February 24, 2023
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cameron Boatright SR Mainland 22.81 10
2 Markell Peterson SR New Smyrna Beach 23.00 8
3 Robert Harris SR Flagler Palm Coast 23.19 6
4 Rodney Hill JR Flagler Palm Coast 23.28 5
5 kwasie kwaku SO Atlantic (PO) 23.33 4
6 john killingsworth SR Atlantic (PO) 23.37 3
7 Ryan Herdel SO Father Lopez 23.62 2
8 Thaizan Trapp JR Buchholz 23.67 1
9 Xavier Williams SO Spruce Creek 23.68 -
10 Corey Hill JR Mainland 23.78 -
11 Gabriel Costa JR Flagler Palm Coast 23.85 -
12 Roderick Livingston SO Buchholz 23.90 -
13 James Williams SR Buchholz 23.91 -
14 Treneir Washington SR Mainland 23.97 -
15 Marceles Carey FR DeLand 24.00 -
16 Hiram Cook SO DeLand 24.02 -
17 Ramel Hernandez SO Holy Trinity 24.14 -
18 Martay Barnes 8 Holy Trinity 24.24 -
19 Rodney Ricks JR Flagler Palm Coast 24.24 -
20 Marshaun Harris JR St. Augustine 24.26 -
21 Elyjah Gilyard JR Flagler Palm Coast 24.39 -
22 Luke Sunas SO Ponte Vedra 24.41 -
23 Jaiden Howard JR Mainland 24.45 -
24 Anterius Ealy SR Spruce Creek 24.46 -
25 zachary voltaire FR Atlantic (PO) 24.51 -
26 Taylor Carter SO Buchholz 24.58 -
27 Ethan Sproull SR Flagler Palm Coast 24.66 -
28 Caron Moore SR New Smyrna Beach 24.77 -
29 Jordan Gales JR Flagler Palm Coast 24.77 -
30 Elijah Bayly FR Spruce Creek 24.78 -
31 Elijah Ford Senior Warner Chistian Academy 24.81 -
32 Dylan Jensen SO Holy Trinity 24.96 -
33 Zy'Quan Neal SO Flagler Palm Coast 24.99 -
34 Carson Kato SO Flagler Palm Coast 25.07 -
35 Mikhail Zysek SO Flagler Palm Coast 25.10 -
36 Jamerein Major SO St. Augustine 25.22 -
37 Kaeden Reyes SO Deltona 25.26 -
38 Westin Spindle SO St. Augustine 25.26 -
39 La'darius Simmons FR Father Lopez 25.41 -
40 Cody Newton JR Flagler Palm Coast 25.46 -
41 Robert Dailey SO Flagler Palm Coast 25.49 -
42 Brayden Powell SO Niceville 25.51 -
43 Lawrence Sampson SR Spruce Creek 25.53 -
44 La'Tavian Wright SR Flagler Palm Coast 25.60 -
45 Aaron Aschel FR New Smyrna Beach 25.61 -
46 Benjamin Camphort SO Flagler Palm Coast 25.68 -
47 Erick Gilbert SR DeLand 25.90 -
48 Lucas Campbell SO Flagler Palm Coast 25.92 -
49 Schadleigh Castor JR Flagler Palm Coast 25.98 -
50 Keandre Workman SR Atlantic (PO) 26.09 -
51 Nathaniel Dauphin JR Flagler Palm Coast 26.20 -
52 Konstantin Konovalov SO Ponte Vedra 26.23 -
53 Ayden Peterson FR Flagler Palm Coast 26.27 -
54 Cameron Enos SR New Smyrna Beach 26.31 -
55 Rodgy Bien-Aime JR Flagler Palm Coast 26.45 -
56 Josue Rosario JR Deltona 26.58 -
57 Maxwell Lee JR Flagler Palm Coast 26.63 -
58 Francisco Aviles SR Deltona 27.11 -
59 Samuel Williams SO Flagler Palm Coast 27.19 -
60 Jemon Little SO Flagler Palm Coast 27.40 -
61 Aiden Zilch FR Holy Trinity 27.61 -
62 Diego Costa JR Flagler Palm Coast 27.68 -
63 Kavi Tulsian FR Flagler Palm Coast 28.40 -
64 Bryce Cox SO Flagler Palm Coast 28.72 -
65 Kayleb Goolsby Sophomore Warner Chistian Academy 28.94 -
66 Mark Godette FR Flagler Palm Coast 30.97 -
  Marquise Carter JR DeLand DQ -
Boys' 200 Meters Section 1
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Marceles Carey FR DeLand 24.00 -
37 Kaeden Reyes SO Deltona 25.26 -
56 Josue Rosario JR Deltona 26.58 -
  Marquise Carter JR DeLand DQ -
Boys' 200 Meters Section 2
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
31 Elijah Ford Senior Warner Chistian Academy 20.60 24.81 29.53 30.27 30.52 18.86 19.60 -
36 Jamerein Major SO St. Augustine 19.17 25.22 25.98 20.18 21.69 29.01 18.92 -
39 La'darius Simmons FR Father Lopez 31.51 25.41 21.35 30.50 18.81 31.26 29.99 -
41 Robert Dailey SO Flagler Palm Coast 26.77 25.49 27.02 20.14 20.14 31.61 32.12 -
64 Bryce Cox SO Flagler Palm Coast 35.90 28.72 29.87 33.03 22.12 21.26 25.85 -
Boys' 200 Meters Section 3
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
38 Westin Spindle SO St. Augustine 32.08 25.01 25.26 -
54 Cameron Enos SR New Smyrna Beach 32.10 22.37 26.31 -
58 Francisco Aviles SR Deltona 21.42 24.13 27.11 -
65 Kayleb Goolsby Sophomore Warner Chistian Academy 36.76 23.45 28.94 -
Boys' 200 Meters Section 4
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
49 Schadleigh Castor JR Flagler Palm Coast 20.01 25.98 22.61 28.58 31.70 32.48 26.50 -
51 Nathaniel Dauphin JR Flagler Palm Coast 24.11 26.20 33.54 32.75 28.82 28.56 28.82 -
55 Rodgy Bien-Aime JR Flagler Palm Coast 33.07 26.45 28.83 29.89 33.60 32.80 27.25 -
57 Maxwell Lee JR Flagler Palm Coast 22.64 26.63 19.98 29.83 20.24 22.37 22.64 -
59 Samuel Williams SO Flagler Palm Coast 31.27 27.19 32.36 35.08 23.39 32.09 23.93 -
62 Diego Costa JR Flagler Palm Coast 25.47 27.68 29.62 31.84 19.93 20.49 35.43 -
63 Kavi Tulsian FR Flagler Palm Coast 28.40 28.40 23.58 19.88 22.44 30.96 34.65 -
66 Mark Godette FR Flagler Palm Coast 26.64 30.97 31.59 39.03 39.96 35.93 24.16 -
Boys' 200 Meters Section 5
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Luke Sunas SO Ponte Vedra 19.04 28.32 24.41 28.56 26.37 21.00 19.04 -
45 Aaron Aschel FR New Smyrna Beach 26.89 26.89 25.61 28.43 26.13 32.53 23.82 -
48 Lucas Campbell SO Flagler Palm Coast 24.63 21.78 25.92 18.41 30.07 18.15 31.11 -
53 Ayden Peterson FR Flagler Palm Coast 31.53 26.54 26.27 23.38 30.21 33.10 21.02 -
60 Jemon Little SO Flagler Palm Coast 25.21 26.03 27.40 19.73 23.57 34.53 32.34 -
Boys' 200 Meters Section 6
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
16 Hiram Cook SO DeLand 24.02 29.55 -
19 Rodney Ricks JR Flagler Palm Coast 24.24 24.73 -
26 Taylor Carter SO Buchholz 24.58 29.25 -
33 Zy'Quan Neal SO Flagler Palm Coast 24.99 19.00 -
34 Carson Kato SO Flagler Palm Coast 25.07 19.81 -
42 Brayden Powell SO Niceville 25.51 30.11 -
44 La'Tavian Wright SR Flagler Palm Coast 25.60 23.81 -
Boys' 200 Meters Section 7
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Thaizan Trapp JR Buchholz 24.86 27.22 30.30 26.28 25.57 23.67 1
21 Elyjah Gilyard JR Flagler Palm Coast 29.27 30.49 20.25 18.30 20.98 24.39 -
29 Jordan Gales JR Flagler Palm Coast 21.55 20.81 27.25 20.81 23.04 24.77 -
40 Cody Newton JR Flagler Palm Coast 26.48 19.35 26.99 30.56 23.94 25.46 -
43 Lawrence Sampson SR Spruce Creek 28.34 23.24 33.19 30.64 24.51 25.53 -
46 Benjamin Camphort SO Flagler Palm Coast 31.33 29.02 22.09 21.32 25.94 25.68 -
61 Aiden Zilch FR Holy Trinity 27.34 31.76 35.34 33.96 32.58 27.61 -
Boys' 200 Meters Section 8
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
20 Marshaun Harris JR St. Augustine 24.26 29.12 -
24 Anterius Ealy SR Spruce Creek 24.46 24.22 -
28 Caron Moore SR New Smyrna Beach 24.77 21.55 -
30 Elijah Bayly FR Spruce Creek 24.78 19.33 -
32 Dylan Jensen SO Holy Trinity 24.96 27.71 -
47 Erick Gilbert SR DeLand 25.90 19.69 -
52 Konstantin Konovalov SO Ponte Vedra 26.23 28.86 -
Boys' 200 Meters Section 9
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Robert Harris SR Flagler Palm Coast 23.19 16.47 28.53 27.37 26.44 23.89 16.24 6
11 Gabriel Costa JR Flagler Palm Coast 23.85 18.13 20.04 20.52 25.05 28.39 19.56 -
12 Roderick Livingston SO Buchholz 23.90 28.21 25.10 26.29 17.93 29.40 23.19 -
23 Jaiden Howard JR Mainland 24.45 26.65 19.08 19.08 27.63 24.94 28.37 -
25 zachary voltaire FR Atlantic (PO) 24.51 18.88 22.80 18.88 21.57 30.64 19.37 -
27 Ethan Sproull SR Flagler Palm Coast 24.66 24.66 17.27 17.76 19.73 28.61 18.99 -
35 Mikhail Zysek SO Flagler Palm Coast 25.10 23.85 18.08 24.85 26.86 17.57 21.09 -
Boys' 200 Meters Section 10
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cameron Boatright SR Mainland 22.81 10
4 Rodney Hill JR Flagler Palm Coast 23.28 5
6 john killingsworth SR Atlantic (PO) 23.37 3
7 Ryan Herdel SO Father Lopez 23.62 2
9 Xavier Williams SO Spruce Creek 23.68 -
13 James Williams SR Buchholz 23.91 -
17 Ramel Hernandez SO Holy Trinity 24.14 -
Boys' 200 Meters Section 11
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
2 Markell Peterson SR New Smyrna Beach 25.99 23.00 23.92 8
5 kwasie kwaku SO Atlantic (PO) 19.37 23.33 27.30 4
10 Corey Hill JR Mainland 27.11 23.78 16.65 -
14 Treneir Washington SR Mainland 17.74 23.97 19.18 -
18 Martay Barnes 8 Holy Trinity 27.40 24.24 28.36 -
50 Keandre Workman SR Atlantic (PO) 29.49 26.09 29.22 -