February 25, 2023
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaa'Ln McBride JR George Jenkins 1:05.19 58.20 43.65 50.06 1:01.11 1:11.01 10
2 Areeyanna Bonds JR Lake Wales 1:11.01 59.67 45.35 1:17.58 1:12.80 1:12.20 8
3 Mariana Morillo JR Horizon 1:18.10 1:00.07 58.27 50.46 1:17.49 45.06 6
4 Liora Best JR Heritage 56.14 1:00.36 48.90 1:07.00 1:03.99 1:14.85 5
5 I'Yana Barnes FR Cocoa 1:14.57 1:02.14 54.69 1:11.47 45.99 45.37 4
6 Janiya Bent JR Jones 1:13.35 1:02.16 1:11.49 46.00 1:10.24 52.84 3
7 Hannah Kline JR St. Cloud 1:10.47 1:02.36 48.02 58.00 1:16.08 1:20.45 2
8 Zahmya Brown JR First Academy (Orlando) 1:02.39 1:02.39 1:09.88 1:13.00 49.92 45.55 1
9 Sarah Forine FR Jones 1:02.92 1:02.92 1:07.33 52.23 1:07.33 48.45 -
10 Shelby Fertic JR Harmony 1:10.09 1:03.14 1:05.67 1:07.56 56.20 46.10 -
11 Mikaila Walker SO Lake Wales 53.24 1:03.38 1:02.75 1:17.96 1:05.29 49.44 -
12 Asia Antenor JR Liberty 55.19 1:03.43 1:08.51 51.38 1:21.19 1:16.12 -
13 Emaleigh Daughtry SO Auburndale 1:21.34 1:03.54 1:13.71 1:09.26 1:14.98 1:16.25 -
14 Emily Powelson SR First Academy (Orlando) 48.60 1:03.94 49.24 1:21.85 56.91 51.80 -
15 Aiyana Rogers FR Auburndale 59.70 1:04.89 1:17.87 57.76 49.32 1:19.17 -
16 Brooklyn Bryant SO Jones 1:20.54 1:05.48 1:08.76 1:12.69 1:03.52 1:10.72 -
17 Tatiana George JR Osceola (Kissimmee) 1:11.84 1:05.90 1:25.67 54.04 1:22.38 1:17.77 -
18 Nalay Jones FR Vero Beach 56.84 1:06.09 53.54 1:13.36 1:07.42 1:19.97 -
19 Adriana Scheuer SR Harmony 50.49 1:06.43 51.82 1:09.76 1:08.43 1:11.75 -
20 Shovonne Harp SO Cocoa 47.19 1:06.46 1:05.13 1:21.09 47.19 57.82 -
21 Zahariah Jones JR Oak Ridge 1:12.49 1:06.50 1:05.84 53.87 59.19 1:14.48 -
22 Christina Morris FR University (Orlando) 1:15.19 1:06.54 1:21.18 1:25.18 1:03.22 57.89 -
23 Juliana Fulmer FR John Carroll 1:09.80 1:07.11 48.32 1:20.54 51.68 58.39 -
24 Grace Odikpa SO Bartow 59.76 1:07.14 1:17.22 58.42 1:13.19 58.42 -
25 Calista Mason JR First Academy (Orlando) 58.04 1:07.48 51.96 1:08.16 1:23.68 54.66 -
26 Mia Paulsberg JR Horizon 1:27.47 1:07.80 1:28.14 48.82 1:20.01 1:10.52 -
27 Caroline Bergstrom JR Melbourne 1:24.18 1:07.88 1:03.81 50.91 1:18.74 50.24 -
28 Amaya Maldonado SR Heritage 1:15.54 1:08.05 1:06.01 1:18.26 1:03.29 58.53 -
29 Alyssia Vecchione SR Sebastian River 59.67 1:08.58 1:13.38 1:26.41 1:12.70 1:28.47 -
30 Sophia Meadows FR Celebration 1:23.03 1:08.62 1:10.68 1:06.57 59.70 1:26.47 -
31 Daria Joshway SR Auburndale 1:29.63 1:08.94 54.47 54.47 1:07.57 48.26 -
32 Jaedanyree Boddie SO Winter Haven 53.19 1:09.07 1:11.15 58.02 1:28.41 1:14.60 -
33 Grace Reed SR John Carroll 1:14.85 1:09.30 1:02.37 1:29.40 1:02.37 1:00.30 -
34 Ke'niah Clark SO Vero Beach 1:29.02 1:09.54 1:30.41 1:26.93 50.77 1:09.54 -
35 Caleigha White SO Lake Wales 1:26.05 1:09.96 54.57 1:09.96 1:07.87 48.98 -
36 Gabrielle Depowski SO Viera 50.61 1:10.28 1:06.77 1:01.15 1:16.61 49.90 -
37 Kalena Ramirez FR City of Life Christian 1:17.43 1:10.39 1:16.03 1:07.58 52.09 1:01.95 -
38 Angelique Acosta SO Celebration 1:15.35 1:10.42 1:22.40 50.00 1:20.99 1:30.85 -
39 Jalissa Yarbrough FR St. Cloud 54.32 1:10.54 1:17.60 1:07.72 1:19.71 1:09.13 -
39 Jayla Edgecombe FR Cocoa 54.32 1:10.54 50.09 1:09.13 1:11.95 1:16.89 -
41 Jayda Pabon SO St. Cloud 1:17.23 1:10.85 1:18.65 1:30.69 1:17.94 1:20.06 -
42 Lauren Jordan FR Lakeland 1:10.21 1:10.92 54.61 1:05.25 1:05.25 1:03.12 -
43 Kaitlyn Pelfrey JR Heritage 1:31.77 1:11.14 55.49 1:30.35 1:26.79 59.76 -
44 Gabriela Fernandez JR Treasure Coast 1:30.01 1:11.43 52.86 1:22.15 1:19.29 50.01 -
45 Chabraeya Wilson FR Lakeland 1:29.09 1:11.84 1:11.13 59.63 1:26.93 1:19.75 -
46 Chaniah Gibson FR Sebastian River 1:16.88 1:11.85 1:11.85 58.20 1:01.08 1:18.32 -
47 Esther Doghor JR University (Orlando) 1:15.08 1:12.89 54.67 55.40 1:16.54 1:08.52 -
48 Sainbou Touray FR George Jenkins 1:20.27 1:12.97 1:15.89 1:11.51 1:00.57 1:25.38 -
49 Antoine Anthonia SO Treasure Coast 1:08.68 1:13.06 54.80 1:18.18 1:25.48 1:21.83 -
50 Alexis Messam FR Vero Beach 1:18.40 1:13.27 1:00.09 1:08.15 1:35.26 1:00.09 -
51 Aubrey Orcutt SO Melbourne 1:18.69 1:13.54 1:06.93 1:28.25 54.42 1:29.72 -
52 Penelope Ramirez 7 City of Life Christian 1:05.54 1:13.64 1:33.53 1:32.05 1:06.28 1:25.43 -
53 Elisa Medina FR Tohopekaliga 53.15 1:13.81 1:33.00 59.79 1:24.15 1:08.65 -
54 Donia Hassan SO George Jenkins 1:35.86 1:14.89 1:21.63 1:17.14 56.92 56.17 -
55 Zia Leidinger SO Lakeland 1:06.96 1:15.23 1:31.78 1:33.29 1:03.95 53.42 -
56 Sydney Salars FR Melbourne Central Catholic 1:12.83 1:15.86 1:15.11 1:38.62 1:00.69 1:31.79 -
57 Valerie Sical FR City of Life Christian 1:08.31 1:15.90 59.97 1:30.33 1:20.46 1:10.59 -
58 Maylani Brown FR Lake Buena Vista 1:32.45 1:16.40 1:03.42 1:27.86 1:27.10 1:09.53 -
59 Da'Niyah Lambert FR Bartow 53.52 1:16.45 1:35.57 1:02.69 1:24.10 1:09.57 -
60 Piper Hutchens SO Harmony 1:27.76 1:16.98 1:20.83 1:03.90 1:00.82 1:36.23 -
61 Clara Vazquez FR Celebration 1:27.31 1:17.26 1:28.85 54.86 1:33.49 1:24.22 -
62 Lexi Davies SO Melbourne 1:37.79 1:17.61 1:22.27 1:12.96 1:28.48 58.21 -
63 Andrea Curet Ocasio SO Tohopekaliga 1:26.05 1:19.67 1:12.50 1:06.13 1:34.01 1:25.25 -
64 Alazia Kearse SR Sebastian River 1:19.88 1:19.88 1:01.51 1:03.11 1:31.87 1:13.49 -
65 Jade Somersall SO Viera 1:30.95 1:21.20 1:44.75 1:37.44 1:23.64 1:05.78 -
66 Jaleisya Tucker FR Bartow 1:18.36 1:21.62 57.14 58.77 1:42.03 1:31.42 -
67 Ally Nunn SO Viera 1:43.94 1:22.49 1:10.12 1:24.14 1:41.47 1:38.17 -
68 Fabiula Francique SO Liberty 1:20.22 1:22.70 1:18.57 1:27.67 1:05.34 1:20.22 -
69 Milani Ramos FR Tohopekaliga 1:32.32 1:23.17 1:03.21 1:07.37 1:12.36 1:40.64 -
70 Isabella Davis FR Melbourne Central Catholic 1:52.51 1:26.54 1:31.74 1:05.77 1:29.14 1:49.91 -
71 Anny Pierre FR Lake Buena Vista 1:51.41 1:30.57 1:07.93 1:35.10 1:48.69 1:47.78 -
72 Heba Bataahi FR Lake Buena Vista 1:15.31 1:31.84 1:52.97 1:06.13 1:30.01 1:47.46 -
73 Andrea Cortez JR Horizon 1:35.69 1:35.69 1:55.79 1:24.21 1:52.92 1:46.22 -
  Mya Bacon FR John Carroll DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Mariana Morillo JR Horizon 1:00.07 6
5 I'Yana Barnes FR Cocoa 1:02.14 4
22 Christina Morris FR University (Orlando) 1:06.54 -
23 Juliana Fulmer FR John Carroll 1:07.11 -
39 Jalissa Yarbrough FR St. Cloud 1:10.54 -
61 Clara Vazquez FR Celebration 1:17.26 -
64 Alazia Kearse SR Sebastian River 1:19.88 -
  Mya Bacon FR John Carroll DNF -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Zahmya Brown JR First Academy (Orlando) 55.53 1:18.62 49.92 52.41 1:02.39 1
36 Gabrielle Depowski SO Viera 1:23.64 1:17.31 1:29.26 49.20 1:10.28 -
41 Jayda Pabon SO St. Cloud 1:03.77 1:16.52 1:25.02 1:32.11 1:10.85 -
51 Aubrey Orcutt SO Melbourne 1:01.04 52.22 54.42 1:03.98 1:13.54 -
54 Donia Hassan SO George Jenkins 1:31.37 1:26.88 1:13.40 59.17 1:14.89 -
63 Andrea Curet Ocasio SO Tohopekaliga 1:14.10 1:02.94 1:23.66 1:05.33 1:19.67 -
68 Fabiula Francique SO Liberty 1:40.07 1:17.74 1:07.82 1:09.47 1:22.70 -
69 Milani Ramos FR Tohopekaliga 1:43.13 1:05.71 1:38.14 1:32.32 1:23.17 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Sarah Forine FR Jones 1:02.92 1:09.22 1:16.77 1:13.62 1:18.65 48.45 1:06.07 -
34 Ke'niah Clark SO Vero Beach 1:09.54 57.03 1:11.63 55.64 1:26.93 1:19.28 1:06.76 -
42 Lauren Jordan FR Lakeland 1:10.92 1:08.09 1:25.82 1:31.49 1:05.25 1:15.18 1:27.24 -
48 Sainbou Touray FR George Jenkins 1:12.97 1:30.49 1:31.22 1:08.60 52.54 1:10.06 1:11.51 -
70 Isabella Davis FR Melbourne Central Catholic 1:26.54 1:36.06 1:28.27 1:06.64 1:46.45 1:30.87 1:50.78 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Nalay Jones FR Vero Beach 1:06.09 -
32 Jaedanyree Boddie SO Winter Haven 1:09.07 -
39 Jayla Edgecombe FR Cocoa 1:10.54 -
53 Elisa Medina FR Tohopekaliga 1:13.81 -
56 Sydney Salars FR Melbourne Central Catholic 1:15.86 -
59 Da'Niyah Lambert FR Bartow 1:16.45 -
73 Andrea Cortez JR Horizon 1:35.69 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Emily Powelson SR First Academy (Orlando) 1:03.94 -
33 Grace Reed SR John Carroll 1:09.30 -
47 Esther Doghor JR University (Orlando) 1:12.89 -
60 Piper Hutchens SO Harmony 1:16.98 -
66 Jaleisya Tucker FR Bartow 1:21.62 -
71 Anny Pierre FR Lake Buena Vista 1:30.57 -
72 Heba Bataahi FR Lake Buena Vista 1:31.84 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
43 Kaitlyn Pelfrey JR Heritage 1:11.14 1:30.35 1:06.88 1:02.61 57.63 1:11.14 1:28.22 -
52 Penelope Ramirez 7 City of Life Christian 1:13.64 1:02.60 1:24.69 1:03.33 1:18.06 59.65 1:06.28 -
55 Zia Leidinger SO Lakeland 1:15.23 1:24.26 1:07.71 57.93 1:21.25 1:28.02 1:31.03 -
57 Valerie Sical FR City of Life Christian 1:15.90 1:20.46 1:32.60 1:24.25 1:10.59 1:28.05 1:25.77 -
58 Maylani Brown FR Lake Buena Vista 1:16.40 1:11.06 1:05.71 1:24.81 1:20.99 1:32.45 1:23.28 -
62 Lexi Davies SO Melbourne 1:17.61 1:03.64 1:26.15 1:34.69 1:27.70 58.21 55.88 -
65 Jade Somersall SO Viera 1:21.20 1:18.77 1:06.59 1:31.76 1:39.88 1:09.02 1:29.32 -
67 Ally Nunn SO Viera 1:22.49 1:37.34 1:20.02 1:08.47 1:47.24 1:13.42 1:22.49 -
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
30 Sophia Meadows FR Celebration 1:12.06 1:08.62 -
31 Daria Joshway SR Auburndale 1:26.18 1:08.94 -
37 Kalena Ramirez FR City of Life Christian 1:15.32 1:10.39 -
44 Gabriela Fernandez JR Treasure Coast 57.86 1:11.43 -
45 Chabraeya Wilson FR Lakeland 1:26.93 1:11.84 -
46 Chaniah Gibson FR Sebastian River 1:33.41 1:11.85 -
49 Antoine Anthonia SO Treasure Coast 1:15.99 1:13.06 -
50 Alexis Messam FR Vero Beach 1:01.55 1:13.27 -
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Aiyana Rogers FR Auburndale 1:04.89 -
16 Brooklyn Bryant SO Jones 1:05.48 -
21 Zahariah Jones JR Oak Ridge 1:06.50 -
25 Calista Mason JR First Academy (Orlando) 1:07.48 -
27 Caroline Bergstrom JR Melbourne 1:07.88 -
28 Amaya Maldonado SR Heritage 1:08.05 -
35 Caleigha White SO Lake Wales 1:09.96 -
38 Angelique Acosta SO Celebration 1:10.42 -
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Janiya Bent JR Jones 1:02.16 3
11 Mikaila Walker SO Lake Wales 1:03.38 -
13 Emaleigh Daughtry SO Auburndale 1:03.54 -
19 Adriana Scheuer SR Harmony 1:06.43 -
20 Shovonne Harp SO Cocoa 1:06.46 -
24 Grace Odikpa SO Bartow 1:07.14 -
26 Mia Paulsberg JR Horizon 1:07.80 -
Girls' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jaa'Ln McBride JR George Jenkins 1:00.53 45.98 58.20 10
2 Areeyanna Bonds JR Lake Wales 41.77 1:12.80 59.67 8
4 Liora Best JR Heritage 57.95 56.74 1:00.36 5
7 Hannah Kline JR St. Cloud 1:08.60 43.66 1:02.36 2
10 Shelby Fertic JR Harmony 47.99 1:18.93 1:03.14 -
12 Asia Antenor JR Liberty 1:09.78 1:10.41 1:03.43 -
17 Tatiana George JR Osceola (Kissimmee) 1:01.29 1:03.93 1:05.90 -
29 Alyssia Vecchione SR Sebastian River 53.50 1:19.56 1:08.58 -