March 4, 2023
|
Leto HS - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dontae Morris Jr. JR Tampa Bay Tech 50.97 10
2 Sammy Randle SR Lennard 51.51 8
3 Myshawn McKinley SO Lake Gibson 52.02 6
4 Amir Stiff JR Tampa Bay Tech 52.65 5
5 Trayvun Johnson SR King 54.52 4
6 Christian Bodnar SR Bloomingdale 1:01.22 3
  Gavin Chapman SO East Lake DNS   
  Joshua McClendon SR Sumner DNS   

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Dontae Morris Jr. JR Tampa Bay Tech 51.48
2 Joshua McClendon SR Sumner 51.98
3 Sammy Randle SR Lennard 52.38
4 Christian Bodnar SR Bloomingdale 52.44
5 Trayvun Johnson SR King 52.90
6 Amir Stiff JR Tampa Bay Tech 53.04
7 Myshawn McKinley SO Lake Gibson 53.53
8 Gavin Chapman SO East Lake 54.09
9 Keashawn Brown SR Tampa Bay Tech 54.25
10 Tyler Grant SO Sumner 54.40
11 Ahmad Durham FR Armwood 54.43
12 Dajohn Oliver SR Middleton 54.51
13 Jalen Hodges SR Sumner 54.56
14 Gregory Moore SO Armwood 54.64
15 Devan Johnson SR Plant 54.80
16 Ammiel Bowen SR King 55.08
17 Cooper Watson SO Bloomingdale 55.09
18 Masqal Pierre SR Gaither 55.13
19 Jeremy Chapman SO Lennard 55.35
20 Chase Dexter JR Plant City 55.44
21 Jaxon Byers SO Plant City 55.71
22 Steven Smith SR Winthrop College Prep 55.72
23 Benjamin Cole SO Alonso 56.00
24 Moses Campbell FR Newsome 56.08
25 Brayden Hawkins JR Plant 56.23
26 Kleevins Jourdain FR Plant 56.30
27 Jerome Lismore JR Lennard 56.59
28 Collin Koenig SO Riverview 56.76
29 Zachary Nalley SO Newsome 56.91
30 Nicholas Jacobs JR East Lake 57.05
31 Colt Johnson SO Durant 57.20
32 Kelvin McCray SR Robinson 57.44
33 Kendrick Henry FR Robinson 57.69
34 Christian Burgos SR East Bay 57.92
35 Dashaun Crouch JR Wharton 58.02
36 Christian Oliva SR Plant City 58.09
37 Trevon Liburd SR Jefferson 58.12
38 Rodrigue Demard SR Robinson 58.37
39 Elias Pettis FR Sickles 58.52
40 Lazaro Fernandez JR Leto 58.88
41 Keyonte Artis SO Middleton 58.99
42 Zorey Cotton SO Spoto 59.00
43 Kaimen McDowell JR Bloomingdale 59.00
44 Antoine Collins JR East Bay 59.17
45 Donovan Burton JR Alonso 59.20
46 Keenen Patel JR George Steinbrenner 59.25
47 Zachary McCall JR Spoto 59.35
48 DeShawn Shaw FR Blake 59.38
49 Jeremiah Johnson SO Blake 59.50
50 Jacob Larson FR Bell Creek 59.52
51 Jaden Tegeler-Hudgins SO Alonso 59.91
52 Steel Craig JR Strawberry Crest 59.92
53 Aaron Wilson SO Riverview 59.96
54 Owen Hudkins SR Sickles 1:00.02
55 Nizere Lochin FR Jefferson 1:00.06
56 George Knoll FR Newsome 1:00.06
57 Arlo Henderson JR Sickles 1:00.23
58 Jaxson Mcneely SO Spoto 1:00.33
59 Adrian Tillman JR Bell Creek 1:00.47
60 Jose Martinez JR George Steinbrenner 1:00.85
61 Jayden Brockman JR Bloomingdale 1:00.90
62 Godwin Kombate JR King 1:01.07
63 Rashif Sinkfield SO Blake 1:01.14
64 Gabe Benitez-Davila JR Durant 1:01.18
65 Shayvon Anderson SO Leto 1:01.57
66 Noah Allen SO Gaither 1:01.72
67 Sevion Daniels SO Jefferson 1:02.01
68 Zachary Donaldson FR Newsome 1:02.49
69 Jacob Haile SO Alonso 1:03.00
70 Shaan Patel FR George Steinbrenner 1:03.01
71 Ja'Mez Epps SR Plant 1:03.28
72 Landon Berg SO Strawberry Crest 1:03.34
73 CARTER JEFFERSON-WILKINS SR Brandon 1:03.43
74 Dajaun McFadden SO Wharton 1:03.48
75 Jonah Lendel SO Durant 1:03.74
76 Ryan Hamilton SO Hillsborough 1:03.87
77 Jace Jenkins JR Wharton 1:04.06
78 Amazahe Byrd FR Blake 1:04.47
79 Jordan Harris JR Hillsborough 1:04.50
80 Patrick Cseh JR Strawberry Crest 1:04.75
81 Caspian Hernandez FR Leto 1:05.06
82 Kadin Gibson FR Middleton 1:06.07
83 Antonio Harris SR Hillsborough 1:06.15
84 Jordan Dareus SO Chamberlain 1:06.48
85 Carter Torres SO Spoto 1:07.58
86 Keaton Haskins FR Winthrop College Prep 1:11.16
87 Alijah Kimbrough FR Winthrop College Prep 1:12.16
88 Jaiden Peoples JR Brandon 1:13.03
89 Yadiel Solis FR Leto 1:28.95
  Dilland Riley JR Middleton DNS
  Gregory Cobb JR Strawberry Crest DNS
  Leo Belcher JR Durant DNS
  Zamari Hall SO Armwood DNS
  Malik Brown JR Armwood DNS
  Maxim Buzyukov SO Plant City DNS
  Bryan Osorio JR George Steinbrenner DNS
  Quinton Moore JR Lake Gibson DNS
  Trevon Douglas FR Lake Gibson DNS
  Hayden Livingston SO Wharton DNS
  Andi Fleurinor SR Lennard DNS
  Aaron Busigo JR East Bay DNS
  Damarian Griffin JR Freedom (Tampa) DNS
  Warrior Foreman FR Freedom (Tampa) DNS
  Keeshawn Campbell SR Freedom (Tampa) DNS
  Amir Patrick SO Jefferson DNS
  Rukeem Stroud SO Tampa Bay Tech DNS
  Carmelo Lofton FR Hillsborough DNS
  Deaundra Dyson JR East Lake DNS
  Jaylon Jackson JR Brandon DNS
  Thomas Shine FR Brandon DNS
  Bradley Williams SO Sickles DNS
  Khalil Hall JR Sumner DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Dontae Morris Jr. JR Tampa Bay Tech 51.48
35 Dashaun Crouch JR Wharton 58.02
38 Rodrigue Demard SR Robinson 58.37
50 Jacob Larson FR Bell Creek 59.52
66 Noah Allen SO Gaither 1:01.72
69 Jacob Haile SO Alonso 1:03.00
  Trevon Douglas FR Lake Gibson DNS
  Keeshawn Campbell SR Freedom (Tampa) DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Joshua McClendon SR Sumner 51.98
27 Jerome Lismore JR Lennard 56.59
39 Elias Pettis FR Sickles 58.52
62 Godwin Kombate JR King 1:01.07
73 CARTER JEFFERSON-WILKINS SR Brandon 1:03.43
81 Caspian Hernandez FR Leto 1:05.06
82 Kadin Gibson FR Middleton 1:06.07
  Gregory Cobb JR Strawberry Crest DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Keashawn Brown SR Tampa Bay Tech 54.25
33 Kendrick Henry FR Robinson 57.69
36 Christian Oliva SR Plant City 58.09
55 Nizere Lochin FR Jefferson 1:00.06
57 Arlo Henderson JR Sickles 1:00.23
85 Carter Torres SO Spoto 1:07.58
  Andi Fleurinor SR Lennard DNS
  Jaylon Jackson JR Brandon DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Christian Bodnar SR Bloomingdale 52.44
18 Masqal Pierre SR Gaither 55.13
28 Collin Koenig SO Riverview 56.76
31 Colt Johnson SO Durant 57.20
74 Dajaun McFadden SO Wharton 1:03.48
80 Patrick Cseh JR Strawberry Crest 1:04.75
89 Yadiel Solis FR Leto 1:28.95
  Warrior Foreman FR Freedom (Tampa) DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Trayvun Johnson SR King 52.90
19 Jeremy Chapman SO Lennard 55.35
22 Steven Smith SR Winthrop College Prep 55.72
32 Kelvin McCray SR Robinson 57.44
63 Rashif Sinkfield SO Blake 1:01.14
76 Ryan Hamilton SO Hillsborough 1:03.87
  Aaron Busigo JR East Bay DNS
  Thomas Shine FR Brandon DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Sammy Randle SR Lennard 52.38
25 Brayden Hawkins JR Plant 56.23
37 Trevon Liburd SR Jefferson 58.12
40 Lazaro Fernandez JR Leto 58.88
41 Keyonte Artis SO Middleton 58.99
  Leo Belcher JR Durant DNS
  Hayden Livingston SO Wharton DNS
  Deaundra Dyson JR East Lake DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Ahmad Durham FR Armwood 54.43
17 Cooper Watson SO Bloomingdale 55.09
21 Jaxon Byers SO Plant City 55.71
45 Donovan Burton JR Alonso 59.20
51 Jaden Tegeler-Hudgins SO Alonso 59.91
79 Jordan Harris JR Hillsborough 1:04.50
86 Keaton Haskins FR Winthrop College Prep 1:11.16
  Maxim Buzyukov SO Plant City DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Myshawn McKinley SO Lake Gibson 53.53
20 Chase Dexter JR Plant City 55.44
44 Antoine Collins JR East Bay 59.17
60 Jose Martinez JR George Steinbrenner 1:00.85
67 Sevion Daniels SO Jefferson 1:02.01
75 Jonah Lendel SO Durant 1:03.74
83 Antonio Harris SR Hillsborough 1:06.15
  Damarian Griffin JR Freedom (Tampa) DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Devan Johnson SR Plant 54.80
30 Nicholas Jacobs JR East Lake 57.05
58 Jaxson Mcneely SO Spoto 1:00.33
68 Zachary Donaldson FR Newsome 1:02.49
72 Landon Berg SO Strawberry Crest 1:03.34
  Dilland Riley JR Middleton DNS
  Rukeem Stroud SO Tampa Bay Tech DNS
  Khalil Hall JR Sumner DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Gavin Chapman SO East Lake 54.09
16 Ammiel Bowen SR King 55.08
29 Zachary Nalley SO Newsome 56.91
61 Jayden Brockman JR Bloomingdale 1:00.90
65 Shayvon Anderson SO Leto 1:01.57
87 Alijah Kimbrough FR Winthrop College Prep 1:12.16
88 Jaiden Peoples JR Brandon 1:13.03
  Carmelo Lofton FR Hillsborough DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Amir Stiff JR Tampa Bay Tech 53.04
24 Moses Campbell FR Newsome 56.08
34 Christian Burgos SR East Bay 57.92
46 Keenen Patel JR George Steinbrenner 59.25
70 Shaan Patel FR George Steinbrenner 1:03.01
71 Ja'Mez Epps SR Plant 1:03.28
78 Amazahe Byrd FR Blake 1:04.47
84 Jordan Dareus SO Chamberlain 1:06.48
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Jalen Hodges SR Sumner 54.56
14 Gregory Moore SO Armwood 54.64
42 Zorey Cotton SO Spoto 59.00
47 Zachary McCall JR Spoto 59.35
48 DeShawn Shaw FR Blake 59.38
54 Owen Hudkins SR Sickles 1:00.02
77 Jace Jenkins JR Wharton 1:04.06
  Bryan Osorio JR George Steinbrenner DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Dajohn Oliver SR Middleton 54.51
52 Steel Craig JR Strawberry Crest 59.92
53 Aaron Wilson SO Riverview 59.96
56 George Knoll FR Newsome 1:00.06
59 Adrian Tillman JR Bell Creek 1:00.47
64 Gabe Benitez-Davila JR Durant 1:01.18
  Zamari Hall SO Armwood DNS
  Bradley Williams SO Sickles DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Tyler Grant SO Sumner 54.40
23 Benjamin Cole SO Alonso 56.00
26 Kleevins Jourdain FR Plant 56.30
43 Kaimen McDowell JR Bloomingdale 59.00
49 Jeremiah Johnson SO Blake 59.50
  Malik Brown JR Armwood DNS
  Quinton Moore JR Lake Gibson DNS
  Amir Patrick SO Jefferson DNS