May 6, 2022
|
Charlotte FL - Punta Gorda, FL
ICON KEY: FHSAA 3A

Girls' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dunbar kayla Hopkins, Jasmine Jimenez, Gabriella Solomon, Aimiyah Woulard 53.27 45.66 47.56 45.19 39.48 10
2 Hillsborough Chloe Jones, Ja'Mya Roberson, Nia Randell, Justyce Murphy 58.42 47.88 47.88 42.14 56.02 8
3 Robinson Adriana Williams, Christal Rolack, Anaya Findlay, Tamala Jerson 1:02.85 54.63 48.34 33.84 46.41 6
4 Boca Ciega Zakilya Zeigler, Dierra Randle, Ke'Niya Brumadge, Niyah Mitchell 41.74 46.16 49.10 49.60 1:03.83 5
5 Sumner Kennedy Miller, Jewel Harwell, Evionna Baroulette, Sherice Hyppolite 52.57 50.09 49.59 52.07 1:01.00 4
6 North Fort Myers Gaby Mendez, Darien Brown, Hannah Billhorn, Noel Davis 48.13 48.13 50.13 49.63 37.60 3
7 King Ahmantinik Fulton, Kenya Watson, Myllanie Session, Meaghan Stephens 40.93 38.91 50.53 40.93 1:04.18 2
8 Southeast Crystal Brown, Darielle Joyner, Lajuria Thomas, Azharia Jones 47.82 1:01.18 51.41 57.58 49.36 1
9 Osceola (Seminole) Rachel Armstead, Samiah Dorsett, Samara Moses, Anna Loope 56.15 1:06.03 51.99 1:01.35 1:06.03 -
10 Countryside Stefani Thanasi, Aliyah Canty, Deshyia Thornton, Alex Gonzalez 50.38 42.50 52.47 1:01.92 1:01.92 -
11 Cape Coral Mckinzie Alcide, Yolandy Vassania, Alaysia Ivy, Brooklyn Lornes 40.48 47.84 52.57 44.69 56.25 -
12 Charlotte Adriana Iorfida, Khiya Sterling, Ahmari Byrd, Tykiriah Thomas 57.47 49.03 52.72 41.13 1:02.74 -
13 Northeast (SP) Stephanie Eicher, Flora Clark, Jayla Laster, Adriel Ellison 55.07 50.84 52.95 39.72 45.01 -
14 Fort Myers Sierra Waldron, Kalaya Walker, Trinity Thomas, Roma Braun 46.31 44.72 53.23 52.17 48.44 -
15 Estero Kaylen Buckner, Juliana Wentworth, Jordan Olitsky, Dreyahna Bristol-Hall 40.47 41.00 53.24 1:04.96 56.44 -
16 Cypress Lake Iasmyn Menezes, Grace Stahr, Brittany Curley, Kasey Morisset 1:00.94 46.38 53.93 1:10.11 48.00 -
Girls' 4 x 100 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 King Fulton, Watson, Session, Stephens 50.53 43.46 58.11 50.03 47.50 1:01.15 40.93 2
9 Osceola (Seminole) Armstead, Dorsett, Moses, Loope 51.99 46.28 1:02.39 48.87 58.23 41.60 46.28 -
11 Cape Coral Alcide, Vassania, Ivy, Lornes 52.57 48.89 54.15 54.68 1:00.99 54.15 1:05.72 -
12 Charlotte Iorfida, Sterling, Byrd, Thomas 52.72 37.44 49.56 45.87 1:02.74 36.91 43.76 -
13 Northeast (SP) Eicher, Clark, Laster, Ellison 52.95 52.95 1:02.49 1:00.37 1:08.84 1:00.90 55.60 -
14 Fort Myers Waldron, Walker, Thomas, Braun 53.23 56.43 54.30 42.06 43.65 1:01.22 38.86 -
15 Estero Buckner, Wentworth, Olitsky, Bristol-Hall 53.24 47.92 37.80 50.58 1:00.17 45.79 1:03.36 -
16 Cypress Lake Menezes, Stahr, Curley, Morisset 53.93 49.08 1:04.72 40.45 1:10.11 51.78 57.17 -
Girls' 4 x 100 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Dunbar Hopkins, Jimenez, Solomon, Woulard 45.19 59.93 47.56 10
2 Hillsborough Jones, Roberson, Randell, Murphy 45.97 47.88 47.88 8
3 Robinson Williams, Rolack, Findlay, Jerson 54.14 1:00.43 48.34 6
4 Boca Ciega Zeigler, Randle, Brumadge, Mitchell 54.01 52.54 49.10 5
5 Sumner Miller, Harwell, Baroulette, Hyppolite 1:00.50 45.63 49.59 4
6 North Fort Myers Mendez, Brown, Billhorn, Davis 37.60 1:01.16 50.13 3
8 Southeast Brown, Joyner, Thomas, Jones 35.99 1:03.75 51.41 1
10 Countryside Thanasi, Canty, Thornton, Gonzalez 1:05.07 1:04.54 52.47 -