March 30, 2022
|
Seminole - Seminole, FL
ICON KEY: FHSAA 3A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Christopher Tucker SO Seminole 11.40
2 Moses Thompson FR Seminole 12.50
3 Akai Bradley SO St. Petersburg 12.80
4 Miles Cabral FR St. Petersburg 13.00
5 Steven Gagov JR St. Petersburg 13.20
6 Liam Silverman FR St. Petersburg 13.60
7 Dennis Banyeretse JR Seminole 17.20
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Christopher Tucker SO Seminole 11.40
3 Akai Bradley SO St. Petersburg 12.80
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Moses Thompson FR Seminole 12.50
4 Miles Cabral FR St. Petersburg 13.00
5 Steven Gagov JR St. Petersburg 13.20
6 Liam Silverman FR St. Petersburg 13.60
7 Dennis Banyeretse JR Seminole 17.20
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Vincent Pollard SO Seminole NT
  Keenan Laperriere JR Seminole NT
  Connor Buttitta SO St. Petersburg NT
  Eli Richard SO St. Petersburg NT
  Steven Gagov JR St. Petersburg NT
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Logan Lilley SO Seminole NT
  Dayvoni Christopher JR Seminole NT
  Antwan Riderburg-Ramos FR Seminole NT
  John Slocum JR Seminole NT
  Roman Marr-Navas JR Seminole NT
  Til Lange JR St. Petersburg NT
  Liam Silverman FR St. Petersburg NT
  Akai Bradley SO St. Petersburg NT

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Christopher Tucker SO Seminole 54.00
2 Logan Chase SO Seminole 55.00
3 Antwan Riderburg-Ramos FR Seminole 57.00
3 Jonathan Robinson SR Seminole 57.00
5 Cole Forbes JR St. Petersburg 1:01.00
5 Brooks Baumstark FR St. Petersburg 1:01.00
5 Keenan Laperriere JR Seminole 1:01.00
8 Moses Thompson FR Seminole 1:02.00
9 Wesley Ray JR Seminole 1:04.00
10 Jaye Rice JR Seminole 1:17.00
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Keenan Laperriere JR Seminole 1:01.00
5 Cole Forbes JR St. Petersburg 1:01.00
9 Wesley Ray JR Seminole 1:04.00
10 Jaye Rice JR Seminole 1:17.00
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Christopher Tucker SO Seminole 54.00
2 Logan Chase SO Seminole 55.00
3 Jonathan Robinson SR Seminole 57.00
3 Antwan Riderburg-Ramos FR Seminole 57.00
5 Brooks Baumstark FR St. Petersburg 1:01.00
8 Moses Thompson FR Seminole 1:02.00

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Logan Chase SO Seminole 2:27.00
2 Wesley Ray JR Seminole 2:39.00
3 Charles Eggiman FR St. Petersburg 2:50.00
4 Daniel Albertson JR St. Petersburg 2:52.00
4 Brooks Baumstark FR St. Petersburg 2:52.00

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ethan Laue JR Seminole 5:05.00
2 John Slocum JR Seminole 5:32.00
3 Til Lange JR St. Petersburg 5:55.00
4 Eli Richard SO St. Petersburg 6:09.00
5 Norman Wyble FR St. Petersburg 6:17.00
6 Jaye Rice JR Seminole 6:42.00
7 Dylan Payne JR Seminole 6:54.00

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Carter Durgin SO Seminole 19.10
2 London Burge SO Seminole 20.10

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Logan Lilley SO Seminole 53.00
2 Brendan Black JR Seminole 55.00
3 Vincent Pollard SO Seminole 1:02.00

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME
1 St. Petersburg Charles Eggiman, Til Lange, Norman Wyble, Eli Richard 10:37.00

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Gavin Carnahan SR Seminole 1.37m 4' 6"
  Antwan Riderburg-Ramos FR Seminole NH NH

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Luke Faykus SO St. Petersburg 9' 0" 2.74m
2 Gavin Carnahan SR Seminole 8' 6" 2.59m
3 Kellan Andry SO St. Petersburg 8' 0" 2.43m

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Liam Silverman FR St. Petersburg 4.63m 15' 2.25"
2 Akai Bradley SO St. Petersburg 4.61m 15' 1.5"

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Waylon Kreutz FR Seminole 11.00m 36' 1.25"
2 Airion Bradley FR St. Petersburg 10.53m 34' 6.75"
3 Mason Young FR Seminole 9.65m 31' 8"
4 Logan Lilley SO Seminole 9.59m 31' 5.75"
5 Jayce Stephens FR Seminole 8.90m 29' 2.5"
6 Cole Forbes JR St. Petersburg 8.40m 27' 6.75"
7 Dennis Banyeretse JR Seminole 8.30m 27' 2.75"
8 Connor Buttitta SO St. Petersburg 7.17m 23' 6.25"

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Waylon Kreutz FR Seminole 31.00m 101' 8"
2 Omarius Davis JR Seminole 27.13m 89' 0"
3 Logan Lilley SO Seminole 24.85m 81' 6"
4 Mason Young FR Seminole 24.46m 80' 3"
5 Airion Bradley FR St. Petersburg 23.87m 78' 4"
6 Cole Forbes JR St. Petersburg 21.78m 71' 5"
7 Roman Marr-Navas JR Seminole 21.48m 70' 6"
8 Dennis Banyeretse JR Seminole 20.82m 68' 4"
9 Vincent Pollard SO Seminole 20.05m 65' 9"
10 Jayce Stephens FR Seminole 19.61m 64' 4"
11 Daniel Albertson JR St. Petersburg 18.64m 61' 2"
12 Connor Buttitta SO St. Petersburg 17.03m 55' 10"

Boys' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Waylon Kreutz FR Seminole 36.58m 120' 0"
2 Moses Thompson FR Seminole 33.14m 108' 9"
3 Michael Metzler JR St. Petersburg 32.63m 107' 1"
4 Mason Young FR Seminole 24.80m 81' 4"
5 Logan Lilley SO Seminole 24.40m 80' 1"
6 Roman Marr-Navas JR Seminole 24.14m 79' 2"
7 Jonathan Robinson SR Seminole 24.01m 78' 9"
8 Daniel Albertson JR St. Petersburg 23.35m 76' 7"
9 Patrick Chaerul FR St. Petersburg 22.87m 75' 0"
10 Zachary Slocum JR Seminole 21.32m 69' 11"
11 Jayce Stephens FR Seminole 21.08m 69' 2"
12 Vincent Pollard SO Seminole 15.71m 51' 6"