March 30, 2022
|
Seminole - Seminole, FL
ICON KEY: FHSAA 3A
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Greta Ferwerda SO St. Petersburg 14.50
5 Kylie Ovalle JR Seminole 14.60
10 Taylor Trewin FR St. Petersburg 18.00
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alana Smith FR St. Petersburg 13.50
2 Ashlyn Sipiala FR Seminole 13.90
3 Takeria Pearson JR St. Petersburg 14.40
5 Victoria Cangemi JR Seminole 14.60
5 Claire Holecek JR St. Petersburg 14.60
8 Ysabelle Jacob SO Seminole 15.10
9 Syncyera Wisdom JR St. Petersburg 16.30
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Amelia Narcisi JR Seminole 27.90
2 Lauren Mize SO St. Petersburg 32.30
3 Kaitlyn Lowe SR Seminole 32.40
4 Syncyera Wisdom JR St. Petersburg 33.40
5 Sage Summers FR St. Petersburg 36.20
6 Sara Abusulb SR St. Petersburg 36.50
7 Anna Nguyen FR St. Petersburg 40.30

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lauren Mize SO St. Petersburg 1:10.00
2 Sage Summers FR St. Petersburg 1:12.00
3 Lily Cuddy FR St. Petersburg 1:16.00
3 Sara Abusulb SR St. Petersburg 1:16.00
5 Haylee Bellinger JR Seminole 2:01.00

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Madeleine Fishman FR Seminole 2:36.00
2 Jessica Grasso FR St. Petersburg 2:42.00
3 Olivia Watson SO St. Petersburg 3:17.00
4 Pilar Tenor SO St. Petersburg 3:33.00
5 Janeena Miller JR Seminole 4:25.00

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mae Denson SO St. Petersburg 6:42.00
2 Abby Wright FR St. Petersburg 7:28.00
3 Olivia Watson SO St. Petersburg 7:35.00
4 Haylee Bellinger JR Seminole 9:28.00

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alana Smith FR St. Petersburg 19.50
2 Emily Vogelsang SO Seminole 20.00
3 Kaitlyn Lowe SR Seminole 20.10
4 Jordan Urquhart FR Seminole 25.70

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Emily Vogelsang SO Seminole 1:07.00
2 Janeena Miller JR Seminole 1:14.00

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME
1 Seminole A Madeleine Fishman, Jaden Henkel, Amelia Narcisi, Kylie Ovalle 4:42.00
2 Seminole
(B>)
B Angelina Haywood, Katherine Repka, Abigail Ralph, Ashlyn Sipiala 4:53.00

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Ilene Goddard FR St. Petersburg 1.22m 4' 0"
2 Ishmaela Huntington-Symons SO St. Petersburg 1.12m 3' 8"
3 Sarah Robinson JR Seminole 1.07m 3' 6"
  Tuyen Nguyen SO St. Petersburg NH NH
  Lily Cuddy FR St. Petersburg NH NH

Girls' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Abigail Ralph JR Seminole 10' 6" 3.20m
2 Kara Baker JR Seminole 7' 0" 2.13m
3 Ishmaela Huntington-Symons SO St. Petersburg 6' 6" 1.98m
4 Cassidy Fruit SR Seminole 6' 0" 1.82m
  Tuyen Nguyen SO St. Petersburg NH NH

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Maria Somado SO St. Petersburg 3.54m 11' 7.5"
2 Sara Abusulb SR St. Petersburg 3.53m 11' 7"

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Lily Rivera JR Seminole 8.80m 28' 10.5"
2 Tyra Balys SR Seminole 8.04m 26' 4.5"
3 Nalyam Cainas Morfa SO Seminole 6.18m 20' 3.5"
4 Angel Ouk SO St. Petersburg 6.06m 19' 10.75"
5 Sarah Robinson JR Seminole 5.90m 19' 4.25"
6 Pilar Tenor SO St. Petersburg 5.42m 17' 9.5"

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Tyra Balys SR Seminole 25.82m 84' 8"
2 Lily Rivera JR Seminole 22.57m 74' 0"
3 Sarah Robinson JR Seminole 17.18m 56' 4"
4 Angel Ouk SO St. Petersburg 16.21m 53' 2"
5 Kara Baker JR Seminole 15.84m 52' 0"
6 Pilar Tenor SO St. Petersburg 15.44m 50' 8"
7 Nalyam Cainas Morfa SO Seminole 14.23m 46' 8"

Girls' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Tyra Balys SR Seminole 24.64m 80' 10"
2 Lily Rivera JR Seminole 21.91m 71' 10"
3 Nalyam Cainas Morfa SO Seminole 14.73m 48' 4"
4 Kara Baker JR Seminole 14.07m 46' 2"
5 Sarah Robinson JR Seminole 13.65m 44' 9"
6 Sofia Johnston JR Seminole 13.57m 44' 6"