April 14, 2022
|
Astronaut HS - Titusville, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cocoa Victor Zidor, Cedrick Hawkins, Jaden Edgecombe, Jayshawn Smith 3:30.24 3:07.12 2:58.71 3:51.27 3:02.91 10
2 Rockledge Kenneth Carter, Ga'Mar Bailey, Amari Freeman, Chase Vickers 3:30.92 4:23.65 2:33.98 2:38.19 3:37.25 8
3 Heritage 3:31.97 3:59.53 3:23.50 2:28.38 4:18.61 6
4 Merritt Island James Verpaele, Hunter Geesey, Kaden Koby, Bridger Koby 3:34.30 3:30.02 2:45.02 3:51.45 3:55.73 5
5 Satellite Joshua Larrick, Andrew Mahorner, Aidan Mason, Ben Steger 3:43.35 3:45.59 4:07.92 3:32.19 4:36.96 4
6 Bayside Adam Reynolds, Dave Honorat, Alex Reynolds, Michael Parkes 3:45.69 3:18.61 4:53.40 4:44.37 4:44.37 3
7 Edgewood Derrick Caple, Xavier Cabrera, Nathan Corley, Ian Sardella 3:46.87 4:05.02 4:29.98 3:19.65 3:06.04 2
8 Titusville Martin Lamarion, Joshua Torres, Riley Jones, Walter Parker 3:47.08 3:33.46 3:47.08 3:38.00 3:06.21 1
9 Viera Nicolas Handal, Aidan Carroll, Collin Roddy 3:47.30 3:17.76 4:28.22 3:35.94 2:55.03 -
10 Melbourne Gavin Howell, Arthur Waters IV, Kyle Schipf, Oritzyion Soto 3:49.15 4:30.40 4:57.90 2:40.41 3:14.78 -
11 Astronaut Antonio Caito, Elijah Peters, Cody Causey, Logan Kennelly 3:51.75 4:47.37 3:44.80 4:45.06 4:45.06 -
12 Cocoa Beach Neil Danker, Payton Ellis, Nicholas Fee, Isaac Cerveny 3:55.11 3:17.50 4:58.59 4:02.17 2:58.69 -
13 Palm Bay Jean Mondesir, Kevaunie Henry, Emmanuel Small, Darrien Grady 3:55.13 4:53.92 4:42.16 4:02.19 4:56.27 -
  Space Coast Tristin Wiler, Logan Chapman, Woodrow Smith, Corbin Crissman DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
6 Bayside Reynolds, Honorat, Reynolds, Parkes 4:12.78 3:45.69 3
7 Edgewood Caple, Cabrera, Corley, Sardella 4:39.05 3:46.87 2
8 Titusville Lamarion, Torres, Jones, Parker 2:50.31 3:47.08 1
10 Melbourne Howell, Waters IV, Schipf, Soto 4:12.07 3:49.15 -
12 Cocoa Beach Danker, Ellis, Fee, Cerveny 4:13.92 3:55.11 -
13 Palm Bay Mondesir, Henry, Small, Grady 3:22.22 3:55.13 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Cocoa Zidor, Hawkins, Edgecombe, Smith 3:30.24 3:59.68 4:31.21 10
2 Rockledge Carter, Bailey, Freeman, Vickers 3:30.92 2:59.29 3:16.16 8
3 Heritage 3:31.97 3:31.97 4:12.25 6
4 Merritt Island Verpaele, Geesey, Koby, Koby 3:34.30 2:47.16 3:57.88 5
5 Satellite Larrick, Mahorner, Mason, Steger 3:43.35 3:29.95 3:41.12 4
9 Viera Handal, Carroll, Roddy 3:47.30 2:57.30 4:53.22 -
11 Astronaut Caito, Peters, Causey, Kennelly 3:51.75 2:53.82 3:37.85 -
  Space Coast Wiler, Chapman, Smith, Crissman DNS DNS DNS