March 31-April 2, 2022
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 100 m Dash High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Demari Wilson JR IMG Academy 10.49 0.2
2 Matthew McDoom SR West Orange 10.56 0.2
3 Davonte Howell JR IMG Academy 10.57 1.4
4 Kevar Williams SR DeLand 10.59 1.4
5 Amari Turner JR Seminole (Sanford) 10.60 0.2
6 Davon Kiser SR Cardinal Gibbons 10.61 0.2
7 Solomon Miller SR Lake Highland Prep 10.66 0.2
8 Valentino Rudolph JR Lake Minneola 10.72 1.4
9 Lebron Williams SR Miami Southridge 10.75 1.7
10 Jacoryus Demps SR Gaither 10.76 1.7
11 Tawaski Abrams SO Dunbar 10.77 1.4
11 Jamari Sharpe SR Miami Northwestern 10.77 1.4
13 Rahkeem Smith Senior Calvert Hall College 10.77 1.7
14 Trimaine Brown JR Miami Northwestern 10.78 1.4
15 Denzel Alexander JR Martin County 10.81 1.7
16 Joshua Lindblom JR Bartram Trail 10.87 1.4
17 Jaylen Heyward SO Rockledge 10.88 0.2
18 Avian Edwards-Pla FR DeLand 10.89 1.7
19 Creed Whittemore JR Buchholz 10.89 2.0
20 King Mack JR St. Thomas Aquinas 10.90 0.2
21 William Hineline JR Wharton 10.91 2.0
22 Jalon Rose Senior Mt. Carmel Secondary School 11.03 2.0
23 Shamar Morgan JR St. Thomas Aquinas 11.05 1.7
24 Elliot Washington II JR Venice 11.09 2.0
25 Barry White SR Dunbar 11.11 2.0
26 Dennis Murray SO Flagler Palm Coast 11.16 2.0
27 Keylijah Williams JR Naples 11.32 1.7
28 Ryan Campbell SR Timber Creek 11.33 2.0
  Jonathan Bailey SR Holy Trinity DNF -
Boys 100 m Dash High School Section 1
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Davonte Howell JR IMG Academy 10.57
4 Kevar Williams SR DeLand 10.59
8 Valentino Rudolph JR Lake Minneola 10.72
11 Tawaski Abrams SO Dunbar 10.77
11 Jamari Sharpe SR Miami Northwestern 10.77
14 Trimaine Brown JR Miami Northwestern 10.78
16 Joshua Lindblom JR Bartram Trail 10.87
Boys 100 m Dash High School Section 2
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Demari Wilson JR IMG Academy 10.49
2 Matthew McDoom SR West Orange 10.56
5 Amari Turner JR Seminole (Sanford) 10.60
6 Davon Kiser SR Cardinal Gibbons 10.61
7 Solomon Miller SR Lake Highland Prep 10.66
17 Jaylen Heyward SO Rockledge 10.88
20 King Mack JR St. Thomas Aquinas 10.90
  Jonathan Bailey SR Holy Trinity DNF
Boys 100 m Dash High School Section 3
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Lebron Williams SR Miami Southridge 10.75
10 Jacoryus Demps SR Gaither 10.76
13 Rahkeem Smith Senior Calvert Hall College 10.77
15 Denzel Alexander JR Martin County 10.81
18 Avian Edwards-Pla FR DeLand 10.89
23 Shamar Morgan JR St. Thomas Aquinas 11.05
27 Keylijah Williams JR Naples 11.32
Boys 100 m Dash High School Section 4
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Creed Whittemore JR Buchholz 10.89
21 William Hineline JR Wharton 10.91
22 Jalon Rose Senior Mt. Carmel Secondary School 11.03
24 Elliot Washington II JR Venice 11.09
25 Barry White SR Dunbar 11.11
26 Dennis Murray SO Flagler Palm Coast 11.16
28 Ryan Campbell SR Timber Creek 11.33