March 5, 2022
|
Leto HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Albert Tawil-Brown JR Plant 2:02.00 10
2 Raekwon Hopkins SR Alonso 2:02.67 8
3 Tyler Rogers JR Plant 2:03.68 6
4 Ronald Aeschleman SR George Steinbrenner 2:03.83 5
5 William Berg SO Newsome 2:03.99 4
6 Joey Coyle JR Plant 2:04.05 3
7 Kristopher Glazewski SR Newsome 2:04.90 2
8 Isreal Gamez SR Lennard 2:05.37 1
9 Devin Douglas JR Bloomingdale 2:05.82 -
10 Charles Jennessee JR Sickles 2:06.38 -
11 Elijah Law SO Freedom (Tampa) 2:06.87 -
12 Scott Bucklin SR Newsome 2:07.19 -
13 Wendell Preston-McCluster JR Blake 2:08.26 -
14 George Dirks SO Plant 2:09.82 -
15 Kevin Collins JR East Bay 2:09.90 -
16 Ryan Winslow JR Alonso 2:10.46 -
17 Douglas Yoder SO Robinson 2:11.31 -
18 Kelvin McCray JR Robinson 2:13.33 -
19 Darius Harrison SR Lennard 2:13.48 -
20 Tomasino De La Cruz SO Freedom (Tampa) 2:13.77 -
21 Gabriel Vasquez SR Brandon 2:14.64 -
22 Jack Cleversey SO Sumner 2:15.11 -
23 Joseph Kuhns FR Freedom (Tampa) 2:15.33 -
24 Landon Ress SO Strawberry Crest 2:15.61 -
25 Avery Coons SR Plant City 2:15.98 -
26 Jimmy Ortigoza-Rodriguez SR Chamberlain 2:16.84 -
27 Santiago Foster FR Newsome 2:17.08 -
28 Arun Senthilkumaren SR Sickles 2:17.45 -
29 Javier Abanses SR George Steinbrenner 2:17.75 -
30 Elijah Velasquez FR King 2:18.13 -
31 Benjamin Fleischman SR Strawberry Crest 2:19.93 -
32 Joel Carrsquillo SR Middleton 2:21.34 -
33 Wendell Rivera JR Jefferson 2:21.80 -
34 Andre Williams SO Bloomingdale 2:22.56 -
35 Devin Baker FR Sumner 2:23.50 -
36 Jeremiah Johnson FR Blake 2:24.38 -
37 Chandler Grover JR Middleton 2:24.55 -
38 Henry Kanu JR Blake 2:25.64 -
39 Dakota Carney JR East Bay 2:25.68 -
40 Isaiah Garcia SR Bloomingdale 2:25.86 -
41 Akhilesh Peddu SR Middleton 2:26.20 -
42 Sheyne Barron SO Sumner 2:27.33 -
43 Arnold Moran JR Hillsborough 2:27.62 -
44 Xavier Alvarez Neff SO Hillsborough 2:28.36 -
45 Ruben Hermosillo JR Spoto 2:28.37 -
46 David Ojo SO Middleton 2:29.29 -
47 Victor Padilla FR Spoto 2:29.42 -
48 Ricardo Roman FR Lennard 2:29.71 -
49 Johnathan Capps JR Alonso 2:29.96 -
50 Dave Santiago SR Chamberlain 2:30.59 -
51 Brandon Smith SO Durant 2:32.36 -
52 Leo Belcher FR Durant 2:32.37 -
53 William Benedict JR Sickles 2:35.77 -
54 Christian Fields JR Brandon 2:35.99 -
55 Varshith Ale FR Sickles 2:36.06 -
56 Armin Golkar JR Gaither 2:37.98 -
57 Noah Lendel FR Durant 2:38.13 -
58 Fabian Kente JR Tampa Bay Tech 2:39.20 -
59 Jacob Thompson FR Strawberry Crest 2:40.17 -
60 Juan Martes SR Blake 2:40.28 -
61 Abdiel Navarro SR Jefferson 2:40.52 -
62 Zachary Meiczinger SR Gaither 2:43.34 -
63 Lincoln Brown JR Tampa Bay Tech 2:45.06 -
64 Patrick Alexander JR Spoto 3:02.26 -
  Jabari Williams FR Lennard DNF   
  James Alexander JR Spoto DNS   
  Isaiah Gattie JR Plant City DNS   
  David Castillo FR East Bay DNS   
  Donovan Townley JR Bloomingdale DNS   
  Jeferson Ixpata SR Brandon DNS   
  Kavon Bernard SR Brandon DNS   
  Kevin Velazquez SR Alonso DNS   
  Jean Villela-Sierra SR Chamberlain DNS   
  Jacob Malinchak SR Durant DNS   
  Fabian Tossas JR Tampa Bay Tech DNS   
  Jack Meyer FR Sumner DNS   
  Zachary Wilson SO Strawberry Crest DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Scott Bucklin SR Newsome 2:07.19 -
24 Landon Ress SO Strawberry Crest 2:15.61 -
27 Santiago Foster FR Newsome 2:17.08 -
34 Andre Williams SO Bloomingdale 2:22.56 -
35 Devin Baker FR Sumner 2:23.50 -
44 Xavier Alvarez Neff SO Hillsborough 2:28.36 -
45 Ruben Hermosillo JR Spoto 2:28.37 -
47 Victor Padilla FR Spoto 2:29.42 -
48 Ricardo Roman FR Lennard 2:29.71 -
51 Brandon Smith SO Durant 2:32.36 -
52 Leo Belcher FR Durant 2:32.37 -
59 Jacob Thompson FR Strawberry Crest 2:40.17 -
  Jabari Williams FR Lennard DNF   
  David Castillo FR East Bay DNS   
  Jack Meyer FR Sumner DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Chandler Grover JR Middleton 2:24.55 -
39 Dakota Carney JR East Bay 2:25.68 -
40 Isaiah Garcia SR Bloomingdale 2:25.86 -
41 Akhilesh Peddu SR Middleton 2:26.20 -
46 David Ojo SO Middleton 2:29.29 -
53 William Benedict JR Sickles 2:35.77 -
54 Christian Fields JR Brandon 2:35.99 -
55 Varshith Ale FR Sickles 2:36.06 -
56 Armin Golkar JR Gaither 2:37.98 -
57 Noah Lendel FR Durant 2:38.13 -
60 Juan Martes SR Blake 2:40.28 -
62 Zachary Meiczinger SR Gaither 2:43.34 -
63 Lincoln Brown JR Tampa Bay Tech 2:45.06 -
  Fabian Tossas JR Tampa Bay Tech DNS   
  Jeferson Ixpata SR Brandon DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Joseph Kuhns FR Freedom (Tampa) 2:15.33 -
31 Benjamin Fleischman SR Strawberry Crest 2:19.93 -
33 Wendell Rivera JR Jefferson 2:21.80 -
38 Henry Kanu JR Blake 2:25.64 -
42 Sheyne Barron SO Sumner 2:27.33 -
43 Arnold Moran JR Hillsborough 2:27.62 -
49 Johnathan Capps JR Alonso 2:29.96 -
50 Dave Santiago SR Chamberlain 2:30.59 -
58 Fabian Kente JR Tampa Bay Tech 2:39.20 -
61 Abdiel Navarro SR Jefferson 2:40.52 -
64 Patrick Alexander JR Spoto 3:02.26 -
  Zachary Wilson SO Strawberry Crest DNS   
  Jean Villela-Sierra SR Chamberlain DNS   
  Kavon Bernard SR Brandon DNS   
  Donovan Townley JR Bloomingdale DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Devin Douglas JR Bloomingdale 2:05.82 -
13 Wendell Preston-McCluster JR Blake 2:08.26 -
15 Kevin Collins JR East Bay 2:09.90 -
16 Ryan Winslow JR Alonso 2:10.46 -
17 Douglas Yoder SO Robinson 2:11.31 -
18 Kelvin McCray JR Robinson 2:13.33 -
19 Darius Harrison SR Lennard 2:13.48 -
20 Tomasino De La Cruz SO Freedom (Tampa) 2:13.77 -
21 Gabriel Vasquez SR Brandon 2:14.64 -
22 Jack Cleversey SO Sumner 2:15.11 -
28 Arun Senthilkumaren SR Sickles 2:17.45 -
29 Javier Abanses SR George Steinbrenner 2:17.75 -
30 Elijah Velasquez FR King 2:18.13 -
32 Joel Carrsquillo SR Middleton 2:21.34 -
36 Jeremiah Johnson FR Blake 2:24.38 -
  James Alexander JR Spoto DNS   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Albert Tawil-Brown JR Plant 2:02.00 10
2 Raekwon Hopkins SR Alonso 2:02.67 8
3 Tyler Rogers JR Plant 2:03.68 6
4 Ronald Aeschleman SR George Steinbrenner 2:03.83 5
5 William Berg SO Newsome 2:03.99 4
6 Joey Coyle JR Plant 2:04.05 3
7 Kristopher Glazewski SR Newsome 2:04.90 2
8 Isreal Gamez SR Lennard 2:05.37 1
10 Charles Jennessee JR Sickles 2:06.38 -
11 Elijah Law SO Freedom (Tampa) 2:06.87 -
14 George Dirks SO Plant 2:09.82 -
25 Avery Coons SR Plant City 2:15.98 -
26 Jimmy Ortigoza-Rodriguez SR Chamberlain 2:16.84 -
  Jacob Malinchak SR Durant DNS   
  Isaiah Gattie JR Plant City DNS   
  Kevin Velazquez SR Alonso DNS