March 5, 2022
|
Leto HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters Finals

W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keshawn Davila SR Hillsborough 22.32 10
2 Hakeem Monroe SR Lennard 22.77 8
3 Joshua Walker SR Robinson 23.39 6
4 Josiah Williams SR Gaither 23.80 5
5 Elijah Singleton JR Lennard 23.95 4
6 Camren Campbell SO Bloomingdale 23.96 3
  Ramsey Cole FR Lennard DNS   
  Quinton Choyce SR Lennard DNS   

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Keshawn Davila SR Hillsborough 23.01 -3.2
2 Hakeem Monroe SR Lennard 23.08 -3.8
3 Quinton Choyce SR Lennard 23.48 -1.3
4 Josiah Williams SR Gaither 23.60 0.5
5 Camren Campbell SO Bloomingdale 23.65 0.5
6 Ramsey Cole FR Lennard 23.66 -1.7
7 Joshua Walker SR Robinson 23.71 -3.8
8 Elijah Singleton JR Lennard 23.83 -1.4
9 Victor Troupe SR Spoto 23.95 -0.4
10 Derick Palacios SO Durant 23.98 -3.8
11 Kai Bruce SO Sumner 24.07 -2.0
12 Charles Gunn SR Jefferson 24.11 -0.8
13 Corey Lucius JR Tampa Bay Tech 24.23 -2.8
14 Amari Christie SR Spoto 24.28 -1.3
15 Connor Perkkio JR Durant 24.32 -2.0
16 Marque Vereen JR Tampa Bay Tech 24.35 -3.8
17 Tony Marshall FR Tampa Bay Tech 24.44 -1.7
18 Maltius Morrissey FR Jefferson 24.48 -3.8
19 Juluan Johnson SR Robinson 24.51 -0.4
20 Quentin Johnson SR Durant 24.56 -3.0
21 Adam Fix SR Plant City 24.56 -1.3
22 Cole Jacobson SO Newsome 24.57 -2.8
23 Ny'cere Riley JR Chamberlain 24.64 -1.7
24 Mi'keviyon Mack JR Bloomingdale 24.77 -3.8
24 Peter Essad SR Plant 24.77 -3.0
26 Gabriel Brewer SR Hillsborough 24.77 -2.8
27 Ja'Mez Epps JR Leto 24.92 -2.0
28 Amauri Jackson SO Plant City 24.93 -0.4
29 Nahum Jasper SR East Bay 24.94 -2.0
30 Brayden Hawkins SO Plant 24.97 0.5
31 Alex THOMPSON SO Sickles 25.01 -2.0
32 Denario Philogene SO Leto 25.07 -3.2
33 Jackson Nichols JR Bloomingdale 25.13 -1.4
34 Trayvun Johnson JR King 25.17 -1.7
35 Nic Hedge SO Plant 25.19 -3.0
36 Ryan Fields SO Riverview 25.19 -0.8
37 Marcus Jones SR East Bay 25.22 -0.4
38 Jimmy Carson JR Freedom (Tampa) 25.27 -3.8
39 Jacob Mckeirnan SR Sickles 25.32 -2.0
40 Dominic Gonzalez JR Freedom (Tampa) 25.35 -2.0
41 Deyon Joyce JR King 25.38 -3.2
42 Jack Lennon SR Plant 25.41 -3.8
43 Justis Gibson JR Newsome 25.55 -2.8
44 Khalfaanii Sultaan SR Strawberry Crest 25.64 0.5
45 Mikail Ebanks FR Sumner 25.74 -0.8
46 Joshua Atkins JR Alonso 25.87 -1.4
47 Zion King-Collier JR Riverview 25.89 -3.8
48 Kevin Brown SO Middleton 26.17 -2.0
49 Jaden Hartman JR Sickles 26.19 -1.3
50 Fabian Laudat SR Strawberry Crest 26.20 -2.0
51 Julez (Santi) Mendez SO Brandon 26.43 -0.8
52 Jaquarius Fagan JR Brandon 26.46 -3.0
53 Michael Dix SO Gaither 26.47 -3.8
54 Weshma Meme SR King 26.58 -3.8
55 Brixton Watson FR Wharton 26.85 -0.8
56 Jayden Milton-Caban FR Newsome 26.87 -1.7
57 John Zewell SO Alonso 26.91 -1.7
58 Michael Colbert JR Blake 26.97 -2.8
59 Jace Jenkins SO Wharton 27.01 -0.8
60 Simon Castillo FR Bloomingdale 27.10 -3.2
61 Andrew Vila JR George Steinbrenner 27.43 -1.3
62 Antrel Robinson JR Middleton 27.52 -3.8
63 Carlos Sandoval SO Riverview 27.75 -1.3
64 Donovan Burton SO Alonso 27.78 -3.8
65 Jarian Tyson JR Middleton 27.85 -3.8
66 Delvon Bingham SR Chamberlain 27.95 -2.0
67 Mitchell Lesh FR Newsome 28.35 0.5
68 Ryan Toefield JR Riverview 28.54 -1.4
69 Adrian Avila SR Strawberry Crest 28.66 -3.2
70 Mareeb Smith JR Middleton 28.74 -0.4
71 Jayden Blaise FR Alonso 28.84 -2.8
72 Grover Colbert SO Brandon 28.84 -1.3
73 Deshawn Neal SO Blake 29.03 -2.0
74 Jeremiah Sank FR Hillsborough 29.37 -2.0
75 Christopher Thomas FR Wharton 29.54 -0.8
76 Damari Phoenix FR Freedom (Tampa) 30.71 -0.4
77 Luis Lopez-Lopez JR Strawberry Crest 32.19 -3.0
  Aaron Wilson SR Blake DNS -
  Arlo Henderson SO Sickles DNS -
  Javielle Boyd SO Sumner DNS -
  Luis Pandales SO Sumner DNS -
  Anthony Arenas SR Chamberlain DNS -
  Kazzie Brantley FR Blake DNS -
  Sabien Valentin JR George Steinbrenner DNS -
  Alex De La Cruz SR Freedom (Tampa) DNS -
  Aaron Collins FR Robinson DNS -
  Andre Brown SR Leto DNS -
  Gary Whitehead SO Leto DNS -
  Serious Stinyard FR Tampa Bay Tech DNS -
  Cortayveous Moore SO Hillsborough DNS -
  Jahquan Joseph SR Wharton DNS -
  Alexander Anez SO George Steinbrenner DNS -
  Demitrius Carter JR George Steinbrenner DNS -
  Desman Hearns SR Chamberlain DNS -
  NaShaun Pryor JR Jefferson DNS -
  Mekhi Bryant JR Brandon DNS -
  Ladainian Ferrell SO Jefferson DNS -
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: -3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Keshawn Davila SR Hillsborough 23.01
32 Denario Philogene SO Leto 25.07
41 Deyon Joyce JR King 25.38
60 Simon Castillo FR Bloomingdale 27.10
69 Adrian Avila SR Strawberry Crest 28.66
  Aaron Collins FR Robinson DNS
  Anthony Arenas SR Chamberlain DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: -3.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Hakeem Monroe SR Lennard 23.08
10 Derick Palacios SO Durant 23.98
16 Marque Vereen JR Tampa Bay Tech 24.35
38 Jimmy Carson JR Freedom (Tampa) 25.27
47 Zion King-Collier JR Riverview 25.89
54 Weshma Meme SR King 26.58
64 Donovan Burton SO Alonso 27.78
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Elijah Singleton JR Lennard 23.83
33 Jackson Nichols JR Bloomingdale 25.13
46 Joshua Atkins JR Alonso 25.87
68 Ryan Toefield JR Riverview 28.54
  Alexander Anez SO George Steinbrenner DNS
  Alex De La Cruz SR Freedom (Tampa) DNS
  Desman Hearns SR Chamberlain DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Quinton Choyce SR Lennard 23.48
14 Amari Christie SR Spoto 24.28
21 Adam Fix SR Plant City 24.56
49 Jaden Hartman JR Sickles 26.19
61 Andrew Vila JR George Steinbrenner 27.43
63 Carlos Sandoval SO Riverview 27.75
72 Grover Colbert SO Brandon 28.84
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: -3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Quentin Johnson SR Durant 24.56
24 Peter Essad SR Plant 24.77
35 Nic Hedge SO Plant 25.19
52 Jaquarius Fagan JR Brandon 26.46
77 Luis Lopez-Lopez JR Strawberry Crest 32.19
  Jahquan Joseph SR Wharton DNS
  Cortayveous Moore SO Hillsborough DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Ramsey Cole FR Lennard 23.66
17 Tony Marshall FR Tampa Bay Tech 24.44
23 Ny'cere Riley JR Chamberlain 24.64
34 Trayvun Johnson JR King 25.17
56 Jayden Milton-Caban FR Newsome 26.87
57 John Zewell SO Alonso 26.91
  NaShaun Pryor JR Jefferson DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Kai Bruce SO Sumner 24.07
29 Nahum Jasper SR East Bay 24.94
31 Alex THOMPSON SO Sickles 25.01
39 Jacob Mckeirnan SR Sickles 25.32
66 Delvon Bingham SR Chamberlain 27.95
73 Deshawn Neal SO Blake 29.03
  Luis Pandales SO Sumner DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Charles Gunn SR Jefferson 24.11
36 Ryan Fields SO Riverview 25.19
45 Mikail Ebanks FR Sumner 25.74
51 Julez (Santi) Mendez SO Brandon 26.43
55 Brixton Watson FR Wharton 26.85
59 Jace Jenkins SO Wharton 27.01
75 Christopher Thomas FR Wharton 29.54
  Gary Whitehead SO Leto DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 9
W: -3.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Joshua Walker SR Robinson 23.71
18 Maltius Morrissey FR Jefferson 24.48
24 Mi'keviyon Mack JR Bloomingdale 24.77
42 Jack Lennon SR Plant 25.41
53 Michael Dix SO Gaither 26.47
62 Antrel Robinson JR Middleton 27.52
65 Jarian Tyson JR Middleton 27.85
  Andre Brown SR Leto DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 10
W: -2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Corey Lucius JR Tampa Bay Tech 24.23
22 Cole Jacobson SO Newsome 24.57
26 Gabriel Brewer SR Hillsborough 24.77
43 Justis Gibson JR Newsome 25.55
58 Michael Colbert JR Blake 26.97
71 Jayden Blaise FR Alonso 28.84
  Mekhi Bryant JR Brandon DNS
  Arlo Henderson SO Sickles DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 11
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Connor Perkkio JR Durant 24.32
27 Ja'Mez Epps JR Leto 24.92
40 Dominic Gonzalez JR Freedom (Tampa) 25.35
48 Kevin Brown SO Middleton 26.17
50 Fabian Laudat SR Strawberry Crest 26.20
74 Jeremiah Sank FR Hillsborough 29.37
  Demitrius Carter JR George Steinbrenner DNS
  Aaron Wilson SR Blake DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 12
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Josiah Williams SR Gaither 23.60
5 Camren Campbell SO Bloomingdale 23.65
30 Brayden Hawkins SO Plant 24.97
44 Khalfaanii Sultaan SR Strawberry Crest 25.64
67 Mitchell Lesh FR Newsome 28.35
  Sabien Valentin JR George Steinbrenner DNS
  Ladainian Ferrell SO Jefferson DNS
  Serious Stinyard FR Tampa Bay Tech DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 13
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Victor Troupe SR Spoto 23.95
19 Juluan Johnson SR Robinson 24.51
28 Amauri Jackson SO Plant City 24.93
37 Marcus Jones SR East Bay 25.22
70 Mareeb Smith JR Middleton 28.74
76 Damari Phoenix FR Freedom (Tampa) 30.71
  Kazzie Brantley FR Blake DNS
  Javielle Boyd SO Sumner DNS