March 25, 2022
|
Astronaut HS - Titusville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Logan Chapman JR Space Coast 4:33.55 10
2 Liam Griffiths SO Bishop Moore 4:36.65 8
3 Skyler Jensen FR Holy Trinity 4:38.80 6
4 Dakotah Lucarelli-van buskir SR Bishop Moore 4:50.71 5
5 Shane Kinsey FR Astronaut 4:56.89 4
6 Jackosn Champagne FR Astronaut 4:57.55 3
7 Marlon Cutkelvin JR Astronaut 4:57.90 2
8 Cooper Cheng SR West Shore 4:57.93 1
9 Andrew Stricklin FR Trinity Prep 5:01.92 -
10 Erick Rochette SO Space Coast 5:05.40 -
11 Joshua Torres SO Titusville 5:05.58 -
12 Brandon Faris SO Astronaut 5:08.15 -
13 Robert Trebnik SO Melbourne Central Catholic 5:10.05 -
14 Dylan Glynn JR Satellite 5:13.00 -
15 Owen Carswell JR Merritt Island 5:17.10 -
16 Aiden Karl SO Cocoa Beach 5:26.56 -
17 Callum Van Duyne FR Titusville 5:27.35 -
18 Carter Newlin FR West Shore 5:34.18 -
19 Austin Bevel FR Space Coast 5:39.85 -
20 Nolan Aycock JR Merritt Island 5:40.40 -
21 Aidan Kelly JR Cocoa Beach 5:44.01 -
22 Noah Techouyres FR West Shore 5:46.08 -
23 James Allarding 8 Edgewood 5:47.79 -
24 Liam Buchanan FR Melbourne Central Catholic 5:49.35 -
25 George Glaser JR Merritt Island 5:49.37 -
26 Noah Thomas SR West Shore 5:51.27 -
27 Fidel Sewe JR Bishop Moore 5:51.31 -
28 Kameron White JR Merritt Island 5:53.13 -
29 Sebastian Woodrich 8 Edgewood 5:56.68 -
30 Adam Eadens JR Titusville 5:56.99 -
31 Vincent Wright 8 Edgewood 6:02.88 -
32 Jacob Koster SO Melbourne Central Catholic 6:14.17 -
33 Travis Davis SR Space Coast 6:39.55 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Callum Van Duyne FR Titusville 5:27.35 -
18 Carter Newlin FR West Shore 5:34.18 -
19 Austin Bevel FR Space Coast 5:39.85 -
20 Nolan Aycock JR Merritt Island 5:40.40 -
22 Noah Techouyres FR West Shore 5:46.08 -
23 James Allarding 8 Edgewood 5:47.79 -
24 Liam Buchanan FR Melbourne Central Catholic 5:49.35 -
25 George Glaser JR Merritt Island 5:49.37 -
26 Noah Thomas SR West Shore 5:51.27 -
27 Fidel Sewe JR Bishop Moore 5:51.31 -
29 Sebastian Woodrich 8 Edgewood 5:56.68 -
30 Adam Eadens JR Titusville 5:56.99 -
31 Vincent Wright 8 Edgewood 6:02.88 -
32 Jacob Koster SO Melbourne Central Catholic 6:14.17 -
33 Travis Davis SR Space Coast 6:39.55 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Logan Chapman JR Space Coast 4:33.55 10
2 Liam Griffiths SO Bishop Moore 4:36.65 8
3 Skyler Jensen FR Holy Trinity 4:38.80 6
4 Dakotah Lucarelli-van buskir SR Bishop Moore 4:50.71 5
5 Shane Kinsey FR Astronaut 4:56.89 4
6 Jackosn Champagne FR Astronaut 4:57.55 3
7 Marlon Cutkelvin JR Astronaut 4:57.90 2
8 Cooper Cheng SR West Shore 4:57.93 1
9 Andrew Stricklin FR Trinity Prep 5:01.92 -
10 Erick Rochette SO Space Coast 5:05.40 -
11 Joshua Torres SO Titusville 5:05.58 -
12 Brandon Faris SO Astronaut 5:08.15 -
13 Robert Trebnik SO Melbourne Central Catholic 5:10.05 -
14 Dylan Glynn JR Satellite 5:13.00 -
15 Owen Carswell JR Merritt Island 5:17.10 -
16 Aiden Karl SO Cocoa Beach 5:26.56 -
21 Aidan Kelly JR Cocoa Beach 5:44.01 -
28 Kameron White JR Merritt Island 5:53.13 -