February 23, 2022
|
Deltona - Deltona, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevar Williams SR DeLand 49.26 10
2 Jacob Labonte SR Seabreeze 51.71 8
3 Arden Myrie SR DeLand 53.27 6
4 Xavier Voltaire JR Seabreeze 53.73 5
5 Carson Chiumento SO Seabreeze 54.75 4
6 Michael Soto, Jr. JR DeLand 54.78 3
7 Justin Martinez JR University (OC) 54.95 2
8 Joshua Baez SR DeLand 56.53 1
9 Keandre Workman JR Seabreeze 58.60 -
10 Giavonni Mitchell SO Seabreeze 59.42 -
11 Chadaiden Walker FR Deltona 59.78 -
12 Robert Ayende-Ortiz SO University (OC) 59.87 -
13 Colin Hughes FR DeLand 1:00.32   
14 Shadi Jaber JR University (OC) 1:00.44 -
15 Jesse Nieto SO Pine Ridge 1:01.66 -
16 Jess Brant JR Trinity Christian (Deltona) 1:02.14 -
17 Kheron Duprat SO Pine Ridge 1:02.44 -
18 Colin Kiel FR Seabreeze 1:03.24 -
19 Dave Smith FR Pine Ridge 1:03.28 -
20 Noah Balwin SR Pine Ridge 1:03.28 -
21 Kenan Smith JR DeLand 1:03.58   
22 Cavan Alston FR Pine Ridge 1:04.13 -
23 Aiden Blackwood SO Seabreeze 1:04.29 -
24 Hayden Hayes FR Seabreeze 1:04.68 -
25 Bryan Duran SO First Baptist (Bunnell) 1:04.94 -
26 Luke Dyer FR DeLand 1:05.83   
27 Zachary Benjo JR Pine Ridge 1:06.15 -
28 Sheldon Headley 8 First Baptist (Bunnell) 1:07.23 -
29 Damani Scatliffe FR University (OC) 1:09.40 -
30 Nathan Butterton FR Trinity Christian (Deltona) 1:09.60 -
31 Caleb Da Silva FR DeLand 1:11.72   
32 Erick Soto Perez SO Deltona 1:11.89 -
33 Alex Ayala SO Trinity Christian (Deltona) 1:12.24 -
  David Fasking JR University (OC) NT   
  Maximus Diedrichs SO DeLand NT   
  Steven Kuznicki SR First Baptist (Bunnell) NT   
  Noah Hancock SR Deltona NT   
  Demarius Joseph SR University (OC) NT   
  Clive Thompson FR Deltona NT   
  Andrea Sutton FR Trinity Christian (Deltona) NT   
  Felipe Kah FR Trinity Christian (Deltona) NT   
  Emilee McMillan 8 Trinity Christian (Deltona) NT   
  Kage Barton SR Seabreeze NT   
  Emma Stites JR Trinity Christian (Deltona) NT   
  Raylynn Adcock JR Trinity Christian (Deltona) NT   
  Christopher Savius JR Pine Ridge NT   
  Tyler Sintscha JR University (OC) NT   
  Landon Smith SO Seabreeze NT   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Chadaiden Walker FR Deltona 59.78 -
19 Dave Smith FR Pine Ridge 1:03.28 -
21 Kenan Smith JR DeLand 1:03.58   
32 Erick Soto Perez SO Deltona 1:11.89 -
  Emma Stites JR Trinity Christian (Deltona) NT   
  Andrea Sutton FR Trinity Christian (Deltona) NT   
  Landon Smith SO Seabreeze NT   
  Clive Thompson FR Deltona NT   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Shadi Jaber JR University (OC) 1:00.44 -
15 Jesse Nieto SO Pine Ridge 1:01.66 -
18 Colin Kiel FR Seabreeze 1:03.24 -
29 Damani Scatliffe FR University (OC) 1:09.40 -
  Demarius Joseph SR University (OC) NT   
  Emilee McMillan 8 Trinity Christian (Deltona) NT   
  Felipe Kah FR Trinity Christian (Deltona) NT   
  Christopher Savius JR Pine Ridge NT   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Colin Hughes FR DeLand 1:00.32   
26 Luke Dyer FR DeLand 1:05.83   
27 Zachary Benjo JR Pine Ridge 1:06.15 -
28 Sheldon Headley 8 First Baptist (Bunnell) 1:07.23 -
30 Nathan Butterton FR Trinity Christian (Deltona) 1:09.60 -
31 Caleb Da Silva FR DeLand 1:11.72   
  Noah Hancock SR Deltona NT   
  Maximus Diedrichs SO DeLand NT   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Joshua Baez SR DeLand 56.53 1
20 Noah Balwin SR Pine Ridge 1:03.28 -
22 Cavan Alston FR Pine Ridge 1:04.13 -
23 Aiden Blackwood SO Seabreeze 1:04.29 -
25 Bryan Duran SO First Baptist (Bunnell) 1:04.94 -
33 Alex Ayala SO Trinity Christian (Deltona) 1:12.24 -
  Raylynn Adcock JR Trinity Christian (Deltona) NT   
  Kage Barton SR Seabreeze NT   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Keandre Workman JR Seabreeze 58.60 -
10 Giavonni Mitchell SO Seabreeze 59.42 -
12 Robert Ayende-Ortiz SO University (OC) 59.87 -
16 Jess Brant JR Trinity Christian (Deltona) 1:02.14 -
17 Kheron Duprat SO Pine Ridge 1:02.44 -
24 Hayden Hayes FR Seabreeze 1:04.68 -
  Steven Kuznicki SR First Baptist (Bunnell) NT   
  David Fasking JR University (OC) NT   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevar Williams SR DeLand 49.26 10
2 Jacob Labonte SR Seabreeze 51.71 8
3 Arden Myrie SR DeLand 53.27 6
4 Xavier Voltaire JR Seabreeze 53.73 5
5 Carson Chiumento SO Seabreeze 54.75 4
6 Michael Soto, Jr. JR DeLand 54.78 3
7 Justin Martinez JR University (OC) 54.95 2
  Tyler Sintscha JR University (OC) NT