March 5, 2022
|
Lincoln HS - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Naudia Williams JR Lincoln 12.58 10
2 Jazlyne Farmer JR Lincoln 13.16 8
3 Ay'keelah Green FR Florida High 13.17 6
4 Cecilia Dixon SO Lincoln 13.29 5
5 D'Nai Acre SR Lincoln 13.38 4
6 Kemora Brown SR Lincoln 13.58 3
7 Ze'Ja Lee FR Florida High 13.64 2
8 Genesis Jones FR North Florida Christian 13.72 1
9 Jazzlin Johnson FR Florida High 13.90 -
10 Kirsten Neal 6 North Florida Christian 13.93 -
11 Khyla Williams FR FAMU DRS 14.02 -
12 Nija Ligon FR FAMU DRS 14.33 -
13 Destiny Cox 8 North Florida Christian 14.35 -
14 Rilyn Crawford SO Chiles 14.38 -
15 Miracle Moore FR Godby 15.38 -
16 Taylor Hackett SO Florida High 15.45 -
17 Aniyah Perry FR Godby 15.85 -
18 Trinity Bellamy FR FAMU DRS 17.13 -
  Zahquandra Holton FR Gadsden County DNS   
  Treniya Roberts SO Gadsden County DNS   
  Me'Yauney Peoples SO Gadsden County DNS   
  Tamiya Faulk FR Gadsden County DNS   
  Trinity Williams FR Godby DNS   
  Faith Jackson FR FAMU DRS DNS   
  Nialah Gray 8 Munroe DNS   
  Camille Matthew 8 Munroe DNS   
Girls' 100 Meters Section 1
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Naudia Williams JR Lincoln 12.58 10
2 Jazlyne Farmer JR Lincoln 13.16 8
4 Cecilia Dixon SO Lincoln 13.29 5
5 D'Nai Acre SR Lincoln 13.38 4
  Tamiya Faulk FR Gadsden County DNS   
  Zahquandra Holton FR Gadsden County DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Ay'keelah Green FR Florida High 13.17 6
6 Kemora Brown SR Lincoln 13.58 3
7 Ze'Ja Lee FR Florida High 13.64 2
8 Genesis Jones FR North Florida Christian 13.72 1
11 Khyla Williams FR FAMU DRS 14.02 -
  Treniya Roberts SO Gadsden County DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Jazzlin Johnson FR Florida High 13.90 -
10 Kirsten Neal 6 North Florida Christian 13.93 -
12 Nija Ligon FR FAMU DRS 14.33 -
13 Destiny Cox 8 North Florida Christian 14.35 -
14 Rilyn Crawford SO Chiles 14.38 -
  Nialah Gray 8 Munroe DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: -2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Miracle Moore FR Godby 15.38 -
18 Trinity Bellamy FR FAMU DRS 17.13 -
  Camille Matthew 8 Munroe DNS   
  Me'Yauney Peoples SO Gadsden County DNS   
Girls' 100 Meters Section 5
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Taylor Hackett SO Florida High 15.45 -
17 Aniyah Perry FR Godby 15.85 -
  Faith Jackson FR FAMU DRS DNS   
  Trinity Williams FR Godby DNS   

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Naudia Williams JR Lincoln 25.36 10
2 Janaysia Jennings JR Lincoln 27.84 8
3 D'Nai Acre SR Lincoln 27.87 6
4 Mariona Heartsfield FR Lincoln 28.32 5
5 Ze'Ja Lee FR Florida High 28.89 4
6 Nija Ligon FR FAMU DRS 29.96 3
7 Khyla Williams FR FAMU DRS 29.97 2
8 Sydney Jackson FR North Florida Christian 30.08 1
9 Destiny Cox 8 North Florida Christian 30.21 -
10 Leviah Henry SO Florida High 32.11 -
11 Taylor Hackett SO Florida High 32.62 -
12 Miracle Moore FR Godby 32.88 -
13 Aniyah Perry FR Godby 33.81 -
14 Trinity Bellamy FR FAMU DRS 35.78 -
15 Peyton Snell FR North Florida Christian 39.38 -
  Me'Yauney Peoples SO Gadsden County DNS   
  Jai'lah Harrison JR Gadsden County DNS   
  Ashanti Woods FR Gadsden County DNS   
  Zahquandra Holton FR Gadsden County DNS   
  Simone Marshall 6 Munroe DNS   
  Trinity Williams FR Godby DNS   
  Mckinley Hill JR North Florida Christian DNS   
  Emoni Jones SR Florida High DNS   
  Rebecca Battles 6 Munroe DNS   
  Nialah Gray 8 Munroe DNS   
  Camille Matthew 8 Munroe DNS   
Girls' 200 Meters Section 1
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Naudia Williams JR Lincoln 25.36 10
2 Janaysia Jennings JR Lincoln 27.84 8
4 Mariona Heartsfield FR Lincoln 28.32 5
  Ashanti Woods FR Gadsden County DNS   
  Zahquandra Holton FR Gadsden County DNS   
  Me'Yauney Peoples SO Gadsden County DNS   
Girls' 200 Meters Section 2
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 D'Nai Acre SR Lincoln 27.87 6
5 Ze'Ja Lee FR Florida High 28.89 4
8 Sydney Jackson FR North Florida Christian 30.08 1
9 Destiny Cox 8 North Florida Christian 30.21 -
  Emoni Jones SR Florida High DNS   
  Jai'lah Harrison JR Gadsden County DNS   
Girls' 200 Meters Section 3
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Nija Ligon FR FAMU DRS 29.96 3
7 Khyla Williams FR FAMU DRS 29.97 2
15 Peyton Snell FR North Florida Christian 39.38 -
  Camille Matthew 8 Munroe DNS   
  Rebecca Battles 6 Munroe DNS   
  Trinity Williams FR Godby DNS   
Girls' 200 Meters Section 4
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Leviah Henry SO Florida High 32.11 -
13 Aniyah Perry FR Godby 33.81 -
14 Trinity Bellamy FR FAMU DRS 35.78 -
  Nialah Gray 8 Munroe DNS   
Girls' 200 Meters Section 5
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Taylor Hackett SO Florida High 32.62 -
12 Miracle Moore FR Godby 32.88 -
  Simone Marshall 6 Munroe DNS   
  Mckinley Hill JR North Florida Christian DNS   

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Janaysia Jennings JR Lincoln 1:01.43 10
2 Mariona Heartsfield FR Lincoln 1:03.73 8
3 Morgan Brumfield SO Lincoln 1:04.11 6
4 Evoni Jenkins SR Gadsden County 1:08.87 5
5 Nija Ligon FR FAMU DRS 1:10.52 4
6 Onyinye Okoli SO Florida High 1:11.17 3
7 Serenity Rosier SO Florida High 1:13.81 2
  Mishaela Williams FR Gadsden County DNS   
  Simone Marshall 6 Munroe DNS   
  Desjeanta Monroe FR Gadsden County DNS   
  Jai'lah Harrison JR Gadsden County DNS   
  Mckinley Hill JR North Florida Christian DNS   
  Khyla Williams FR FAMU DRS DNS   
  Phillippa Evora JR Florida High DNS   
  Kiersten Hollingsworth SO Florida High DNS   
  Marian Bentz FR Munroe DNS   
  Nialah Gray 8 Munroe DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Janaysia Jennings JR Lincoln 1:01.43 10
2 Mariona Heartsfield FR Lincoln 1:03.73 8
4 Evoni Jenkins SR Gadsden County 1:08.87 5
5 Nija Ligon FR FAMU DRS 1:10.52 4
6 Onyinye Okoli SO Florida High 1:11.17 3
  Phillippa Evora JR Florida High DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Morgan Brumfield SO Lincoln 1:04.11 6
7 Serenity Rosier SO Florida High 1:13.81 2
  Marian Bentz FR Munroe DNS   
  Khyla Williams FR FAMU DRS DNS   
  Jai'lah Harrison JR Gadsden County DNS   
  Desjeanta Monroe FR Gadsden County DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Simone Marshall 6 Munroe DNS   
  Nialah Gray 8 Munroe DNS   
  Kiersten Hollingsworth SO Florida High DNS   
  Mckinley Hill JR North Florida Christian DNS   
  Mishaela Williams FR Gadsden County DNS   

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Skye Williams SO Lincoln 2:37.76 10
2 Miyuki Vos SO Florida High 2:40.86 8
3 Aleah Henley SR Lincoln 2:41.17 6
4 Leah Keller SO Florida High 2:45.99 5
5 Madeleine Byrd SO Florida High 2:54.91 4
6 Morgan Brumfield SO Lincoln 2:59.62 3
7 Naomi Buchanana SO Lincoln 3:03.01 2
  Marian Bentz FR Munroe DNS   
  Niya Coleman JR Florida High DNS   
  Abigayle Vannoy JR Lincoln DNS   
  Evoni Jenkins SR Gadsden County DNS   

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Niya Coleman JR Florida High 5:43.98 10
2 NyAshia Wright FR Lincoln 5:49.80 8
3 Leah Keller SO Florida High 6:06.15 6
4 Aza Hampton FR Lincoln 6:12.40 5
5 Madeleine Byrd SO Florida High 6:27.23 4
6 Abigayle Vannoy JR Lincoln 6:27.47 3
7 Trinity Francis FR Florida High 6:45.46 2
8 Elizabeth Kessler SO Lincoln 6:52.81 1
9 Naomi Buchanana SO Lincoln 6:54.77 -
10 Sujin vanHoeij FR Lincoln 7:06.74 -
11 Lauren McCray SR Lincoln 7:14.83 -
12 Allie Ochoa SR Lincoln 7:36.33 -
  Joyful Linder JR Lincoln DNS   

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aleah Henley SR Lincoln 13:52.10 10
2 Abigayle Vannoy JR Lincoln 16:12.83 8
  Elizabeth Kessler SO Lincoln DNS   

Girls' 100 Hurdles

W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cecilia Dixon SO Lincoln 15.19 10
2 Ay'keelah Green FR Florida High 16.68 8
3 Jazlyne Farmer JR Lincoln 16.97 6
4 Miriam Duty SO Lincoln 19.16 5

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cecilia Dixon SO Lincoln 48.82 10
2 Alima Hemenway JR Lincoln 52.97 8
3 Kemora Brown SR Lincoln 53.70 6
4 Jazlyne Farmer JR Lincoln 54.64 5
  Rebecca Battles 6 Munroe DNS   

Girls' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Lincoln Morgan Brumfield, Aleah Henley, Alima Hemenway, Elizabeth Kessler 12:01.20 10

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Janaysia Jennings JR Lincoln 1.42m 4' 7.75" 10
  • 1.22
    O
  • 1.27
    O
  • 1.32
    O
  • 1.37
    XO
  • 1.42
    O
  • 1.47
    XXX
2 Miriam Duty SO Lincoln 1.37m 4' 6" 8
  • 1.22
    O
  • 1.27
    O
  • 1.32
    P
  • 1.37
    O
  • 1.42
    XXX
  Kennedi Allen FR Lincoln NH NH   
  • 1.22
    XXX

Girls' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 kendall Meyer SR Chiles 3.45m 11' 3.75" 10
  • 1.83
    P
  • 1.98
    P
  • 2.15
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.60
    P
  • 2.70
    P
  • 2.85
    O
  • 3.00
    O
  • 3.15
    XXO
  • 3.30
    XXO
  • 3.45
    XXO
2 Miriam Duty SO Lincoln 3.15m 10' 4" 8
  • 1.83
    P
  • 1.98
    P
  • 2.15
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    O
  • 2.60
    O
  • 2.70
    XO
  • 2.85
    P
  • 3.00
    O
  • 3.15
    XO
  • 3.30
    XXX
3 Rilyn Crawford SO Chiles 3.00m 9' 10" 6
  • 1.83
    P
  • 1.98
    P
  • 2.15
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    O
  • 2.60
    O
  • 2.70
    O
  • 2.85
    O
  • 3.00
    O
  • 3.15
    XXX
4 Sidnee Moore SR Lincoln 2.60m 8' 6.25" 5
  • 1.83
    P
  • 1.98
    P
  • 2.15
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    O
  • 2.60
    O
  • 2.70
    XXX
5 Genesis Jones FR North Florida Christian 2.45m 8' 0.5" 4
  • 1.83
    O
  • 1.98
    O
  • 2.15
    O
  • 2.30
    XXO
  • 2.45
    XO
  • 2.60
    XXX
6 Leah Meehan FR Lincoln 2.30m 7' 6.5" 3
  • 1.83
    O
  • 1.98
    O
  • 2.15
    O
  • 2.30
    O
  • 2.45
    XXX

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Me'Yauney Peoples SO Gadsden County 5.14m 16' 10.5" 10
  • 5.13  
  • 5.14  
  • 5.00  
2 Ay'keelah Green FR Florida High 4.78m 15' 8.25" 8
  • 4.78  
  • 4.66  
  • 4.69  
3 Kirsten Neal 6 North Florida Christian 4.68m 15' 4.25" 6
  • 3.84  
  • FOUL  
  • 4.68  
4 Asia Howard JR Lincoln 4.06m 13' 4" 5
  • 3.89  
  • 3.85  
  • 4.06  
5 Serenity Rosier SO Florida High 3.77m 12' 4.5" 4
  • 3.77  
  • 3.75  
  • 3.66  
6 Sydney Jackson FR North Florida Christian 3.77m 12' 4.5" 3
  • 3.71  
  • 3.77  
  • 3.71  
7 Aniyah Perry FR Godby 2.88m 9' 5.5" 2
  • 2.88  
  • 2.88  
  • 2.37  
  Genesis Jones FR North Florida Christian DNS NM   
  Sanija Waller JR Lincoln DNS NM   

Girls' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
  Sanija Waller JR Lincoln DNS NM
  Me'Yauney Peoples SO Gadsden County DNS NM

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Megan Henry SR Lincoln 10.14m 33' 3.25" 10
  • 9.88  
  • 10.14  
  • 9.94  
2 Aisha Williams SO Florida High 8.88m 29' 1.75" 8
  • FOUL  
  • 8.88  
  • 8.77  
3 Kierra Forbes SO FAMU DRS 7.67m 25' 2" 6
  • 7.32  
  • 6.40  
  • 7.67  
4 Amaya Adderson SO Florida High 7.20m 23' 7.5" 5
  • 6.64  
  • 7.20  
  • 6.77  
5 Jakayla Young JR Lincoln 6.94m 22' 9.25" 4
  • 6.94  
  • 6.58  
  • 6.71  
6 Ramsey Boyett FR North Florida Christian 6.04m 19' 9.75" 3
  • 4.28  
  • 5.46  
  • 6.04  
7 Tori Ardley FR Lincoln 5.99m 19' 8" 2
  • FOUL  
  • 5.97  
  • 5.99  
8 Na'Tiyah Davis SO Gadsden County 5.17m 16' 11.5" 1
  • FOUL  
  • 5.17  
  • 4.64  
9 Amia Barkley FR Gadsden County 4.86m 15' 11.5" -
  • 4.80  
  • 4.29  
  • 4.86  
  Faith Jackson FR FAMU DRS DNS NM   
  Ebony Petit-Bois FR Godby DNS NM   
  ZyKeria Scott SO Gadsden County DNS NM   
  Ayonna Harrison SO Gadsden County DNS NM   

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Megan Henry SR Lincoln 28.37m 93' 1" 10
  • FOUL  
  • 25.41  
  • 28.37  
2 Maliyah Ramos 6 North Florida Christian 17.07m 56' 0" 8
  • 15.97  
  • 17.07  
  • 14.71  
3 Tori Ardley FR Lincoln 16.77m 55' 0" 6
  • FOUL  
  • 15.58  
  • 16.77  
4 Ramsey Boyett FR North Florida Christian 15.55m 51' 0" 5
  • 14.12  
  • 15.55  
  • 14.09  
5 Jakayla Young JR Lincoln 14.89m 48' 10" 4
  • 14.89  
  • 13.85  
  • 11.58  
6 Kierra Forbes SO FAMU DRS 14.36m 47' 1" 3
  • 12.06  
  • 12.16  
  • 14.36  
7 Na'Tiyah Davis SO Gadsden County 12.69m 41' 8" 2
  • 11.58  
  • 10.67  
  • 12.69  
8 Amia Barkley FR Gadsden County 10.95m 35' 11" 1
  • 10.56  
  • FOUL  
  • 10.95  
  Aisha Williams SO Florida High DNS NM   
  Aniya Williams   Florida High DNS NM   
  Faith Jackson FR FAMU DRS DNS NM   
  Ebony Petit-Bois FR Godby DNS NM   
  ZyKeria Scott SO Gadsden County DNS NM   
  Ayonna Harrison SO Gadsden County DNS NM   

Girls' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Asia Howard JR Lincoln 20.95m 68' 9" 10
  • 20.95  
  • FOUL  
  • 18.20  
2 Aisha Williams SO Florida High 15.70m 51' 6" 8
  • 15.70  
  • FOUL  
  • FOUL