March 11, 2022
|
Palmer Trinity - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emma Hencock JR St. Brendan 2:28.26 10
2 Nina Starvaggi SR Gulliver Prep 2:28.39 8
3 Gabriela Page FR St. Brendan 2:30.00 6
4 Leandra Ferrell FR Florida Christian 2:32.97 5
5 Kaycie Aquilino SO St. Brendan 2:35.42 4
6 Daniela Alvarez JR St. Brendan 2:36.71 3
7 Daniella Perez-Cartaya SO Palmer Trinity 2:38.28 2
8 Kyra Gardner SR Gulliver Prep 2:38.85 1
9 Antanyah Lee JR Miami Southridge 2:39.52 -
10 Olivia Torres SR Gulliver Prep 2:40.31 -
11 Angelina Deleon FR Palmer Trinity 2:40.78 -
12 Julianne Hartigan FR Palmer Trinity 2:42.03 -
13 Isabella Fernandez 8 Mater Lakes 2:42.06 -
14 Samantha Pinnavaia SO Ferguson 2:42.17 -
15 Alexa Leon 8 Carrollton 2:42.88 -
16 Niewa BROWN SR Miami Southridge 2:44.69 -
17 Mariam Osman SO Immaculata-LaSalle 2:45.29 -
18 ANDREA TOMASSO SO Doral Academy 2:46.70 -
19 Diana Lingueno SO Mater Lakes 2:46.93 -
20 Maya Riquuzes SR Riviera Prep 2:47.86 -
21 Allegra De Armas 8 Carrollton 2:48.60 -
22 Mati Veloso SO Palmer Trinity 2:49.52 -
23 Paola Garcia JR Mater Lakes 2:52.18 -
24 Laira Anaya FR Key West 2:53.24 -
25 Alexa Naranjo FR Ferguson 2:55.13 -
26 SOPHIA DIAZ SR Doral Academy 2:56.65 -
27 SARAH NUNEZ FR Doral Academy 2:58.23 -
28 Nina Gross JR Carrollton 2:59.07 -
29 Cecilia Marcayda SR Divine Savior 3:01.70 -
30 Cheanyah Alford JR Miami Carol City 3:02.19 -
31 Alessia Quiros JR Immaculata-LaSalle 3:02.24 -
32 Siloe Montiel JR North Miami 3:05.74 -
33 Gianna Lopez SO Mater Lakes 3:06.79 -
34 Nabila Osman JR Immaculata-LaSalle 3:07.14 -
35 Hannan Olave JR Divine Savior 3:08.53 -
36 Annarella Cracchiolo FR Ferguson 3:09.24 -
37 Isabella Grimaldi SO Ferguson 3:13.04 -
38 Kenzie Kaplan FR Ransom Everglades 3:15.69 -
39 Kerren Xu SR Ransom Everglades 3:16.16 -
40 Jasmine Jeffers SO Miami Jackson 3:16.18 -
41 Daniela Drukteinis FR NSU University 3:18.63 -
42 Valentina Allegra JR Riviera Prep 3:22.36 -
43 Lizbeth Rojas SR Florida Christian 3:25.44 -
44 Nalia Hiciano SO Miami Southridge 3:26.73 -
45 Erica Walls JR Miami Carol City 3:31.13 -
46 NUNIYAT EJIGU FR Doral Academy 3:35.26 -
47 Kesha Bazile FR Miami Carol City 3:38.33 -
48 Gianna Buccinna 7 Boca Raton Christian 3:42.94 -
49 Jayla Griffin SO Miami Carol City 3:54.50 -
50 Shelsea Combes SO Miami Jackson 4:00.51 -
51 Guity Isabel JR Miami Jackson 4:30.00 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emma Hencock JR St. Brendan 2:28.26 10
2 Nina Starvaggi SR Gulliver Prep 2:28.39 8
3 Gabriela Page FR St. Brendan 2:30.00 6
4 Leandra Ferrell FR Florida Christian 2:32.97 5
5 Kaycie Aquilino SO St. Brendan 2:35.42 4
6 Daniela Alvarez JR St. Brendan 2:36.71 3
7 Daniella Perez-Cartaya SO Palmer Trinity 2:38.28 2
8 Kyra Gardner SR Gulliver Prep 2:38.85 1
9 Antanyah Lee JR Miami Southridge 2:39.52 -
10 Olivia Torres SR Gulliver Prep 2:40.31 -
11 Angelina Deleon FR Palmer Trinity 2:40.78 -
15 Alexa Leon 8 Carrollton 2:42.88 -
16 Niewa BROWN SR Miami Southridge 2:44.69 -
17 Mariam Osman SO Immaculata-LaSalle 2:45.29 -
18 ANDREA TOMASSO SO Doral Academy 2:46.70 -
20 Maya Riquuzes SR Riviera Prep 2:47.86 -
21 Allegra De Armas 8 Carrollton 2:48.60 -
28 Nina Gross JR Carrollton 2:59.07 -
31 Alessia Quiros JR Immaculata-LaSalle 3:02.24 -
35 Hannan Olave JR Divine Savior 3:08.53 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Julianne Hartigan FR Palmer Trinity 2:42.03 -
23 Paola Garcia JR Mater Lakes 2:52.18 -
24 Laira Anaya FR Key West 2:53.24 -
26 SOPHIA DIAZ SR Doral Academy 2:56.65 -
29 Cecilia Marcayda SR Divine Savior 3:01.70 -
30 Cheanyah Alford JR Miami Carol City 3:02.19 -
32 Siloe Montiel JR North Miami 3:05.74 -
33 Gianna Lopez SO Mater Lakes 3:06.79 -
34 Nabila Osman JR Immaculata-LaSalle 3:07.14 -
37 Isabella Grimaldi SO Ferguson 3:13.04 -
38 Kenzie Kaplan FR Ransom Everglades 3:15.69 -
43 Lizbeth Rojas SR Florida Christian 3:25.44 -
45 Erica Walls JR Miami Carol City 3:31.13 -
46 NUNIYAT EJIGU FR Doral Academy 3:35.26 -
47 Kesha Bazile FR Miami Carol City 3:38.33 -
48 Gianna Buccinna 7 Boca Raton Christian 3:42.94 -
49 Jayla Griffin SO Miami Carol City 3:54.50 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Isabella Fernandez 8 Mater Lakes 2:42.06 -
14 Samantha Pinnavaia SO Ferguson 2:42.17 -
19 Diana Lingueno SO Mater Lakes 2:46.93 -
22 Mati Veloso SO Palmer Trinity 2:49.52 -
25 Alexa Naranjo FR Ferguson 2:55.13 -
27 SARAH NUNEZ FR Doral Academy 2:58.23 -
36 Annarella Cracchiolo FR Ferguson 3:09.24 -
39 Kerren Xu SR Ransom Everglades 3:16.16 -
40 Jasmine Jeffers SO Miami Jackson 3:16.18 -
41 Daniela Drukteinis FR NSU University 3:18.63 -
42 Valentina Allegra JR Riviera Prep 3:22.36 -
44 Nalia Hiciano SO Miami Southridge 3:26.73 -
50 Shelsea Combes SO Miami Jackson 4:00.51 -
51 Guity Isabel JR Miami Jackson 4:30.00 -