March 26, 2022
|
Lake Howell HS - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Treazu're Sims SR University (Orlando) 12.41 10 0.5
2 Molly McGrath SR Hagerty 12.44 8 0.5
3 Dinae Hemmings SR Seminole (Sanford) 12.62 6 0.5
4 Oluwadara Soremi SO Seminole (Sanford) 12.65 5 0.5
5 Nicolette Rideout JR East River 12.69 4 0.5
6 Karis Reese JR Lake Mary 12.87 3 0.6
7 Kylie Iva SO Lake Mary 13.01 2 0.5
8 Oludoyin Soremi JR Seminole (Sanford) 13.03 1 0.5
9 U'nitee Brown SO Winter Springs 13.25 - 0.5
10 Emiaj Jaime FR Hagerty 13.30 - 0.6
11 Shannen Victor JR Master's Academy (Oviedo) 13.35 - 0.6
12 Ava Stokes FR Lake Howell 13.36 - 0.6
13 Alexa Wilson SR Master's Academy (Oviedo) 13.71 - 0.6
14 Emmaline Caputo SR Seabreeze 13.79 - 0.6
15 Peyton Farwig FR Hagerty 13.80 - 0.7
16 Jakyia Shakespeare SO University (Orlando) 13.86 - 0.7
17 Nadia Perez SR East River 13.89 - 0.6
18 Aniyah Richardson FR Lake Howell 14.01 - 0.7
19 Kendra Muhammad SO Lake Mary 14.19 - -0.6
20 Kalease Heggins SO Seabreeze 14.25 - 0.7
21 Eugenia McMcormick FR East River 14.29 - 0.1
22 AANASTASIA WILLIAMS SO Crooms 14.33 - -0.6
23 Leanna Pierre Louis FR Lake Brantley 14.46 - -0.6
24 Alexandra Vecchiarelli FR Oviedo 14.64 - 0.7
25 Unique Lucas SO Lake Howell 14.65 - -0.6
26 Samantha Maiorino SR Oviedo 14.76 - 0.7
27 Keilah Alvelo SR University (Orlando) 15.07 - 0.1
28 Emelyn Ortiz Rodriguez FR Lyman 15.10 - -0.6
29 Caroline Spivey SR Circle Christian 15.26 - 0.1
30 Ayden Chandler SR Oviedo 15.38 - 0.1
31 Bailey White SO Geneva School 15.67 - -0.6
32 Melissa Martinez SO Lake Brantley 17.10 - 0.1
33 Kate Grandstaff FR Circle Christian 17.40 - 0.1
34 Alexa Aquino FR Lyman 18.32 - 0.1
35 Belissa Martinez SO Lake Brantley 18.48 - 0.1
36 Victoria Tirado FR Winter Springs 18.75 - 0.2
  Tatiyana Prawl FR Winter Springs DNS    -
  Loralei Flores FR Geneva School DNS    -
  Annabel Thistle FR Seabreeze DNS    -
  Kiera Williams FR Mainland DNS    -
  Natalie McCoy FR Circle Christian DNS    -
  Aurora Flores SO Geneva School DNS    -
  Avari Walker SR Mainland DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Victoria Tirado FR Winter Springs 18.75 -
  Tatiyana Prawl FR Winter Springs DNS   
  Natalie McCoy FR Circle Christian DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Eugenia McMcormick FR East River 14.29 -
27 Keilah Alvelo SR University (Orlando) 15.07 -
29 Caroline Spivey SR Circle Christian 15.26 -
30 Ayden Chandler SR Oviedo 15.38 -
32 Melissa Martinez SO Lake Brantley 17.10 -
33 Kate Grandstaff FR Circle Christian 17.40 -
34 Alexa Aquino FR Lyman 18.32 -
35 Belissa Martinez SO Lake Brantley 18.48 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Kendra Muhammad SO Lake Mary 14.19 -
22 AANASTASIA WILLIAMS SO Crooms 14.33 -
23 Leanna Pierre Louis FR Lake Brantley 14.46 -
25 Unique Lucas SO Lake Howell 14.65 -
28 Emelyn Ortiz Rodriguez FR Lyman 15.10 -
31 Bailey White SO Geneva School 15.67 -
  Aurora Flores SO Geneva School DNS   
  Loralei Flores FR Geneva School DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Peyton Farwig FR Hagerty 13.80 -
16 Jakyia Shakespeare SO University (Orlando) 13.86 -
18 Aniyah Richardson FR Lake Howell 14.01 -
20 Kalease Heggins SO Seabreeze 14.25 -
24 Alexandra Vecchiarelli FR Oviedo 14.64 -
26 Samantha Maiorino SR Oviedo 14.76 -
  Annabel Thistle FR Seabreeze DNS   
  Avari Walker SR Mainland DNS   
Girls' 100 Meters Section 5
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Karis Reese JR Lake Mary 12.87 3
10 Emiaj Jaime FR Hagerty 13.30 -
11 Shannen Victor JR Master's Academy (Oviedo) 13.35 -
12 Ava Stokes FR Lake Howell 13.36 -
13 Alexa Wilson SR Master's Academy (Oviedo) 13.71 -
14 Emmaline Caputo SR Seabreeze 13.79 -
17 Nadia Perez SR East River 13.89 -
  Kiera Williams FR Mainland DNS   
Girls' 100 Meters Section 6
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Treazu're Sims SR University (Orlando) 12.41 10
2 Molly McGrath SR Hagerty 12.44 8
3 Dinae Hemmings SR Seminole (Sanford) 12.62 6
4 Oluwadara Soremi SO Seminole (Sanford) 12.65 5
5 Nicolette Rideout JR East River 12.69 4
7 Kylie Iva SO Lake Mary 13.01 2
8 Oludoyin Soremi JR Seminole (Sanford) 13.03 1
9 U'nitee Brown SO Winter Springs 13.25 -