March 23, 2022
|
Matanzas - Palm Coast, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Avian Edwards-Pla FR DeLand 52.14 10
2 Drayden Wood FR Mainland 53.41 8
3 Brett Remensnyder FR New Smyrna Beach 53.61 6
4 Carson Chiumento SO Seabreeze 54.50 5
5 Jordan Gales SO Flagler Palm Coast 56.11 4
6 Prophet Williams SO University (OC) 56.55 3
7 Issiah Williams SO Atlantic (PO) 56.91 2
8 Robert Ayende-Ortiz SO University (OC) 57.89 1
9 Colin Hughes FR DeLand 58.71 -
10 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 59.18 -
11 Chadaiden Walker FR Deltona 59.67 -
12 Kamari Cherry FR Flagler Palm Coast 1:00.09 -
13 Cavan Alston FR Pine Ridge 1:00.29 -
14 Ramani Barton FR Mainland 1:00.61 -
15 Wesley Tucker FR Father Lopez 1:01.47 -
16 Joel Jeanlys FR Matanzas 1:01.61 -
17 Brandan Puran SO Matanzas 1:02.29 -
18 Hayden Hayes FR Seabreeze 1:03.25 -
19 Alijah Durden FR Pine Ridge 1:03.31 -
20 Colin Kiel FR Seabreeze 1:03.86 -
21 Bryce Pittman SO Mainland 1:03.99 -
22 Jesse Nieto SO Pine Ridge 1:04.02 -
23 Luke Dyer FR DeLand 1:04.59 -
24 Bryan Duran SO First Baptist (Bunnell) 1:05.09 -
25 Jonah Lopez SO Pine Ridge 1:07.56 -
26 Damani Scatliffe FR University (OC) 1:08.24 -
27 Braylen Baldwin FR Matanzas 1:12.11 -
28 Randall Cruz FR Deltona 1:13.79 -
29 Jack Svajko FR Father Lopez 1:13.80 -
30 Caleb Da Silva FR DeLand 1:14.07 -
31 Logan Ponce FR Atlantic (PO) 1:21.43 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 59.18 -
19 Alijah Durden FR Pine Ridge 1:03.31 -
28 Randall Cruz FR Deltona 1:13.79 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Ramani Barton FR Mainland 1:00.61 -
21 Bryce Pittman SO Mainland 1:03.99 -
25 Jonah Lopez SO Pine Ridge 1:07.56 -
29 Jack Svajko FR Father Lopez 1:13.80 -
30 Caleb Da Silva FR DeLand 1:14.07 -
31 Logan Ponce FR Atlantic (PO) 1:21.43 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Cavan Alston FR Pine Ridge 1:00.29 -
17 Brandan Puran SO Matanzas 1:02.29 -
18 Hayden Hayes FR Seabreeze 1:03.25 -
23 Luke Dyer FR DeLand 1:04.59 -
24 Bryan Duran SO First Baptist (Bunnell) 1:05.09 -
26 Damani Scatliffe FR University (OC) 1:08.24 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Colin Hughes FR DeLand 58.71 -
15 Wesley Tucker FR Father Lopez 1:01.47 -
16 Joel Jeanlys FR Matanzas 1:01.61 -
20 Colin Kiel FR Seabreeze 1:03.86 -
22 Jesse Nieto SO Pine Ridge 1:04.02 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Robert Ayende-Ortiz SO University (OC) 57.89 1
11 Chadaiden Walker FR Deltona 59.67 -
12 Kamari Cherry FR Flagler Palm Coast 1:00.09 -
27 Braylen Baldwin FR Matanzas 1:12.11 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Avian Edwards-Pla FR DeLand 52.14 10
2 Drayden Wood FR Mainland 53.41 8
3 Brett Remensnyder FR New Smyrna Beach 53.61 6
4 Carson Chiumento SO Seabreeze 54.50 5
5 Jordan Gales SO Flagler Palm Coast 56.11 4
6 Prophet Williams SO University (OC) 56.55 3
7 Issiah Williams SO Atlantic (PO) 56.91 2