March 23, 2022
|
Matanzas - Palm Coast, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Avian Edwards-Pla FR DeLand 11.26 10
2 Sho'Marion Gaines SO Matanzas 11.48 8
3 Ezaiah Shine SO Mainland 11.56 6
4 Denali Campbell FR Seabreeze 11.79 5
5 Jamil Cunningham SO DeLand 11.82 4
6 Elyjah Gilyard SO Flagler Palm Coast 11.84 3
7 Mareon Walker SO Flagler Palm Coast 11.92 2
8 Thomonte Curry SO Flagler Palm Coast 11.98 1
9 Tyree Weatherspoon FR Deltona 12.25 -
10 Corey Hill SO Mainland 12.33 -
11 AIDEN Lanier SO Spruce Creek 12.37 -
12 Elijah Thompson SO Pine Ridge 12.40 -
13 Rozario Watkins FR Flagler Palm Coast 12.47 -
14 Ryan Herdel FR Father Lopez 12.49 -
15 Micah Karr SO Seabreeze 12.51 -
16 Dylan Johnson SO DeLand 12.54 -
17 Dominic Nocero SO Matanzas 12.63 -
18 Chandler Mitzo SO Deltona 12.67 -
19 Gavin Price FR Spruce Creek 12.72 -
20 Jaay-R Cook FR University (OC) 12.77 -
21 Jaden Baker SO DeLand 12.80 -
22 Samuel Williams FR Flagler Palm Coast 12.82 -
23 Antonio Williams SO DeLand 12.84 -
23 Jaiden Howard SO Mainland 12.84 -
25 Jaylin Henry SO University (OC) 12.85 -
26 Seth Clark SO Matanzas 12.86 -
27 Landon Smith SO Seabreeze 12.87 -
28 Lawrence Campbell Jr. SO Seabreeze 12.93 -
29 Ramani Barton FR Mainland 12.95 -
30 Marion Smokes SO DeLand 12.98 -
31 Hiram Cook FR DeLand 13.00 -
32 Khamani Robinson FR Seabreeze 13.04 -
33 Amir Myrie FR DeLand 13.04 -
34 Kylan Brathwaite FR Spruce Creek 13.12 -
35 Carson Kato FR Flagler Palm Coast 13.13 -
36 Maxwell Lee SO Flagler Palm Coast 13.14 -
37 Rajee McKinney FR New Smyrna Beach 13.15 -
38 Kervens Boone SO Spruce Creek 13.16 -
39 Kinsky Saintfort FR Flagler Palm Coast 13.18 -
40 Marcus Mitchell Jr. FR Flagler Palm Coast 13.18 -
41 Christian Knox FR Mainland 13.21 -
42 Rylin Shroyer FR Pine Ridge 13.23 -
43 Brandon Duncan SO Flagler Palm Coast 13.25 -
44 Jamison Holliday SO Deltona 13.26 -
45 Joshua Furbert SO Flagler Palm Coast 13.26 -
46 Aiden Try SO Matanzas 13.26 -
47 Jemon Little FR Flagler Palm Coast 13.31 -
48 Jeffrey Powell FR Matanzas 13.33 -
49 Aiden Blackwood SO Seabreeze 13.35 -
50 Jared Bracamonte SO University (OC) 13.39 -
51 Isaiah Baker FR Deltona 13.47 -
52 Wesley Tucker FR Father Lopez 13.53 -
53 Jerome Hicks SO Mainland 13.57 -
54 Andres Rodriques SO Mainland 13.58 -
55 Lukas Gamble FR New Smyrna Beach 13.68 -
56 Gabriel coleman SO Atlantic (PO) 13.76 -
57 Brandan Puran SO Matanzas 13.79 -
58 Kevin Herrera SO Deltona 13.85 -
59 Luke Dyer FR DeLand 13.97 -
59 Wyatt Fry SO University (OC) 13.97 -
61 Leonardo Chinchilla FR University (OC) 13.98 -
62 Diego Costa SO Flagler Palm Coast 14.09 -
63 Aaron Puran FR Matanzas 14.13 -
64 Joel Jeanlys FR Matanzas 14.22 -
65 Jaciel Cipriano FR University (OC) 14.26 -
66 Hayden Adams FR Flagler Palm Coast 14.30 -
67 Dalton Krause FR Flagler Palm Coast 14.50 -
68 Ty Wright SO University (OC) 14.58 -
69 Damani Scatliffe FR University (OC) 14.68 -
70 Jackie Bowdry SO Mainland 14.89 -
71 Coochard Mettelus FR Matanzas 14.97 -
72 Patrick Allen FR University (OC) 15.28 -
73 Jonas Wheeler FR Deltona 15.50 -
74 Landen Barnes FR Spruce Creek 15.60 -
74 Randall Cruz FR Deltona 15.60 -
76 Braylen Baldwin FR Matanzas 15.64 -
77 Conner Strittmatter FR University (OC) 16.34 -
78 Samuel Sharpe SO New Smyrna Beach 16.39 -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Jaiden Howard SO Mainland 12.84 -
29 Ramani Barton FR Mainland 12.95 -
41 Christian Knox FR Mainland 13.21 -
49 Aiden Blackwood SO Seabreeze 13.35 -
54 Andres Rodriques SO Mainland 13.58 -
73 Jonas Wheeler FR Deltona 15.50 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Tyree Weatherspoon FR Deltona 12.25 -
15 Micah Karr SO Seabreeze 12.51 -
18 Chandler Mitzo SO Deltona 12.67 -
51 Isaiah Baker FR Deltona 13.47 -
70 Jackie Bowdry SO Mainland 14.89 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Elijah Thompson SO Pine Ridge 12.40 -
52 Wesley Tucker FR Father Lopez 13.53 -
55 Lukas Gamble FR New Smyrna Beach 13.68 -
74 Randall Cruz FR Deltona 15.60 -
77 Conner Strittmatter FR University (OC) 16.34 -
78 Samuel Sharpe SO New Smyrna Beach 16.39 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
63 Aaron Puran FR Matanzas 14.13 -
66 Hayden Adams FR Flagler Palm Coast 14.30 -
68 Ty Wright SO University (OC) 14.58 -
69 Damani Scatliffe FR University (OC) 14.68 -
71 Coochard Mettelus FR Matanzas 14.97 -
72 Patrick Allen FR University (OC) 15.28 -
74 Landen Barnes FR Spruce Creek 15.60 -
76 Braylen Baldwin FR Matanzas 15.64 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Marion Smokes SO DeLand 12.98 -
57 Brandan Puran SO Matanzas 13.79 -
59 Luke Dyer FR DeLand 13.97 -
62 Diego Costa SO Flagler Palm Coast 14.09 -
67 Dalton Krause FR Flagler Palm Coast 14.50 -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
53 Jerome Hicks SO Mainland 13.57 -
56 Gabriel coleman SO Atlantic (PO) 13.76 -
61 Leonardo Chinchilla FR University (OC) 13.98 -
64 Joel Jeanlys FR Matanzas 14.22 -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Kylan Brathwaite FR Spruce Creek 13.12 -
38 Kervens Boone SO Spruce Creek 13.16 -
42 Rylin Shroyer FR Pine Ridge 13.23 -
43 Brandon Duncan SO Flagler Palm Coast 13.25 -
45 Joshua Furbert SO Flagler Palm Coast 13.26 -
50 Jared Bracamonte SO University (OC) 13.39 -
65 Jaciel Cipriano FR University (OC) 14.26 -
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Antonio Williams SO DeLand 12.84 -
35 Carson Kato FR Flagler Palm Coast 13.13 -
37 Rajee McKinney FR New Smyrna Beach 13.15 -
39 Kinsky Saintfort FR Flagler Palm Coast 13.18 -
40 Marcus Mitchell Jr. FR Flagler Palm Coast 13.18 -
46 Aiden Try SO Matanzas 13.26 -
47 Jemon Little FR Flagler Palm Coast 13.31 -
59 Wyatt Fry SO University (OC) 13.97 -
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Samuel Williams FR Flagler Palm Coast 12.82 -
27 Landon Smith SO Seabreeze 12.87 -
36 Maxwell Lee SO Flagler Palm Coast 13.14 -
44 Jamison Holliday SO Deltona 13.26 -
48 Jeffrey Powell FR Matanzas 13.33 -
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Seth Clark SO Matanzas 12.86 -
28 Lawrence Campbell Jr. SO Seabreeze 12.93 -
31 Hiram Cook FR DeLand 13.00 -
32 Khamani Robinson FR Seabreeze 13.04 -
33 Amir Myrie FR DeLand 13.04 -
58 Kevin Herrera SO Deltona 13.85 -
Boys' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 AIDEN Lanier SO Spruce Creek 12.37 -
16 Dylan Johnson SO DeLand 12.54 -
17 Dominic Nocero SO Matanzas 12.63 -
19 Gavin Price FR Spruce Creek 12.72 -
21 Jaden Baker SO DeLand 12.80 -
Boys' 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Corey Hill SO Mainland 12.33 -
13 Rozario Watkins FR Flagler Palm Coast 12.47 -
14 Ryan Herdel FR Father Lopez 12.49 -
20 Jaay-R Cook FR University (OC) 12.77 -
25 Jaylin Henry SO University (OC) 12.85 -
Boys' 100 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Avian Edwards-Pla FR DeLand 11.26 10
2 Sho'Marion Gaines SO Matanzas 11.48 8
3 Ezaiah Shine SO Mainland 11.56 6
4 Denali Campbell FR Seabreeze 11.79 5
5 Jamil Cunningham SO DeLand 11.82 4
6 Elyjah Gilyard SO Flagler Palm Coast 11.84 3
7 Mareon Walker SO Flagler Palm Coast 11.92 2
8 Thomonte Curry SO Flagler Palm Coast 11.98 1