April 14, 2022
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 1:59.20 10
2 Frank "Griffin" Tenore SR St. Petersburg 2:00.92 8
3 Abdu Hardin FR Largo 2:01.38 6
4 Max Moore SR Palm Harbor University 2:01.88 5
5 David Denkler SR Largo 2:02.79 4
6 Cole Summers JR Lakewood 2:05.32 3
7 Logan Gregory SR Countryside 2:06.46 2
8 Ethan Laue JR Seminole 2:08.11 1
9 Patrick Cappelli SR Osceola (Seminole) 2:09.43 -
10 Joshua Pu SR Largo 2:10.92 -
11 LUIGINO SIRABELLA SO Osceola (Seminole) 2:12.47 -
12 Brayden Andringa SO St. Petersburg 2:14.72 -
13 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 2:15.38 -
14 Richard Collins JR Northeast (SP) 2:15.94 -
15 Austin Weaver SR Gibbs 2:17.76 -
16 James Cruickshank JR Lakewood 2:17.96 -
17 Samuel Holloway JR Lakewood 2:17.98 -
18 Jackson LaChapelle SR St. Petersburg 2:18.27 -
19 Keenan Laperriere JR Seminole 2:20.27 -
20 Austin Pelletier SO Palm Harbor University 2:22.24 -
21 Koen Rittenhouse FR Countryside 2:22.64 -
22 Zachariah Legions FR Clearwater 2:23.30 -
23 Dante Menconi JR Palm Harbor University 2:23.46 -
24 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 2:23.72 -
25 Jackson Bradley JR Seminole 2:24.13 -
26 David Romero SO Palm Harbor University 2:24.15 -
27 Isreal Harris JR Gibbs 2:25.47 -
28 Wesley Pitzer SO Hollins 2:25.89 -
29 Jayden Edwards SO Gibbs 2:26.46 -
30 James Morrow SO Lakewood 2:26.67 -
31 Siuming Lam FR Boca Ciega 2:31.59 -
32 Richard McCreary SO Tarpon Springs 2:34.28 -
33 Malcolm Rosebud SR Northeast (SP) 2:42.14 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 2:15.38 -
14 Richard Collins JR Northeast (SP) 2:15.94 -
22 Zachariah Legions FR Clearwater 2:23.30 -
23 Dante Menconi JR Palm Harbor University 2:23.46 -
27 Isreal Harris JR Gibbs 2:25.47 -
28 Wesley Pitzer SO Hollins 2:25.89 -
29 Jayden Edwards SO Gibbs 2:26.46 -
31 Siuming Lam FR Boca Ciega 2:31.59 -
32 Richard McCreary SO Tarpon Springs 2:34.28 -
33 Malcolm Rosebud SR Northeast (SP) 2:42.14 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 LUIGINO SIRABELLA SO Osceola (Seminole) 2:12.47 -
12 Brayden Andringa SO St. Petersburg 2:14.72 -
16 James Cruickshank JR Lakewood 2:17.96 -
17 Samuel Holloway JR Lakewood 2:17.98 -
18 Jackson LaChapelle SR St. Petersburg 2:18.27 -
20 Austin Pelletier SO Palm Harbor University 2:22.24 -
21 Koen Rittenhouse FR Countryside 2:22.64 -
24 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 2:23.72 -
25 Jackson Bradley JR Seminole 2:24.13 -
26 David Romero SO Palm Harbor University 2:24.15 -
30 James Morrow SO Lakewood 2:26.67 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 1:59.20 10
2 Frank "Griffin" Tenore SR St. Petersburg 2:00.92 8
3 Abdu Hardin FR Largo 2:01.38 6
4 Max Moore SR Palm Harbor University 2:01.88 5
5 David Denkler SR Largo 2:02.79 4
6 Cole Summers JR Lakewood 2:05.32 3
7 Logan Gregory SR Countryside 2:06.46 2
8 Ethan Laue JR Seminole 2:08.11 1
9 Patrick Cappelli SR Osceola (Seminole) 2:09.43 -
10 Joshua Pu SR Largo 2:10.92 -
15 Austin Weaver SR Gibbs 2:17.76 -
19 Keenan Laperriere JR Seminole 2:20.27 -