March 4, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Areeyanna Bonds SO Lake Wales 1:00.58 10
2 Kentra Francois SR Heritage 1:03.51 8
3 Reagan Henry SR Melbourne Central Catholic 1:03.73 6
4 Jessica Pitt SR Heritage 1:03.76 5
5 Kennedi Lewis SO Merritt Island 1:05.36 4
6 Sierra Markle SO Satellite 1:05.58 3
7 Sapphire Williams SR Cocoa 1:06.20 2
8 Laila Jenkins FR Edgewood 1:07.08 1
9 Natalie Allen SO Eau Gallie 1:07.18 -
10 Caleigha White FR Lake Wales 1:07.70 -
11 Ember Michaels FR Merritt Island 1:07.97 -
12 Elyse Burnett JR Rockledge 1:08.28 -
13 Charleea Santiago JR Melbourne 1:09.31 -
14 Micaylah Mohler SR Titusville 1:09.45 -
15 Kaci Underwood FR Merritt Island 1:09.75 -
15 Kansas Henry FR Lake Wales 1:09.75 -
17 Raegan Fish FR Cocoa Beach 1:10.00 -
18 Mehek Niwas SO Melbourne 1:10.16 -
19 Stacy Norman SR Cocoa Beach 1:10.34 -
20 Margaret Shunnarah FR Cocoa Beach 1:10.51 -
21 Victoria Hopkins SR Cocoa 1:11.45 -
22 Amelia Talbott SO Viera 1:12.04 -
23 Cayla Palmer FR Satellite 1:12.92 -
24 Alexis Lebert JR Cocoa 1:14.06 -
25 Amelia Kleinsorge FR Odyssey Charter 1:14.29 -
26 Makaiya Watkins FR Rockledge 1:14.39 -
27 Emma Davis JR Melbourne 1:14.50 -
28 Amaya Maldonado JR Heritage 1:15.30 -
29 Ahryah Harrision FR Cocoa 1:15.38 -
30 Madison Goodwin SR Space Coast 1:15.40 -
31 Kiran Lauderdale FR Lake Wales 1:15.56 -
32 Katherine Arcadier FR Pineapple Cove (Palm Bay) 1:15.83 -
33 Elle Armenteros SO Cocoa Beach 1:16.78 -
34 Selah Luper FR Viera 1:16.83 -
35 Jane Cichock SO Melbourne Central Catholic 1:16.92 -
36 Shanya Osborne SO Merritt Island 1:17.14 -
37 Ava Dessauer SR Edgewood 1:17.38 -
38 Kierra Vallie FR Viera 1:17.86 -
39 Scarlett Mallory SO Edgewood 1:18.32 -
40 Sage Walker FR Viera 1:20.32 -
41 Madison Haley FR Pineapple Cove (Palm Bay) 1:21.11 -
42 Riley Ondo FR Edgewood 1:22.63 -
43 Megan Duncan SO Titusville 1:23.33 -
44 Tatiana Williams SO Space Coast 1:34.98 -
45 Candia Lejuste FR Palm Bay 1:35.93 -
46 Rachel Schloff 8 Florida Prep 1:36.16 -
  Ariyana Almestica 8 Odyssey Charter DNS   
  Darcy Ray SO Satellite DNS   
  Alina Rodriguez FR Pineapple Cove (Palm Bay) DNS   
  Layna Harris 6 Odyssey Charter DNS   
  Ella Richardson SO West Shore DNS   
  Sarah Feilinger SR Heritage DNS   
  Rachael Thomas SR Melbourne DNS   
  Giovanna Morais SO Florida Prep DNS   
  Angelique Melgarejo-Baretto SR Palm Bay DNS   
  Alina Geralds SO Palm Bay DNS   
  Makayla Williams FR Palm Bay DNS   
  Jayda Denmark FR Space Coast DNS   
  Isabella Akery SO Titusville DNS   
  Stella Letmon SO Titusville DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Candia Lejuste FR Palm Bay 1:35.93 -
  Giovanna Morais SO Florida Prep DNS   
  Alina Geralds SO Palm Bay DNS   
  Makayla Williams FR Palm Bay DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Elle Armenteros SO Cocoa Beach 1:16.78 -
42 Riley Ondo FR Edgewood 1:22.63 -
43 Megan Duncan SO Titusville 1:23.33 -
44 Tatiana Williams SO Space Coast 1:34.98 -
  Ariyana Almestica 8 Odyssey Charter DNS   
  Layna Harris 6 Odyssey Charter DNS   
  Angelique Melgarejo-Baretto SR Palm Bay DNS   
  Isabella Akery SO Titusville DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Kaci Underwood FR Merritt Island 1:09.75 -
25 Amelia Kleinsorge FR Odyssey Charter 1:14.29 -
35 Jane Cichock SO Melbourne Central Catholic 1:16.92 -
38 Kierra Vallie FR Viera 1:17.86 -
39 Scarlett Mallory SO Edgewood 1:18.32 -
40 Sage Walker FR Viera 1:20.32 -
41 Madison Haley FR Pineapple Cove (Palm Bay) 1:21.11 -
  Rachael Thomas SR Melbourne DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Amelia Talbott SO Viera 1:12.04 -
27 Emma Davis JR Melbourne 1:14.50 -
30 Madison Goodwin SR Space Coast 1:15.40 -
32 Katherine Arcadier FR Pineapple Cove (Palm Bay) 1:15.83 -
36 Shanya Osborne SO Merritt Island 1:17.14 -
  Jayda Denmark FR Space Coast DNS   
  Stella Letmon SO Titusville DNS   
  Alina Rodriguez FR Pineapple Cove (Palm Bay) DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Elyse Burnett JR Rockledge 1:08.28 -
14 Micaylah Mohler SR Titusville 1:09.45 -
18 Mehek Niwas SO Melbourne 1:10.16 -
19 Stacy Norman SR Cocoa Beach 1:10.34 -
20 Margaret Shunnarah FR Cocoa Beach 1:10.51 -
26 Makaiya Watkins FR Rockledge 1:14.39 -
29 Ahryah Harrision FR Cocoa 1:15.38 -
  Darcy Ray SO Satellite DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Laila Jenkins FR Edgewood 1:07.08 1
15 Kansas Henry FR Lake Wales 1:09.75 -
17 Raegan Fish FR Cocoa Beach 1:10.00 -
21 Victoria Hopkins SR Cocoa 1:11.45 -
23 Cayla Palmer FR Satellite 1:12.92 -
24 Alexis Lebert JR Cocoa 1:14.06 -
34 Selah Luper FR Viera 1:16.83 -
37 Ava Dessauer SR Edgewood 1:17.38 -
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Reagan Henry SR Melbourne Central Catholic 1:03.73 6
9 Natalie Allen SO Eau Gallie 1:07.18 -
10 Caleigha White FR Lake Wales 1:07.70 -
13 Charleea Santiago JR Melbourne 1:09.31 -
28 Amaya Maldonado JR Heritage 1:15.30 -
46 Rachel Schloff 8 Florida Prep 1:36.16 -
  Ella Richardson SO West Shore DNS   
  Sarah Feilinger SR Heritage DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Areeyanna Bonds SO Lake Wales 1:00.58 10
2 Kentra Francois SR Heritage 1:03.51 8
4 Jessica Pitt SR Heritage 1:03.76 5
5 Kennedi Lewis SO Merritt Island 1:05.36 4
6 Sierra Markle SO Satellite 1:05.58 3
7 Sapphire Williams SR Cocoa 1:06.20 2
11 Ember Michaels FR Merritt Island 1:07.97 -
31 Kiran Lauderdale FR Lake Wales 1:15.56 -