April 13, 2022
|
Jensen Beach HS - Jensen Beach, FL
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Richelle Williams JR Fort Pierce Central 12.62 10 -0.2
2 Emerson Brinn 8 Pine School 13.48 8 -0.2
3 Eltaneia Francois JR Fort Pierce Central 13.49 6 -0.2
4 Brianna Christopher SR Port St. Lucie 13.54 5 -0.2
5 Samiya Adams FR Sebastian River 13.58 4 -0.2
6 Patrice Lamb FR Okeechobee 13.82 3 -0.2
7 Darika Chaney JR Lincoln Park 13.84 2 -0.9
8 Bernadine Estinoble JR Port St. Lucie 13.86 1 -0.2
9 Ny'Aijah Clark 7 Lincoln Park 14.25 - -0.9
10 Harmoni Randolph SO Fort Pierce Central 14.33 - -0.9
11 Haven Brown 6 Lincoln Park 14.52 - -0.9
12 Kayli Harris FR American Heritage (DB) 14.54 - -0.9
13 Jordyn Tolman FR Vero Beach 14.60 - -0.4
14 Morgan Hancock JR Okeechobee 14.70 - -0.9
15 Sterline Fernius SO Port St. Lucie 14.78 - -0.9
16 Telijah Filsaime SO Treasure Coast 14.94 - -0.9
17 Jessica Jiang SO St. Edward's 15.03 - 0.1
18 Jenna Delphin SO Tradition Prep 15.03 - 0.3
19 Meagan Baker SO St. Edward's 15.15 - -0.4
20 Lilla Megyeri FR American Heritage (DB) 15.20 - 0.1
21 Phillipa Hilton-Green 8 Pine School 15.37 - 0.1
22 Jenna Langel FR John Carroll 15.51 - 0.1
23 Claire Betz JR Sebastian River 15.51 - 0.3
24 Kristyn Taylor FR Tradition Prep 15.56 - 0.1
25 Lauren Burchell SR Treasure Coast 15.61 - 0.3
26 Ava Chaklos SO Tradition Prep 15.75 - 0.1
27 Leta Adamo JR Okeechobee 16.04 - 0.3
  Shakirra Singleton SR Treasure Coast FS    -
  Felicity Tedeschi FR John Carroll DNS    -
  Anna Mitchell FR John Carroll DNS    -
  Deeya Amin FR American Heritage (DB) DNS    -
  ZaNiyah Lindsey FR Sebastian River DNS    -
  Laurel Logemann JR St. Edward's DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Jordyn Tolman FR Vero Beach 14.60 -
19 Meagan Baker SO St. Edward's 15.15 -
  Deeya Amin FR American Heritage (DB) DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Jenna Delphin SO Tradition Prep 15.03 -
23 Claire Betz JR Sebastian River 15.51 -
25 Lauren Burchell SR Treasure Coast 15.61 -
27 Leta Adamo JR Okeechobee 16.04 -
  Laurel Logemann JR St. Edward's DNS   
  Felicity Tedeschi FR John Carroll DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Jessica Jiang SO St. Edward's 15.03 -
20 Lilla Megyeri FR American Heritage (DB) 15.20 -
21 Phillipa Hilton-Green 8 Pine School 15.37 -
22 Jenna Langel FR John Carroll 15.51 -
24 Kristyn Taylor FR Tradition Prep 15.56 -
26 Ava Chaklos SO Tradition Prep 15.75 -
  ZaNiyah Lindsey FR Sebastian River DNS   
  Anna Mitchell FR John Carroll DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Darika Chaney JR Lincoln Park 13.84 2
9 Ny'Aijah Clark 7 Lincoln Park 14.25 -
10 Harmoni Randolph SO Fort Pierce Central 14.33 -
11 Haven Brown 6 Lincoln Park 14.52 -
12 Kayli Harris FR American Heritage (DB) 14.54 -
14 Morgan Hancock JR Okeechobee 14.70 -
15 Sterline Fernius SO Port St. Lucie 14.78 -
16 Telijah Filsaime SO Treasure Coast 14.94 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Richelle Williams JR Fort Pierce Central 12.62 10
2 Emerson Brinn 8 Pine School 13.48 8
3 Eltaneia Francois JR Fort Pierce Central 13.49 6
4 Brianna Christopher SR Port St. Lucie 13.54 5
5 Samiya Adams FR Sebastian River 13.58 4
6 Patrice Lamb FR Okeechobee 13.82 3
8 Bernadine Estinoble JR Port St. Lucie 13.86 1
  Shakirra Singleton SR Treasure Coast FS