March 26, 2022
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Victoria Joyce SR Rockledge 57.22 10
2 Dashanique Henry FR Winter Haven 59.14 8
3 Viviandra Phinizee FR Vero Beach 59.79 6
4 Allyson Watson-Bell JR Rockledge 1:00.34 5
5 Mariana Morillo FR Horizon 1:00.84 4
6 Deanna Harley SR Freedom (Orlando) 1:02.12 3
7 Nauti'ka Robinson JR Olympia 1:02.56 2
8 Dreana Simpson SO Winter Haven 1:02.84 1
9 Shelby Fertic SO Harmony 1:03.25 -
10 Abby Misch SR Olympia 1:03.25 -
11 Kentra Francois SR Heritage 1:03.51 -
12 Tatiana George SO Osceola (Kissimmee) 1:03.51 -
13 Leyshka Arroyo SR Tohopekaliga 1:03.75 -
14 Adriana Scheuer JR Harmony 1:04.64 -
15 Chloe Solomon JR Olympia 1:04.82 -
16 Aryana Calderon JR Timber Creek 1:05.07 -
17 Jessica Pitt SR Heritage 1:05.50 -
18 Olivia Platon JR Lake Nona 1:05.62 -
19 Za'kaiyah Allen JR Melbourne 1:05.99 -
20 Sofia Alvarado FR Winter Haven 1:06.04 -
21 Casey O'Neill JR Timber Creek 1:06.77 -
22 Rylee Shannon JR Rockledge 1:06.92 -
23 Vanielis Ramos SR Harmony 1:07.20 -
24 Amaya Maldonado JR Heritage 1:07.34 -
25 Peyton McRorie SO New Smyrna Beach 1:08.11 -
26 Addison Hansen FR Melbourne 1:08.20 -
27 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 1:08.46 -
28 Jayda Parrish SO Auburndale 1:08.71 -
29 Bella Cobb SO Spruce Creek 1:08.78 -
30 Tyrina Bathelemy FR Vero Beach 1:09.12 -
31 Sarah Laguerre SO Freedom (Orlando) 1:09.31 -
32 Irina Clough JR Lake Nona 1:09.81 -
33 Isabelle Salce JR St. Cloud 1:09.92 -
34 Ciara Rivera SR Tohopekaliga 1:10.24 -
35 Zikora Anyiwo FR Lake Nona 1:10.31 -
36 Kymbal Smith SO Lake Highland Prep 1:10.46 -
37 Daniela Nunez SO Vero Beach 1:10.80 -
38 Tammy Thelemaque FR Cypress Creek 1:11.13 -
39 Kylie Will SO Horizon 1:11.30 -
40 Jaelynn Rosario SO Cypress Creek 1:11.33 -
41 Katelynn Lehman FR Horizon 1:12.09 -
42 Nicole Gutierrez SR Tohopekaliga 1:12.12 -
43 Aracelis Velez JR Lake Buena Vista 1:12.32 -
44 Bianca Chavannes JR Freedom (Orlando) 1:12.76 -
45 Jiayi Li FR Dr. Phillips 1:12.92 -
46 Ana Valladares FR Lake Buena Vista 1:14.42 -
47 Amelia Talbott SO Viera 1:14.97 -
48 Makiya Cherry SO Osceola (Kissimmee) 1:15.09 -
49 Ja'Quoia Dean JR Dr. Phillips 1:15.67 -
50 Peyton Elkind FR New Smyrna Beach 1:16.24 -
51 Anne Brock FR New Smyrna Beach 1:17.11 -
52 Alessandra NeJame FR Lake Highland Prep 1:18.53 -
53 Arielle Pinkston FR Bartow 1:19.53 -
54 Teiera Pritchett's SO Auburndale 1:21.18 -
55 Alexis Antoine JR Viera 1:21.56 -
56 Sophia Abreu JR Lake Buena Vista 1:26.57 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Dreana Simpson SO Winter Haven 1:02.84 1
21 Casey O'Neill JR Timber Creek 1:06.77 -
32 Irina Clough JR Lake Nona 1:09.81 -
38 Tammy Thelemaque FR Cypress Creek 1:11.13 -
52 Alessandra NeJame FR Lake Highland Prep 1:18.53 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Nauti'ka Robinson JR Olympia 1:02.56 2
20 Sofia Alvarado FR Winter Haven 1:06.04 -
35 Zikora Anyiwo FR Lake Nona 1:10.31 -
45 Jiayi Li FR Dr. Phillips 1:12.92 -
55 Alexis Antoine JR Viera 1:21.56 -
56 Sophia Abreu JR Lake Buena Vista 1:26.57 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Abby Misch SR Olympia 1:03.25 -
48 Makiya Cherry SO Osceola (Kissimmee) 1:15.09 -
49 Ja'Quoia Dean JR Dr. Phillips 1:15.67 -
54 Teiera Pritchett's SO Auburndale 1:21.18 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Tyrina Bathelemy FR Vero Beach 1:09.12 -
41 Katelynn Lehman FR Horizon 1:12.09 -
46 Ana Valladares FR Lake Buena Vista 1:14.42 -
50 Peyton Elkind FR New Smyrna Beach 1:16.24 -
51 Anne Brock FR New Smyrna Beach 1:17.11 -
53 Arielle Pinkston FR Bartow 1:19.53 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Isabelle Salce JR St. Cloud 1:09.92 -
39 Kylie Will SO Horizon 1:11.30 -
40 Jaelynn Rosario SO Cypress Creek 1:11.33 -
42 Nicole Gutierrez SR Tohopekaliga 1:12.12 -
43 Aracelis Velez JR Lake Buena Vista 1:12.32 -
44 Bianca Chavannes JR Freedom (Orlando) 1:12.76 -
47 Amelia Talbott SO Viera 1:14.97 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Amaya Maldonado JR Heritage 1:07.34 -
28 Jayda Parrish SO Auburndale 1:08.71 -
31 Sarah Laguerre SO Freedom (Orlando) 1:09.31 -
34 Ciara Rivera SR Tohopekaliga 1:10.24 -
36 Kymbal Smith SO Lake Highland Prep 1:10.46 -
37 Daniela Nunez SO Vero Beach 1:10.80 -
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Leyshka Arroyo SR Tohopekaliga 1:03.75 -
15 Chloe Solomon JR Olympia 1:04.82 -
18 Olivia Platon JR Lake Nona 1:05.62 -
23 Vanielis Ramos SR Harmony 1:07.20 -
25 Peyton McRorie SO New Smyrna Beach 1:08.11 -
26 Addison Hansen FR Melbourne 1:08.20 -
27 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 1:08.46 -
29 Bella Cobb SO Spruce Creek 1:08.78 -
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Shelby Fertic SO Harmony 1:03.25 -
11 Kentra Francois SR Heritage 1:03.51 -
14 Adriana Scheuer JR Harmony 1:04.64 -
16 Aryana Calderon JR Timber Creek 1:05.07 -
17 Jessica Pitt SR Heritage 1:05.50 -
19 Za'kaiyah Allen JR Melbourne 1:05.99 -
22 Rylee Shannon JR Rockledge 1:06.92 -
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Victoria Joyce SR Rockledge 57.22 10
2 Dashanique Henry FR Winter Haven 59.14 8
3 Viviandra Phinizee FR Vero Beach 59.79 6
4 Allyson Watson-Bell JR Rockledge 1:00.34 5
5 Mariana Morillo FR Horizon 1:00.84 4
6 Deanna Harley SR Freedom (Orlando) 1:02.12 3
12 Tatiana George SO Osceola (Kissimmee) 1:03.51 -