March 25, 2022
|
Indian Rocks Christian - Largo, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Katelyn Beam JR First Baptist (Naples) 2:45.30 2:20.08 10
2 Andrea Ballestero SR Osceola (Seminole) 2:26.20 2:24.75 8
3 Kelis Sims FR Admiral Farragut 2:15.19 2:26.94 6
4 Anaiah Berry 6 Admiral Farragut 1:47.66 2:27.48 5
5 Jasmine Hernandez SR Northside Christian 2:18.86 2:29.31 4
6 Mylie McDonough JR Shorecrest Prep 2:01.36 2:29.82 3
7 Abigail Clements JR Osceola (Seminole) 2:10.77 2:32.05 2
8 Ciara Vedova SO St. Petersburg Catholic 2:18.23 2:37.08 1
9 Madeleine Fishman FR Seminole 2:40.47 2:37.32 -
10 Kaci Anderson SR Indian Rocks Christian 3:17.42 2:37.93 -
11 Alex Estremera 8 Shorecrest Prep 2:25.35 2:37.99 -
12 Sophia Preston   Admiral Farragut 2:12.05 2:39.09 -
13 Katherine Repka SR Seminole 2:42.85 2:39.65 -
14 Hailey Simons FR Tampa Bay HEAT 2:59.54 2:40.30 -
15 Thalia Fraifer SR Berkeley Prep 3:22.28 2:40.54 -
16 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 2:16.74 2:40.86 -
17 Julia Tripp JR Osceola (Seminole) 2:53.99 2:41.10 -
18 Anna Richason SR Northside Christian 3:09.32 2:41.81 -
19 Angelina Haywood SR Seminole 2:30.77 2:42.11 -
20 Annika Lameyer JR Northside Christian 3:14.87 2:42.39 -
21 Abby Armstrong JR Berkeley Prep 2:42.43 2:42.43 -
22 Jade Horne FR Northside Christian 2:15.17 2:42.85 -
23 Victoria Reed SO Indian Rocks Christian 2:43.46 2:43.46 -
24 Chloe Christiansen 7 Northside Christian 2:01.35 2:43.98 -
25 Sofia Rodriguez 8 Northside Christian 3:31.63 2:44.05 -
26 Hannah Sheen JR Wiregrass Ranch 3:18.38 2:45.31 -
27 Shy'la Speight SO Northside Christian 3:09.03 2:45.81 -
28 Meagan McFarland JR Tampa Prep 2:09.72 2:48.46 -
29 Ema Zubernyte FR Osceola (Seminole) 2:05.17 2:49.14 -
30 Sienna Paras SO Wiregrass Ranch 2:36.67 2:50.29 -
31 Lizzie Camp SR Shorecrest Prep 3:04.91 2:51.21 -
32 Catherine Fleming SR Wiregrass Ranch 3:00.17 2:51.59 -
33 Kalee Cipolla SO First Baptist (Naples) 3:14.34 2:51.98 -
34 Kylie Houck SO Osceola (Seminole) 2:55.45 2:52.01 -
35 Sydnie Alagal SO Wiregrass Ranch 2:35.49 2:52.76 -
36 Isobel Benoit FR Osceola (Seminole) 3:45.79 2:53.68 -
37 Taylor Ladd JR Osceola (Seminole) 3:28.48 2:53.73 -
38 Sabina Schuller 8 Shorecrest Prep 2:48.66 2:53.87 -
39 Jasalynn McFaul JR Wiregrass Ranch 2:17.08 2:55.74 -
40 Shayla Gordon SO Palm Harbor University 3:33.26 2:57.71 -
41 Kendyl Walker SO Wiregrass Ranch 2:11.52 3:00.16 -
42 Selah Graham 8 Keswick Christian 3:15.19 3:00.73 -
43 Sarah Rose Maddux 8 Keswick Christian 3:19.09 3:00.99 -
44 Amelia Narcisi JR Seminole 2:15.84 3:01.12 -
45 Natalia Stepan SO First Baptist (Naples) 3:09.38 3:02.09 -
46 Kayla Clayton FR Palm Harbor University 3:00.47 3:02.29 -
47 Gabriella Seib JR Osceola (Seminole) 3:23.42 3:03.26 -
48 Katherine Phy JR Clearwater Central Catholic 2:32.28 3:03.47 -
49 Natalie Kelley JR Berkeley Prep 3:26.97 3:04.79 -
50 Jalisa Searc SO First Baptist (Naples) 3:16.29 3:05.18 -
51 Breana Weaver SR Palm Harbor University 2:34.65 3:08.59 -
52 Gabija Beinaraviciute JR Osceola (Seminole) 2:50.09 3:11.11 -
53 Carmen Cano FR Wiregrass Ranch 2:55.06 3:12.37 -
54 Isabella Sidwell FR Wiregrass Ranch 3:50.46 3:15.30 -
55 Sara Britt FR Osceola (Seminole) 3:44.82 3:15.49 -
56 Olivia Ryland SO Wiregrass Ranch 4:17.84 3:19.87 -
57 Sydney Camp FR Wiregrass Ranch 3:51.46 3:23.03 -
58 Angelina Perez FR Wiregrass Ranch 2:51.10 3:33.87 -
59 Janeena Miller JR Seminole 4:47.79 3:57.84 -
60 Haylee Bellinger JR Seminole 3:00.93 4:11.28 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
14 Hailey Simons FR Tampa Bay HEAT 2:40.30 2:14.66 2:40.30 -
20 Annika Lameyer JR Northside Christian 2:42.39 1:55.30 2:18.04 -
24 Chloe Christiansen 7 Northside Christian 2:43.98 3:05.30 3:11.86 -
29 Ema Zubernyte FR Osceola (Seminole) 2:49.14 3:11.13 2:44.07 -
32 Catherine Fleming SR Wiregrass Ranch 2:51.59 2:32.72 2:34.44 -
37 Taylor Ladd JR Osceola (Seminole) 2:53.73 2:17.25 3:04.16 -
52 Gabija Beinaraviciute JR Osceola (Seminole) 3:11.11 2:57.74 3:01.56 -
54 Isabella Sidwell FR Wiregrass Ranch 3:15.30 4:06.08 3:27.02 -
55 Sara Britt FR Osceola (Seminole) 3:15.49 2:57.90 2:59.85 -
56 Olivia Ryland SO Wiregrass Ranch 3:19.87 4:01.85 4:19.84 -
59 Janeena Miller JR Seminole 3:57.84 4:14.49 3:45.95 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Kaci Anderson SR Indian Rocks Christian 2:37.93 2:55.31 -
19 Angelina Haywood SR Seminole 2:42.11 2:04.83 -
25 Sofia Rodriguez 8 Northside Christian 2:44.05 2:47.34 -
33 Kalee Cipolla SO First Baptist (Naples) 2:51.98 2:45.10 -
34 Kylie Houck SO Osceola (Seminole) 2:52.01 3:05.77 -
36 Isobel Benoit FR Osceola (Seminole) 2:53.68 3:37.10 -
38 Sabina Schuller 8 Shorecrest Prep 2:53.87 3:09.52 -
39 Jasalynn McFaul JR Wiregrass Ranch 2:55.74 2:32.90 -
42 Selah Graham 8 Keswick Christian 3:00.73 2:31.82 -
47 Gabriella Seib JR Osceola (Seminole) 3:03.26 3:28.92 -
58 Angelina Perez FR Wiregrass Ranch 3:33.87 2:42.55 -
60 Haylee Bellinger JR Seminole 4:11.28 4:03.75 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
35 Sydnie Alagal SO Wiregrass Ranch 2:52.76 3:11.77 -
40 Shayla Gordon SO Palm Harbor University 2:57.71 3:06.60 -
41 Kendyl Walker SO Wiregrass Ranch 3:00.16 2:42.15 -
43 Sarah Rose Maddux 8 Keswick Christian 3:00.99 2:10.32 -
45 Natalia Stepan SO First Baptist (Naples) 3:02.09 2:27.50 -
46 Kayla Clayton FR Palm Harbor University 3:02.29 2:47.71 -
48 Katherine Phy JR Clearwater Central Catholic 3:03.47 3:56.68 -
49 Natalie Kelley JR Berkeley Prep 3:04.79 2:57.40 -
50 Jalisa Searc SO First Baptist (Naples) 3:05.18 2:15.19 -
51 Breana Weaver SR Palm Harbor University 3:08.59 3:42.54 -
53 Carmen Cano FR Wiregrass Ranch 3:12.37 3:31.61 -
57 Sydney Camp FR Wiregrass Ranch 3:23.03 4:13.79 -
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Alex Estremera 8 Shorecrest Prep 2:37.99 2:09.56 2:15.88 2:55.37 2:26.93 -
15 Thalia Fraifer SR Berkeley Prep 2:40.54 2:14.86 2:18.07 3:04.62 1:55.59 -
16 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 2:40.86 2:34.43 2:23.17 2:47.30 2:48.91 -
18 Anna Richason SR Northside Christian 2:41.81 2:51.52 3:06.09 3:01.23 1:58.13 -
21 Abby Armstrong JR Berkeley Prep 2:42.43 3:18.17 2:53.80 2:14.82 3:10.05 -
22 Jade Horne FR Northside Christian 2:42.85 2:05.40 1:54.00 2:31.45 3:07.28 -
23 Victoria Reed SO Indian Rocks Christian 2:43.46 2:36.93 3:03.08 2:18.95 2:22.21 -
26 Hannah Sheen JR Wiregrass Ranch 2:45.31 3:06.80 3:03.50 2:07.29 2:58.54 -
27 Shy'la Speight SO Northside Christian 2:45.81 2:01.05 2:47.47 2:42.50 2:25.92 -
30 Sienna Paras SO Wiregrass Ranch 2:50.29 2:48.59 3:29.46 2:02.61 3:32.87 -
31 Lizzie Camp SR Shorecrest Prep 2:51.21 2:11.84 3:22.03 2:06.70 2:23.82 -
44 Amelia Narcisi JR Seminole 3:01.12 3:24.67 2:35.77 2:17.66 2:17.66 -
Girls' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Katelyn Beam JR First Baptist (Naples) 2:20.08 2:38.29 10
2 Andrea Ballestero SR Osceola (Seminole) 2:24.75 2:10.28 8
3 Kelis Sims FR Admiral Farragut 2:26.94 2:03.43 6
4 Anaiah Berry 6 Admiral Farragut 2:27.48 1:59.46 5
5 Jasmine Hernandez SR Northside Christian 2:29.31 2:33.79 4
6 Mylie McDonough JR Shorecrest Prep 2:29.82 3:13.27 3
7 Abigail Clements JR Osceola (Seminole) 2:32.05 1:54.04 2
8 Ciara Vedova SO St. Petersburg Catholic 2:37.08 2:16.66 1
9 Madeleine Fishman FR Seminole 2:37.32 3:15.08 -
12 Sophia Preston   Admiral Farragut 2:39.09 3:15.68 -
13 Katherine Repka SR Seminole 2:39.65 2:46.04 -
17 Julia Tripp JR Osceola (Seminole) 2:41.10 3:13.32 -
28 Meagan McFarland JR Tampa Prep 2:48.46 3:20.47 -