March 25, 2022
|
Indian Rocks Christian - Largo, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 4:29.63 10
2 Ethan Laue JR Seminole 4:39.74 8
3 Blake Young FR Indian Rocks Christian 4:40.39 6
4 Nicholas Zamora SO Indian Rocks Christian 4:41.76 5
5 Barret Poe JR Tampa Bay HEAT 4:41.94 4
6 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 4:43.40 3
7 Ethan Esposito FR Indian Rocks Christian 4:44.92 2
8 Charles LaBrant SO Indian Rocks Christian 4:47.67 1
9 Zachary Slocum JR Seminole 4:50.28 -
10 Hunter Boggs SO Wiregrass Ranch 4:50.59 -
11 Jude Mullen SO Seffner Christian 4:55.54 -
12 Henry Moore JR Wiregrass Ranch 4:58.23 -
13 Wyatt Bedke SR Tampa Prep 4:58.66 -
14 Hudson Casto 8 First Baptist (Naples) 5:02.55 -
15 Anthony Hickey FR Indian Rocks Christian 5:09.87 -
16 Mason Cruse JR Berkeley Prep 5:11.01 -
17 Alexander Wisotsky JR Shorecrest Prep 5:11.09 -
18 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 5:13.23 -
19 Jake Kowalski JR Shorecrest Prep 5:13.76 -
20 Ellis Hart SO Shorecrest Prep 5:14.06 -
21 Wesley Pheffer SO Wiregrass Ranch 5:14.57 -
22 Louis Foster SO Osceola (Seminole) 5:14.71 -
23 Jack Kasson SR Osceola (Seminole) 5:16.06 -
24 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 5:16.97 -
25 Trey Mortensen FR First Baptist (Naples) 5:20.81 -
26 John Willetts SR Palm Harbor University 5:20.87 -
27 Daniel Lyon SR Wiregrass Ranch 5:24.68 -
28 Brody Jaquish FR Shorecrest Prep 5:26.74 -
29 Keenan Laperriere JR Seminole 5:29.61 -
30 John Slocum JR Seminole 5:34.30 -
31 Alex Bean JR Shorecrest Prep 5:43.79 -
32 Tomas Puodziumas SO St. Petersburg Catholic 5:44.44 -
33 Jack Bodolay JR Palm Harbor University 5:48.48 -
34 Isaieh Chois SR Tampa Prep 5:49.40 -
35 Dante Menconi JR Palm Harbor University 5:50.76 -
36 Sam Sheek SO First Baptist (Naples) 5:52.12 -
37 Brendan Macking SO Northside Christian 5:56.41 -
38 Walker Hall FR Admiral Farragut 5:57.74 -
39 Christopher Beebe FR Tampa Bay HEAT 5:58.20 -
40 Logan Meurer JR Palm Harbor University 5:59.91 -
41 David De Coursy SO Berkeley Prep 6:02.22 -
42 Gabriel Stille SO Palm Harbor University 6:02.88 -
43 Jackson Bradley JR Seminole 6:03.81 -
44 Jacob Hoff FR Northside Christian 6:04.28 -
45 Thomas Dann JR Tampa Prep 6:04.28 -
46 Chase Workman SR Northside Christian 6:04.81 -
47 Anthony Niemi FR St. Petersburg Catholic 6:04.82 -
48 Adam Rodriguez SO Seffner Christian 6:05.62 -
49 Luke O'Brien JR Wiregrass Ranch 6:07.48 -
50 Xavier Sotomayor FR Seffner Christian 6:10.78 -
51 Jaiden Roman SR Pinellas Park 6:16.04 -
52 Benjamin Blunt FR Tampa Prep 7:04.52 -
53 Samuel Gorski FR Keswick Christian 7:33.11 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Nicholas Zamora SO Indian Rocks Christian 4:41.76 5
26 John Willetts SR Palm Harbor University 5:20.87 -
32 Tomas Puodziumas SO St. Petersburg Catholic 5:44.44 -
36 Sam Sheek SO First Baptist (Naples) 5:52.12 -
37 Brendan Macking SO Northside Christian 5:56.41 -
39 Christopher Beebe FR Tampa Bay HEAT 5:58.20 -
41 David De Coursy SO Berkeley Prep 6:02.22 -
42 Gabriel Stille SO Palm Harbor University 6:02.88 -
45 Thomas Dann JR Tampa Prep 6:04.28 -
47 Anthony Niemi FR St. Petersburg Catholic 6:04.82 -
48 Adam Rodriguez SO Seffner Christian 6:05.62 -
49 Luke O'Brien JR Wiregrass Ranch 6:07.48 -
50 Xavier Sotomayor FR Seffner Christian 6:10.78 -
51 Jaiden Roman SR Pinellas Park 6:16.04 -
52 Benjamin Blunt FR Tampa Prep 7:04.52 -
53 Samuel Gorski FR Keswick Christian 7:33.11 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Alexander Wisotsky JR Shorecrest Prep 5:11.09 -
18 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 5:13.23 -
19 Jake Kowalski JR Shorecrest Prep 5:13.76 -
20 Ellis Hart SO Shorecrest Prep 5:14.06 -
21 Wesley Pheffer SO Wiregrass Ranch 5:14.57 -
22 Louis Foster SO Osceola (Seminole) 5:14.71 -
23 Jack Kasson SR Osceola (Seminole) 5:16.06 -
24 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 5:16.97 -
27 Daniel Lyon SR Wiregrass Ranch 5:24.68 -
28 Brody Jaquish FR Shorecrest Prep 5:26.74 -
29 Keenan Laperriere JR Seminole 5:29.61 -
30 John Slocum JR Seminole 5:34.30 -
31 Alex Bean JR Shorecrest Prep 5:43.79 -
33 Jack Bodolay JR Palm Harbor University 5:48.48 -
34 Isaieh Chois SR Tampa Prep 5:49.40 -
35 Dante Menconi JR Palm Harbor University 5:50.76 -
38 Walker Hall FR Admiral Farragut 5:57.74 -
40 Logan Meurer JR Palm Harbor University 5:59.91 -
43 Jackson Bradley JR Seminole 6:03.81 -
44 Jacob Hoff FR Northside Christian 6:04.28 -
46 Chase Workman SR Northside Christian 6:04.81 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 4:29.63 10
2 Ethan Laue JR Seminole 4:39.74 8
3 Blake Young FR Indian Rocks Christian 4:40.39 6
5 Barret Poe JR Tampa Bay HEAT 4:41.94 4
6 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 4:43.40 3
7 Ethan Esposito FR Indian Rocks Christian 4:44.92 2
8 Charles LaBrant SO Indian Rocks Christian 4:47.67 1
9 Zachary Slocum JR Seminole 4:50.28 -
10 Hunter Boggs SO Wiregrass Ranch 4:50.59 -
11 Jude Mullen SO Seffner Christian 4:55.54 -
12 Henry Moore JR Wiregrass Ranch 4:58.23 -
13 Wyatt Bedke SR Tampa Prep 4:58.66 -
14 Hudson Casto 8 First Baptist (Naples) 5:02.55 -
15 Anthony Hickey FR Indian Rocks Christian 5:09.87 -
16 Mason Cruse JR Berkeley Prep 5:11.01 -
25 Trey Mortensen FR First Baptist (Naples) 5:20.81 -