April 5, 2022
|
Gibbs HS - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 4:32.97 10
2 David Denkler SR Largo 4:44.21 8
3 Cole Summers JR Lakewood 4:48.65 6
4 Caden Sessions JR Land O'Lakes 4:58.79 5
5 Braedon Miner JR Admiral Farragut 5:00.51 4
6 Maxwell Purvis 8 Bell Creek 5:04.32 3
7 Nathan Webb FR Land O'Lakes 5:07.03 2
8 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 5:07.71 1
9 Nehemiah Morales SO Land O'Lakes 5:09.55 -
10 Lawrence Budo SO Boca Ciega 5:09.71 -
11 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 5:10.11 -
12 Seren McNulty FR Lakewood 5:13.30 -
13 Robert Madden FR Largo 5:15.92 -
14 Andy Nguyen JR Largo 5:17.17 -
15 Tytan Hinson FR Land O'Lakes 5:18.71 -
16 Pacey Cronin SR Admiral Farragut 5:22.87 -
17 Andre Walton SR Gibbs 5:29.87 -
18 Jesse Foulks SO Hernando 5:35.99 -
19 Zarif Ahmed FR Largo 5:37.52 -
20 Bryce Maxwell SO Boca Ciega 5:42.32 -
21 Isreal Harris JR Gibbs 5:43.84 -
22 Tomas Puodziumas SO St. Petersburg Catholic 5:45.80 -
23 Brad Hart FR Bell Creek 5:46.52 -
24 Jayden Edwards SO Gibbs 5:49.14 -
25 Jarren Dinglasan FR Bell Creek 5:49.50 -
26 Isaiah Garcia JR Hernando 5:55.28 -
27 Jack Helms FR Boca Ciega 5:57.73 -
28 Wesley Pitzer SO Hollins 6:00.68 -
29 Cannon Krienes SO Hernando 6:05.12 -
30 Siuming Lam FR Boca Ciega 6:09.38 -
31 Malcolm Rosebud SR Northeast (SP) 6:09.41 -
32 Jack Plouf SO Lakewood 6:40.14 -
33 Jordan Martin SO Gibbs 8:00.14 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Robert Madden FR Largo 5:15.92 -
15 Tytan Hinson FR Land O'Lakes 5:18.71 -
17 Andre Walton SR Gibbs 5:29.87 -
18 Jesse Foulks SO Hernando 5:35.99 -
19 Zarif Ahmed FR Largo 5:37.52 -
20 Bryce Maxwell SO Boca Ciega 5:42.32 -
21 Isreal Harris JR Gibbs 5:43.84 -
22 Tomas Puodziumas SO St. Petersburg Catholic 5:45.80 -
23 Brad Hart FR Bell Creek 5:46.52 -
24 Jayden Edwards SO Gibbs 5:49.14 -
25 Jarren Dinglasan FR Bell Creek 5:49.50 -
26 Isaiah Garcia JR Hernando 5:55.28 -
27 Jack Helms FR Boca Ciega 5:57.73 -
28 Wesley Pitzer SO Hollins 6:00.68 -
29 Cannon Krienes SO Hernando 6:05.12 -
30 Siuming Lam FR Boca Ciega 6:09.38 -
31 Malcolm Rosebud SR Northeast (SP) 6:09.41 -
32 Jack Plouf SO Lakewood 6:40.14 -
33 Jordan Martin SO Gibbs 8:00.14 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 4:32.97 10
2 David Denkler SR Largo 4:44.21 8
3 Cole Summers JR Lakewood 4:48.65 6
4 Caden Sessions JR Land O'Lakes 4:58.79 5
5 Braedon Miner JR Admiral Farragut 5:00.51 4
6 Maxwell Purvis 8 Bell Creek 5:04.32 3
7 Nathan Webb FR Land O'Lakes 5:07.03 2
8 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 5:07.71 1
9 Nehemiah Morales SO Land O'Lakes 5:09.55 -
10 Lawrence Budo SO Boca Ciega 5:09.71 -
11 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 5:10.11 -
12 Seren McNulty FR Lakewood 5:13.30 -
14 Andy Nguyen JR Largo 5:17.17 -
16 Pacey Cronin SR Admiral Farragut 5:22.87 -