February 25, 2022
|
Miami Southridge - Miami, FL
|
Timing: MOGO Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Mekhi Gammons JR Hialeah-Miami Lakes 41.38 48.11 10
2 khamauri crabbe SR Miami Coral Park 40.92 49.30 8
3 Curtis Bain SO Miami Southridge 38.56 49.43 6
4 Corey Bouie SR Park Vista 53.05 50.04 5
5 Maxwell Mesias JR Champagnat 43.61 50.12 4
6 Wayne Favors SR Miami Carol City 59.91 50.34 3
7 Elijah Sinclair JR Miami Norland 46.53 50.57 2
8 Kristopher Augustin SR North Miami 48.70 50.72 1
9 Justin Jeune SR North Miami 39.19 50.89 -
10 Jamari Howard SO Miami Northwestern 1:02.65 50.93 -
11 Glenn Smith SO Miami Southridge 40.80 50.99 -
12 Cornelius Colzie JR Westminster Christian 1:05.17 51.72 -
13 Clarke Seay SR Miami Carol City 58.90 52.12 -
14 Miguel DeLeon SR Southwest Miami 47.96 52.13 -
14 Ethan Augustin JR Miami Northwestern 52.66 52.13 -
16 D'Andre Ward 8 Westminster Christian 1:02.43 52.46 -
17 Joel Talley SR Homestead 38.31 52.47 -
18 Jordan Adams SO Somerset Academy (PP) 53.06 52.53 -
19 Amos Allen JR Miami Norland 39.08 52.80 -
20 Mateo Lopez JR Park Vista 1:09.31 53.31 -
21 Nehemiah Cher-Frere SR Miami Norland 1:01.36 53.35 -
22 Taylor Fleming SR Miami Southridge 53.52 53.52 -
23 Christopher Brown JR Somerset Academy (PP) 57.28 53.53 -
24 Di'khi kee SO Miami Carol City 53.04 54.12 -
25 Jean Mendoza SR Columbus 52.18 54.35 -
26 Eduardo Rojas SR Braddock 1:01.97 54.36 -
27 Cayan Lamothe-Arice FR Columbus 48.97 54.41 -
28 Damian Holder SR Miami Northwestern 41.38 54.44 -
29 Carlos Avila-Lopez 7 NSU University 55.83 54.73 -
30 CHRISTIAN MATOS JR Doral Academy 58.18 54.88 -
31 Marc Tirolia SR Hialeah-Miami Lakes 51.05 54.89 -
32 Lucas Versulien JR Park Vista 57.73 54.98 -
33 Taquevious Welch SR Homestead 1:00.59 55.08 -
34 Fequer Louis FR Hialeah-Miami Lakes 1:07.78 55.10 -
35 JonJon Delgado JR True North 1:00.12 55.15 -
36 Nicholas Rhoden SR Miami Carol City 38.76 55.37 -
37 Brian Akinmade JR Coral Reef 38.90 55.56 -
38 Jiovanny Louis SR North Miami Beach 49.09 55.78 -
39 Justin Dewar SO Park Vista 50.49 56.10 -
40 Devin Franklin SR Homestead 1:02.42 56.23 -
41 Kaiden Clements SO Coral Reef 1:05.82 56.25 -
42 Ja'Juan Bradshaw JR Columbus 47.44 56.47 -
43 Josiah Sinclair-Bergin 8 NSU University 51.43 56.51 -
44 Collin Bethel SR Southwest Miami 57.14 56.57 -
45 PATRICK LAWRENCE FR Miami Palmetto 48.88 56.83 -
45 Tyler Barrios SO Coral Reef 1:04.79 56.83 -
47 Fred St. Jean Jr. SR North Miami Beach 57.60 57.03 -
48 Kameron Brantley JR Miami Northwestern 1:06.33 57.18 -
49 Noah Lyons SR Homestead 1:00.81 57.36 -
50 Landon Kelly 8 NSU University 40.79 57.45 -
51 Caleb Appolon SO North Miami Beach 56.44 57.59 -
52 Kenly Galban JR Braddock 58.38 57.80 -
53 Raymon Cruz SO South Miami 1:02.70 58.05 -
54 Aaron Sanchez-Heft JR Miami Coral Park 1:05.10 58.12 -
55 Stanley McKinney JR Miami Norland 47.78 58.26 -
56 Niles Yeekee SR Coral Reef 55.99 58.32 -
57 JORDAN PERRY FR Doral Academy 56.60 58.35 -
58 Derrick Bromell FR American 42.79 58.61 -
59 EVAN LEE FR Miami Palmetto 1:01.91 58.96 -
60 Robert Dube SO Coral Shores 54.27 59.63 -
61 Matthew Florean SO SLAM (West Palm Beach) 1:12.28 59.73 -
62 Michael Martinez SR Braddock 1:06.67 1:00.06 -
63 Juan Rodriguez SO Champagnat 1:15.74 1:00.11 -
64 Carlos Amaro SR Southwest Miami 52.59 1:00.44 -
65 Jorge Cascudo JR True North 1:10.15 1:00.47 -
66 Jawan Pasuris JR American 1:03.91 1:00.86 -
67 Erick Morales FR Keys Gate 1:04.29 1:01.22 -
68 Jaden Regla FR South Dade 44.74 1:01.28 -
69 Gabriel Garcia-Tocuyo JR Miami Coral Park 1:05.04 1:01.35 -
70 Marcell Castellanos SR iMater Prep 54.20 1:01.59 -
71 Lucas Harmond JR True North 1:14.07 1:02.24 -
72 Anthony Rozier FR Champagnat 1:00.02 1:02.52 -
73 Alvin Sanchez-Heft FR Miami Coral Park 45.07 1:02.59 -
74 CHRISTOPHER JONES FR Miami Palmetto 1:20.71 1:03.05 -
75 Leroy James SO Champagnat 49.89 1:03.95 -
76 Justin Rodriguez SR South Miami 46.45 1:04.51 -
77 Delvin Ewing SO American 1:16.14 1:04.52 -
78 Kai Revere SO South Dade 1:18.94 1:04.70 -
79 ADAM LEE SR Miami Palmetto 1:20.39 1:04.83 -
80 Nick Zambolla SO Gulliver Prep 49.01 1:05.34 -
81 Sebastian Fernandez FR Braddock 1:14.65 1:07.25 -
82 Aaron Andressen SR Archimedean 1:18.60 1:09.55 -
83 Cameron Henfield 6 Keys Gate 1:15.90 1:13.69 -
84 Marco Suarez 6 True North 1:20.66 1:19.07 -
85 Andy Leiva FR Keys Gate 1:00.06 1:25.80 -
86 Aadi Bordia FR Archimedean 1:50.25 1:33.43 -
  Keanu Rodriguez   Archimedean DNS DNS   
  Mehki Hoo JR American Heritage DNS DNS   
  Jayden Geathers SR American Heritage DNS DNS   
  Jeremiah Toussaint JR Hialeah-Miami Lakes DNS DNS   
  Nate Morell JR American DNS DNS   
  Alton Smith SO Miami Southridge DNS DNS   
  Jason Jeune SR North Miami DNS DNS   
  Edson Remy SO North Miami Beach DNS DNS   
  Benjamin Abram SR Miami Killian DNS DNS   
  Jerald James FR Miami Killian DNS DNS   
  Adrian Cardero FR Columbus DNS DNS   
  Matthieu Gomez JR Sheridan Hills Christian DNS DNS   
  Shakeem Shaw JR Sheridan Hills Christian DNS DNS   
  Josh Cadelien 7 Sheridan Hills Christian DNS DNS   
  Elias Leyes SO Sheridan Hills Christian DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
59 EVAN LEE FR Miami Palmetto 1:10.17 1:08.40 51.89 58.96 53.07 56.02 1:02.50 -
70 Marcell Castellanos SR iMater Prep 1:07.75 1:20.07 44.96 1:01.59 53.59 43.73 59.13 -
82 Aaron Andressen SR Archimedean 56.34 1:26.94 1:13.03 1:09.55 1:12.34 1:03.29 1:21.38 -
84 Marco Suarez 6 True North 1:42.00 1:32.52 1:12.75 1:19.07 1:42.00 1:23.03 1:30.14 -
  Nate Morell JR American DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Jamari Howard SO Miami Northwestern 50.93 41.77 -
11 Glenn Smith SO Miami Southridge 50.99 49.46 -
19 Amos Allen JR Miami Norland 52.80 47.52 -
35 JonJon Delgado JR True North 55.15 49.64 -
48 Kameron Brantley JR Miami Northwestern 57.18 53.75 -
66 Jawan Pasuris JR American 1:00.86 1:06.34 -
78 Kai Revere SO South Dade 1:04.70 1:04.06 -
81 Sebastian Fernandez FR Braddock 1:07.25 1:18.69 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
17 Joel Talley SR Homestead 1:03.49 52.47 -
25 Jean Mendoza SR Columbus 52.18 54.35 -
58 Derrick Bromell FR American 1:00.96 58.61 -
75 Leroy James SO Champagnat 1:00.76 1:03.95 -
77 Delvin Ewing SO American 47.75 1:04.52 -
79 ADAM LEE SR Miami Palmetto 51.87 1:04.83 -
  Keanu Rodriguez   Archimedean DNS DNS   
  Jayden Geathers SR American Heritage DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Cornelius Colzie JR Westminster Christian 54.31 44.48 38.79 1:00.52 1:06.21 47.59 51.72 -
29 Carlos Avila-Lopez 7 NSU University 50.36 56.92 1:04.59 1:09.51 1:04.59 1:02.94 54.73 -
43 Josiah Sinclair-Bergin 8 NSU University 1:11.77 40.13 56.51 46.34 50.30 57.08 56.51 -
45 Tyler Barrios SO Coral Reef 1:13.88 50.01 1:03.65 58.54 1:11.61 39.79 56.83 -
65 Jorge Cascudo JR True North 52.01 1:13.17 1:12.57 1:14.38 53.22 1:05.31 1:00.47 -
80 Nick Zambolla SO Gulliver Prep 46.40 48.36 1:10.57 1:06.65 1:02.73 45.74 1:05.34 -
85 Andy Leiva FR Keys Gate 1:18.94 1:09.50 1:43.82 1:32.67 1:00.06 1:14.65 1:25.80 -
86 Aadi Bordia FR Archimedean 2:00.53 1:18.49 1:29.70 1:45.58 1:53.05 1:25.03 1:33.43 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
47 Fred St. Jean Jr. SR North Miami Beach 57.03 59.32 -
49 Noah Lyons SR Homestead 57.36 42.45 -
63 Juan Rodriguez SO Champagnat 1:00.11 58.91 -
64 Carlos Amaro SR Southwest Miami 1:00.44 1:02.26 -
68 Jaden Regla FR South Dade 1:01.28 1:09.25 -
69 Gabriel Garcia-Tocuyo JR Miami Coral Park 1:01.35 50.92 -
72 Anthony Rozier FR Champagnat 1:02.52 48.77 -
73 Alvin Sanchez-Heft FR Miami Coral Park 1:02.59 1:13.86 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Curtis Bain SO Miami Southridge 49.43 6
22 Taylor Fleming SR Miami Southridge 53.52 -
38 Jiovanny Louis SR North Miami Beach 55.78 -
67 Erick Morales FR Keys Gate 1:01.22 -
83 Cameron Henfield 6 Keys Gate 1:13.69 -
  Benjamin Abram SR Miami Killian DNS   
  Jerald James FR Miami Killian DNS   
  Elias Leyes SO Sheridan Hills Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 PATRICK LAWRENCE FR Miami Palmetto 56.83 -
53 Raymon Cruz SO South Miami 58.05 -
60 Robert Dube SO Coral Shores 59.63 -
61 Matthew Florean SO SLAM (West Palm Beach) 59.73 -
74 CHRISTOPHER JONES FR Miami Palmetto 1:03.05 -
76 Justin Rodriguez SR South Miami 1:04.51 -
  Matthieu Gomez JR Sheridan Hills Christian DNS   
  Josh Cadelien 7 Sheridan Hills Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
34 Fequer Louis FR Hialeah-Miami Lakes 1:02.82 42.98 55.10 -
44 Collin Bethel SR Southwest Miami 45.26 51.48 56.57 -
50 Landon Kelly 8 NSU University 47.11 58.60 57.45 -
52 Kenly Galban JR Braddock 50.87 1:04.74 57.80 -
56 Niles Yeekee SR Coral Reef 41.41 1:15.24 58.32 -
57 JORDAN PERRY FR Doral Academy 1:13.53 1:14.69 58.35 -
62 Michael Martinez SR Braddock 55.86 46.85 1:00.06 -
71 Lucas Harmond JR True North 53.53 51.66 1:02.24 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Di'khi kee SO Miami Carol City 1:01.16 51.42 54.12 1:00.62 1:06.57 -
26 Eduardo Rojas SR Braddock 44.04 55.99 54.36 1:00.34 1:06.32 -
28 Damian Holder SR Miami Northwestern 42.47 1:04.24 54.44 41.92 46.28 -
31 Marc Tirolia SR Hialeah-Miami Lakes 1:00.38 1:10.81 54.89 1:09.17 46.66 -
37 Brian Akinmade JR Coral Reef 1:03.90 47.23 55.56 1:00.56 56.68 -
41 Kaiden Clements SO Coral Reef 1:09.19 1:12.00 56.25 48.94 46.13 -
54 Aaron Sanchez-Heft JR Miami Coral Park 1:08.00 54.06 58.12 1:10.33 51.73 -
  Shakeem Shaw JR Sheridan Hills Christian DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 CHRISTIAN MATOS JR Doral Academy 54.88 -
32 Lucas Versulien JR Park Vista 54.98 -
40 Devin Franklin SR Homestead 56.23 -
42 Ja'Juan Bradshaw JR Columbus 56.47 -
51 Caleb Appolon SO North Miami Beach 57.59 -
55 Stanley McKinney JR Miami Norland 58.26 -
  Alton Smith SO Miami Southridge DNS   
  Edson Remy SO North Miami Beach DNS   
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Elijah Sinclair JR Miami Norland 57.15 50.57 1:05.75 2
13 Clarke Seay SR Miami Carol City 56.81 52.12 58.90 -
14 Miguel DeLeon SR Southwest Miami 1:04.12 52.13 48.48 -
21 Nehemiah Cher-Frere SR Miami Norland 40.02 53.35 46.95 -
27 Cayan Lamothe-Arice FR Columbus 38.64 54.41 59.86 -
33 Taquevious Welch SR Homestead 46.27 55.08 41.86 -
36 Nicholas Rhoden SR Miami Carol City 1:05.34 55.37 59.80 -
39 Justin Dewar SO Park Vista 1:09.01 56.10 1:05.64 -
Boys' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Kristopher Augustin SR North Miami 37.54 53.26 1:01.88 1:01.88 50.72 1
9 Justin Jeune SR North Miami 41.73 1:03.11 36.14 38.17 50.89 -
14 Ethan Augustin JR Miami Northwestern 54.22 55.78 42.23 1:02.56 52.13 -
16 D'Andre Ward 8 Westminster Christian 50.37 57.19 49.84 57.19 52.46 -
18 Jordan Adams SO Somerset Academy (PP) 43.60 1:06.72 59.89 53.06 52.53 -
20 Mateo Lopez JR Park Vista 1:05.58 57.05 52.25 1:01.84 53.31 -
23 Christopher Brown JR Somerset Academy (PP) 53.53 48.72 1:07.45 40.15 53.53 -
  Jason Jeune SR North Miami DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mekhi Gammons JR Hialeah-Miami Lakes 48.11 10
2 khamauri crabbe SR Miami Coral Park 49.30 8
4 Corey Bouie SR Park Vista 50.04 5
5 Maxwell Mesias JR Champagnat 50.12 4
6 Wayne Favors SR Miami Carol City 50.34 3
  Mehki Hoo JR American Heritage DNS   
  Jeremiah Toussaint JR Hialeah-Miami Lakes DNS   
  Adrian Cardero FR Columbus DNS