February 25, 2022
|
Miami Southridge - Miami, FL
|
Timing: MOGO Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mekhi Gammons JR Hialeah-Miami Lakes 48.11 10
2 khamauri crabbe SR Miami Coral Park 49.30 8
3 Curtis Bain SO Miami Southridge 49.43 6
4 Corey Bouie SR Park Vista 50.04 5
5 Maxwell Mesias JR Champagnat 50.12 4
6 Wayne Favors SR Miami Carol City 50.34 3
7 Elijah Sinclair JR Miami Norland 50.57 2
8 Kristopher Augustin SR North Miami 50.72 1
9 Justin Jeune SR North Miami 50.89 -
10 Jamari Howard SO Miami Northwestern 50.93 -
11 Glenn Smith SO Miami Southridge 50.99 -
12 Cornelius Colzie JR Westminster Christian 51.72 -
13 Clarke Seay SR Miami Carol City 52.12 -
14 Miguel DeLeon SR Southwest Miami 52.13 -
14 Ethan Augustin JR Miami Northwestern 52.13 -
16 D'Andre Ward 8 Westminster Christian 52.46 -
17 Joel Talley SR Homestead 52.47 -
18 Jordan Adams SO Somerset Academy (PP) 52.53 -
19 Amos Allen JR Miami Norland 52.80 -
20 Mateo Lopez JR Park Vista 53.31 -
21 Nehemiah Cher-Frere SR Miami Norland 53.35 -
22 Taylor Fleming SR Miami Southridge 53.52 -
23 Christopher Brown JR Somerset Academy (PP) 53.53 -
24 Di'khi kee SO Miami Carol City 54.12 -
25 Jean Mendoza SR Columbus 54.35 -
26 Eduardo Rojas SR Braddock 54.36 -
27 Cayan Lamothe-Arice FR Columbus 54.41 -
28 Damian Holder SR Miami Northwestern 54.44 -
29 Carlos Avila-Lopez 7 NSU University 54.73 -
30 CHRISTIAN MATOS JR Doral Academy 54.88 -
31 Marc Tirolia SR Hialeah-Miami Lakes 54.89 -
32 Lucas Versulien JR Park Vista 54.98 -
33 Taquevious Welch SR Homestead 55.08 -
34 Fequer Louis FR Hialeah-Miami Lakes 55.10 -
35 JonJon Delgado JR True North 55.15 -
36 Nicholas Rhoden SR Miami Carol City 55.37 -
37 Brian Akinmade JR Coral Reef 55.56 -
38 Jiovanny Louis SR North Miami Beach 55.78 -
39 Justin Dewar SO Park Vista 56.10 -
40 Devin Franklin SR Homestead 56.23 -
41 Kaiden Clements SO Coral Reef 56.25 -
42 Ja'Juan Bradshaw JR Columbus 56.47 -
43 Josiah Sinclair-Bergin 8 NSU University 56.51 -
44 Collin Bethel SR Southwest Miami 56.57 -
45 PATRICK LAWRENCE FR Miami Palmetto 56.83 -
45 Tyler Barrios SO Coral Reef 56.83 -
47 Fred St. Jean Jr. SR North Miami Beach 57.03 -
48 Kameron Brantley JR Miami Northwestern 57.18 -
49 Noah Lyons SR Homestead 57.36 -
50 Landon Kelly 8 NSU University 57.45 -
51 Caleb Appolon SO North Miami Beach 57.59 -
52 Kenly Galban JR Braddock 57.80 -
53 Raymon Cruz SO South Miami 58.05 -
54 Aaron Sanchez-Heft JR Miami Coral Park 58.12 -
55 Stanley McKinney JR Miami Norland 58.26 -
56 Niles Yeekee SR Coral Reef 58.32 -
57 JORDAN PERRY FR Doral Academy 58.35 -
58 Derrick Bromell FR American 58.61 -
59 EVAN LEE FR Miami Palmetto 58.96 -
60 Robert Dube SO Coral Shores 59.63 -
61 Matthew Florean SO SLAM (West Palm Beach) 59.73 -
62 Michael Martinez SR Braddock 1:00.06 -
63 Juan Rodriguez SO Champagnat 1:00.11 -
64 Carlos Amaro SR Southwest Miami 1:00.44 -
65 Jorge Cascudo JR True North 1:00.47 -
66 Jawan Pasuris JR American 1:00.86 -
67 Erick Morales FR Keys Gate 1:01.22 -
68 Jaden Regla FR South Dade 1:01.28 -
69 Gabriel Garcia-Tocuyo JR Miami Coral Park 1:01.35 -
70 Marcell Castellanos SR iMater Prep 1:01.59 -
71 Lucas Harmond JR True North 1:02.24 -
72 Anthony Rozier FR Champagnat 1:02.52 -
73 Alvin Sanchez-Heft FR Miami Coral Park 1:02.59 -
74 CHRISTOPHER JONES FR Miami Palmetto 1:03.05 -
75 Leroy James SO Champagnat 1:03.95 -
76 Justin Rodriguez SR South Miami 1:04.51 -
77 Delvin Ewing SO American 1:04.52 -
78 Kai Revere SO South Dade 1:04.70 -
79 ADAM LEE SR Miami Palmetto 1:04.83 -
80 Nick Zambolla SO Gulliver Prep 1:05.34 -
81 Sebastian Fernandez FR Braddock 1:07.25 -
82 Aaron Andressen SR Archimedean 1:09.55 -
83 Cameron Henfield 6 Keys Gate 1:13.69 -
84 Marco Suarez 6 True North 1:19.07 -
85 Andy Leiva FR Keys Gate 1:25.80 -
86 Aadi Bordia FR Archimedean 1:33.43 -
  Keanu Rodriguez   Archimedean DNS   
  Mehki Hoo JR American Heritage DNS   
  Jayden Geathers SR American Heritage DNS   
  Jeremiah Toussaint JR Hialeah-Miami Lakes DNS   
  Nate Morell JR American DNS   
  Alton Smith SO Miami Southridge DNS   
  Jason Jeune SR North Miami DNS   
  Edson Remy SO North Miami Beach DNS   
  Benjamin Abram SR Miami Killian DNS   
  Jerald James FR Miami Killian DNS   
  Adrian Cardero FR Columbus DNS   
  Matthieu Gomez JR Sheridan Hills Christian DNS   
  Shakeem Shaw JR Sheridan Hills Christian DNS   
  Josh Cadelien 7 Sheridan Hills Christian DNS   
  Elias Leyes SO Sheridan Hills Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
59 EVAN LEE FR Miami Palmetto 58.96 -
70 Marcell Castellanos SR iMater Prep 1:01.59 -
82 Aaron Andressen SR Archimedean 1:09.55 -
84 Marco Suarez 6 True North 1:19.07 -
  Nate Morell JR American DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jamari Howard SO Miami Northwestern 50.93 -
11 Glenn Smith SO Miami Southridge 50.99 -
19 Amos Allen JR Miami Norland 52.80 -
35 JonJon Delgado JR True North 55.15 -
48 Kameron Brantley JR Miami Northwestern 57.18 -
66 Jawan Pasuris JR American 1:00.86 -
78 Kai Revere SO South Dade 1:04.70 -
81 Sebastian Fernandez FR Braddock 1:07.25 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Joel Talley SR Homestead 52.47 -
25 Jean Mendoza SR Columbus 54.35 -
58 Derrick Bromell FR American 58.61 -
75 Leroy James SO Champagnat 1:03.95 -
77 Delvin Ewing SO American 1:04.52 -
79 ADAM LEE SR Miami Palmetto 1:04.83 -
  Keanu Rodriguez   Archimedean DNS   
  Jayden Geathers SR American Heritage DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Cornelius Colzie JR Westminster Christian 51.72 -
29 Carlos Avila-Lopez 7 NSU University 54.73 -
43 Josiah Sinclair-Bergin 8 NSU University 56.51 -
45 Tyler Barrios SO Coral Reef 56.83 -
65 Jorge Cascudo JR True North 1:00.47 -
80 Nick Zambolla SO Gulliver Prep 1:05.34 -
85 Andy Leiva FR Keys Gate 1:25.80 -
86 Aadi Bordia FR Archimedean 1:33.43 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
47 Fred St. Jean Jr. SR North Miami Beach 57.03 -
49 Noah Lyons SR Homestead 57.36 -
63 Juan Rodriguez SO Champagnat 1:00.11 -
64 Carlos Amaro SR Southwest Miami 1:00.44 -
68 Jaden Regla FR South Dade 1:01.28 -
69 Gabriel Garcia-Tocuyo JR Miami Coral Park 1:01.35 -
72 Anthony Rozier FR Champagnat 1:02.52 -
73 Alvin Sanchez-Heft FR Miami Coral Park 1:02.59 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Curtis Bain SO Miami Southridge 49.43 6
22 Taylor Fleming SR Miami Southridge 53.52 -
38 Jiovanny Louis SR North Miami Beach 55.78 -
67 Erick Morales FR Keys Gate 1:01.22 -
83 Cameron Henfield 6 Keys Gate 1:13.69 -
  Benjamin Abram SR Miami Killian DNS   
  Jerald James FR Miami Killian DNS   
  Elias Leyes SO Sheridan Hills Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 PATRICK LAWRENCE FR Miami Palmetto 56.83 -
53 Raymon Cruz SO South Miami 58.05 -
60 Robert Dube SO Coral Shores 59.63 -
61 Matthew Florean SO SLAM (West Palm Beach) 59.73 -
74 CHRISTOPHER JONES FR Miami Palmetto 1:03.05 -
76 Justin Rodriguez SR South Miami 1:04.51 -
  Matthieu Gomez JR Sheridan Hills Christian DNS   
  Josh Cadelien 7 Sheridan Hills Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Fequer Louis FR Hialeah-Miami Lakes 55.10 -
44 Collin Bethel SR Southwest Miami 56.57 -
50 Landon Kelly 8 NSU University 57.45 -
52 Kenly Galban JR Braddock 57.80 -
56 Niles Yeekee SR Coral Reef 58.32 -
57 JORDAN PERRY FR Doral Academy 58.35 -
62 Michael Martinez SR Braddock 1:00.06 -
71 Lucas Harmond JR True North 1:02.24 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Di'khi kee SO Miami Carol City 54.12 -
26 Eduardo Rojas SR Braddock 54.36 -
28 Damian Holder SR Miami Northwestern 54.44 -
31 Marc Tirolia SR Hialeah-Miami Lakes 54.89 -
37 Brian Akinmade JR Coral Reef 55.56 -
41 Kaiden Clements SO Coral Reef 56.25 -
54 Aaron Sanchez-Heft JR Miami Coral Park 58.12 -
  Shakeem Shaw JR Sheridan Hills Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 CHRISTIAN MATOS JR Doral Academy 54.88 -
32 Lucas Versulien JR Park Vista 54.98 -
40 Devin Franklin SR Homestead 56.23 -
42 Ja'Juan Bradshaw JR Columbus 56.47 -
51 Caleb Appolon SO North Miami Beach 57.59 -
55 Stanley McKinney JR Miami Norland 58.26 -
  Alton Smith SO Miami Southridge DNS   
  Edson Remy SO North Miami Beach DNS   
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Elijah Sinclair JR Miami Norland 50.57 2
13 Clarke Seay SR Miami Carol City 52.12 -
14 Miguel DeLeon SR Southwest Miami 52.13 -
21 Nehemiah Cher-Frere SR Miami Norland 53.35 -
27 Cayan Lamothe-Arice FR Columbus 54.41 -
33 Taquevious Welch SR Homestead 55.08 -
36 Nicholas Rhoden SR Miami Carol City 55.37 -
39 Justin Dewar SO Park Vista 56.10 -
Boys' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Kristopher Augustin SR North Miami 50.72 1
9 Justin Jeune SR North Miami 50.89 -
14 Ethan Augustin JR Miami Northwestern 52.13 -
16 D'Andre Ward 8 Westminster Christian 52.46 -
18 Jordan Adams SO Somerset Academy (PP) 52.53 -
20 Mateo Lopez JR Park Vista 53.31 -
23 Christopher Brown JR Somerset Academy (PP) 53.53 -
  Jason Jeune SR North Miami DNS   
Boys' 400 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mekhi Gammons JR Hialeah-Miami Lakes 48.11 10
2 khamauri crabbe SR Miami Coral Park 49.30 8
4 Corey Bouie SR Park Vista 50.04 5
5 Maxwell Mesias JR Champagnat 50.12 4
6 Wayne Favors SR Miami Carol City 50.34 3
  Mehki Hoo JR American Heritage DNS   
  Jeremiah Toussaint JR Hialeah-Miami Lakes DNS   
  Adrian Cardero FR Columbus DNS