February 25, 2022
|
Pinellas Park - Largo, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 David Denkler SR Largo 4:39.06 10
2 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 4:45.29 8
3 Ethan Laue JR Seminole 4:54.53 6
4 Zachary Slocum JR Seminole 4:56.76 5
5 Clemente Esponilla SR Dunedin 4:57.20 4
6 Anthony DiMuzio FR Bell Creek 5:04.71 3
7 Maxwell Purvis 8 Bell Creek 5:05.08 2
8 Abdu Hardin FR Largo 5:09.63 1
9 Alexander Prothero JR Dunedin 5:14.25 -
10 Joshua Pu SR Largo 5:15.55 -
11 Andy Nguyen JR Largo 5:18.59 -
12 Antonio Pyle FR Pinellas Park 5:18.71 -
13 Jay Irby SR St. Petersburg 5:19.06 -
14 Robert Madden FR Largo 5:21.30 -
15 Keenan Laperriere JR Seminole 5:24.63 -
16 Xavier Strunk SR Hollins 5:25.39 -
17 John Slocum JR Seminole 5:27.22 -
18 Wesley Ray JR Seminole 5:37.30 -
19 Brad Hart FR Bell Creek 5:37.46 -
20 Jarren Dinglasan FR Bell Creek 5:43.54 -
21 Matthew Cohen JR Bell Creek 5:45.57 -
22 Eli Richard SO St. Petersburg 5:45.76 -
23 Ethan Martinez FR Bell Creek 5:47.59 -
24 Norman Wyble FR St. Petersburg 5:48.99 -
25 Zarif Ahmed FR Largo 5:49.72 -
26 Til Lange JR St. Petersburg 5:54.80 -
27 Tyler Weeks FR Bell Creek 6:04.98 -
28 Jaiden Roman SR Pinellas Park 6:19.17 -
29 Darren Strunk SR Hollins 6:20.33 -
30 Wesley Pitzer SO Hollins 6:25.58 -
31 Jaye Rice JR Seminole 6:27.08 -
32 Maximilian Fletcher SR Seminole 6:38.72 -
33 Felipe Jacinto FR Hollins 6:45.21 -
34 Dylan Payne JR Seminole 7:17.24 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Abdu Hardin FR Largo 5:09.63 1
9 Alexander Prothero JR Dunedin 5:14.25 -
10 Joshua Pu SR Largo 5:15.55 -
11 Andy Nguyen JR Largo 5:18.59 -
12 Antonio Pyle FR Pinellas Park 5:18.71 -
14 Robert Madden FR Largo 5:21.30 -
16 Xavier Strunk SR Hollins 5:25.39 -
21 Matthew Cohen JR Bell Creek 5:45.57 -
23 Ethan Martinez FR Bell Creek 5:47.59 -
24 Norman Wyble FR St. Petersburg 5:48.99 -
25 Zarif Ahmed FR Largo 5:49.72 -
26 Til Lange JR St. Petersburg 5:54.80 -
29 Darren Strunk SR Hollins 6:20.33 -
30 Wesley Pitzer SO Hollins 6:25.58 -
31 Jaye Rice JR Seminole 6:27.08 -
32 Maximilian Fletcher SR Seminole 6:38.72 -
33 Felipe Jacinto FR Hollins 6:45.21 -
34 Dylan Payne JR Seminole 7:17.24 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 David Denkler SR Largo 4:39.06 10
2 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 4:45.29 8
3 Ethan Laue JR Seminole 4:54.53 6
4 Zachary Slocum JR Seminole 4:56.76 5
5 Clemente Esponilla SR Dunedin 4:57.20 4
6 Anthony DiMuzio FR Bell Creek 5:04.71 3
7 Maxwell Purvis 8 Bell Creek 5:05.08 2
13 Jay Irby SR St. Petersburg 5:19.06 -
15 Keenan Laperriere JR Seminole 5:24.63 -
17 John Slocum JR Seminole 5:27.22 -
18 Wesley Ray JR Seminole 5:37.30 -
19 Brad Hart FR Bell Creek 5:37.46 -
20 Jarren Dinglasan FR Bell Creek 5:43.54 -
22 Eli Richard SO St. Petersburg 5:45.76 -
27 Tyler Weeks FR Bell Creek 6:04.98 -
28 Jaiden Roman SR Pinellas Park 6:19.17 -