February 24, 2022
|
Shorecrest Prep - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dylan Bailey JR Canterbury (SP) 4:41.18 10
2 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 4:46.42 8
3 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 4:51.32 6
4 Cole Summers JR Lakewood 4:51.37 5
5 Braedon Miner JR Admiral Farragut 4:58.55 4
6 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 5:00.22 3
7 Carson Crowley SR Northside Christian 5:01.25 2
8 Boris Archipov FR Canterbury (SP) 5:08.37 1
9 Lawrence Budo SO Boca Ciega 5:10.27 -
10 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 5:11.06 -
11 Pacey Cronin SR Admiral Farragut 5:15.61 -
12 Anderson Cole SO Keswick Christian 5:19.70 -
13 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 5:23.23 -
14 Ellis Hart SO Shorecrest Prep 5:24.70 -
15 Alexander Wisotsky JR Shorecrest Prep 5:27.19 -
16 Jake Kowalski JR Shorecrest Prep 5:32.97 -
17 Seren McNulty FR Lakewood 5:33.20 -
18 Isaac Weidner FR Northside Christian 5:34.25 -
19 Leonel Lukic SO Boca Ciega 5:34.49 -
20 Brody Jaquish FR Shorecrest Prep 5:36.84 -
21 Tomas Puodziumas SO St. Petersburg Catholic 5:37.82 -
22 Isreal Harris JR Gibbs 5:40.19 -
23 Chase Workman SR Northside Christian 5:41.61 -
24 Hauke Assmann SO Canterbury (SP) 5:50.53 -
25 Jayden Edwards SO Gibbs 5:51.20 -
26 Jalen Long FR Lakewood 5:52.44 -
27 Anthony Niemi FR St. Petersburg Catholic 5:54.92 -
28 Jack Helms FR Boca Ciega 6:05.57 -
29 Cody Lalani SO Canterbury (SP) 6:13.18 -
30 Gavin Leavitt JR St. Petersburg Catholic 6:37.53 -
31 Oliver Wahlberg FR Northside Christian 6:49.80 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Anderson Cole SO Keswick Christian 5:19.70 -
13 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 5:23.23 -
14 Ellis Hart SO Shorecrest Prep 5:24.70 -
18 Isaac Weidner FR Northside Christian 5:34.25 -
19 Leonel Lukic SO Boca Ciega 5:34.49 -
20 Brody Jaquish FR Shorecrest Prep 5:36.84 -
21 Tomas Puodziumas SO St. Petersburg Catholic 5:37.82 -
22 Isreal Harris JR Gibbs 5:40.19 -
23 Chase Workman SR Northside Christian 5:41.61 -
25 Jayden Edwards SO Gibbs 5:51.20 -
26 Jalen Long FR Lakewood 5:52.44 -
27 Anthony Niemi FR St. Petersburg Catholic 5:54.92 -
28 Jack Helms FR Boca Ciega 6:05.57 -
30 Gavin Leavitt JR St. Petersburg Catholic 6:37.53 -
31 Oliver Wahlberg FR Northside Christian 6:49.80 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dylan Bailey JR Canterbury (SP) 4:41.18 10
2 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 4:46.42 8
3 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 4:51.32 6
4 Cole Summers JR Lakewood 4:51.37 5
5 Braedon Miner JR Admiral Farragut 4:58.55 4
6 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 5:00.22 3
7 Carson Crowley SR Northside Christian 5:01.25 2
8 Boris Archipov FR Canterbury (SP) 5:08.37 1
9 Lawrence Budo SO Boca Ciega 5:10.27 -
10 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 5:11.06 -
11 Pacey Cronin SR Admiral Farragut 5:15.61 -
15 Alexander Wisotsky JR Shorecrest Prep 5:27.19 -
16 Jake Kowalski JR Shorecrest Prep 5:32.97 -
17 Seren McNulty FR Lakewood 5:33.20 -
24 Hauke Assmann SO Canterbury (SP) 5:50.53 -
29 Cody Lalani SO Canterbury (SP) 6:13.18 -