February 24, 2022
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Davonte Howell JR IMG Academy 10.82 10 0.2
2 TAHJAVIUN McKay SR Sarasota 11.16 8 0.2
3 Branden Jenkins JR River Ridge 11.48 6 0.2
4 Tyler Boyer JR Sarasota 11.50 5 0.2
5 Demitrius Carter JR George Steinbrenner 11.56 4 0.2
6 Darrell Smith SR Sunlake 11.66 3 0.1
7 Alexander Anez SO George Steinbrenner 11.68 2 0.2
8 Javier Sanchez SR Alonso 11.68 1 0.1
9 Robert Kyle SR River Ridge 11.68 - +0.0
10 Daniel Lester SR Sunlake 11.75 - 0.1
11 Myles Simes JR Clearwater 11.92 - 0.1
12 ELIJAH GADDY SO Osceola (Seminole) 11.94 - 0.1
12 Reese Cogswell JR Sarasota 11.94 - -0.6
14 Jon Hom JR Sunlake 11.95 - 0.1
15 Chris Gonzalez SO East Lake 11.97 - -0.6
16 Sebastian Luna SO IMG Academy 12.06 - 0.1
17 Kyle Mahoney SR River Ridge 12.08 - -0.4
18 Joseph Ziegler SO Sarasota 12.10 - 0.1
19 Geremyah Porter SO Tarpon Springs 12.12 - -0.4
20 De'Anthony Patterson FR River Ridge 12.20 - 0.2
21 Jadan Walker FR Gulf 12.23 - -0.6
22 Logan Turner JR Osceola (Seminole) 12.26 - 0.1
23 Sabien Valentin JR George Steinbrenner 12.27 - -0.6
24 Aiden Bell SR Clearwater 12.27 - -0.6
25 Andrew Vila JR George Steinbrenner 12.35 - 0.1
26 Matthew Ross JR Gulf 12.35 - -0.4
27 Edwin Gonzales SO Gulf 12.36 - +0.0
28 Steven Nenno SR Gulf 12.41 - 0.1
29 Logan Ulloa FR Osceola (Seminole) 12.44 - 0.1
30 Jamarian Miller SO Mitchell 12.46 - 0.2
31 Shane Gibson SR Tarpon Springs 12.51 - -0.6
32 Makih Johnson FR Tarpon Springs 12.51 - +0.0
33 Collin Derenzo FR Osceola (Seminole) 12.59 - +0.0
34 Demarcus Nicholas SO Alonso 12.78 - -0.4
35 Dayson Burnette JR Mitchell 12.82 - 0.1
36 Aiken Rutledge SO Mitchell 12.85 - 0.1
37 Jaquan King JR Lakeside Christian 12.96 - -0.4
38 John Zewell SO Alonso 13.02 - +0.0
39 Dante Lopez SO Mitchell 13.46 - 0.1
40 Carlton Clark FR Lakeside Christian 13.56 - -0.6
41 David Epps FR Lakeside Christian 13.57 - -0.4
42 Abe Tolbert JR Alonso 15.01 - -0.6
Boys' 100 Meters Section 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Robert Kyle SR River Ridge 11.68 -
27 Edwin Gonzales SO Gulf 12.36 -
32 Makih Johnson FR Tarpon Springs 12.51 -
33 Collin Derenzo FR Osceola (Seminole) 12.59 -
38 John Zewell SO Alonso 13.02 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Kyle Mahoney SR River Ridge 12.08 -
19 Geremyah Porter SO Tarpon Springs 12.12 -
26 Matthew Ross JR Gulf 12.35 -
34 Demarcus Nicholas SO Alonso 12.78 -
37 Jaquan King JR Lakeside Christian 12.96 -
41 David Epps FR Lakeside Christian 13.57 -
Boys' 100 Meters Section 3
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Reese Cogswell JR Sarasota 11.94 -
15 Chris Gonzalez SO East Lake 11.97 -
21 Jadan Walker FR Gulf 12.23 -
23 Sabien Valentin JR George Steinbrenner 12.27 -
24 Aiden Bell SR Clearwater 12.27 -
31 Shane Gibson SR Tarpon Springs 12.51 -
40 Carlton Clark FR Lakeside Christian 13.56 -
42 Abe Tolbert JR Alonso 15.01 -
Boys' 100 Meters Section 4
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Jon Hom JR Sunlake 11.95 -
16 Sebastian Luna SO IMG Academy 12.06 -
25 Andrew Vila JR George Steinbrenner 12.35 -
28 Steven Nenno SR Gulf 12.41 -
29 Logan Ulloa FR Osceola (Seminole) 12.44 -
35 Dayson Burnette JR Mitchell 12.82 -
36 Aiken Rutledge SO Mitchell 12.85 -
39 Dante Lopez SO Mitchell 13.46 -
Boys' 100 Meters Section 5
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Darrell Smith SR Sunlake 11.66 3
8 Javier Sanchez SR Alonso 11.68 1
10 Daniel Lester SR Sunlake 11.75 -
11 Myles Simes JR Clearwater 11.92 -
12 ELIJAH GADDY SO Osceola (Seminole) 11.94 -
18 Joseph Ziegler SO Sarasota 12.10 -
22 Logan Turner JR Osceola (Seminole) 12.26 -
Boys' 100 Meters Section 6
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Davonte Howell JR IMG Academy 10.82 10
2 TAHJAVIUN McKay SR Sarasota 11.16 8
3 Branden Jenkins JR River Ridge 11.48 6
4 Tyler Boyer JR Sarasota 11.50 5
5 Demitrius Carter JR George Steinbrenner 11.56 4
7 Alexander Anez SO George Steinbrenner 11.68 2
20 De'Anthony Patterson FR River Ridge 12.20 -
30 Jamarian Miller SO Mitchell 12.46 -