March 23, 2022
|
St. Petersburg HS - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Frank "Griffin" Tenore SR St. Petersburg 53.47 10
2 David Newton SO Largo 53.49 8
3 David Green JR Clearwater Central Catholic 54.41 6
4 Al'zaveon Harris JR Gibbs 54.70 5
5 Christopher Tucker SO Seminole 54.72 4
6 Sammy Randle JR Lennard 54.89 3
7 Remorreyan Lynn SR Gibbs 55.43 2
8 Matthew MacNichol SR Bell Creek 55.51 1
9 Jayln Bethune SO Lakewood 55.62 -
10 Frank Noel SR Lennard 55.66 -
11 Kalomo Allen SR Boca Ciega 56.54 -
12 Cunray Jenkins FR Boca Ciega 56.69 -
13 Andres Morales FR St. Petersburg Catholic 56.71 -
14 Luke Faykus SO St. Petersburg 56.72 -
15 Justin Shoemake JR Lennard 56.96 -
16 Antwan Riderburg-Ramos FR Seminole 58.88 -
17 Chris McDaniel SR Largo 59.16 -
18 Kaden Bishop SO Hollins 59.20 -
19 Anderson Kimbrell FR Largo 59.28 -
20 Drake Witt FR Clearwater Central Catholic 59.49 -
21 Joseph Campanile SO St. Petersburg 1:00.04 -
22 Ethan Martinez FR Bell Creek 1:00.33 -
23 Adre'ion-sho Harris FR Patel 1:00.45 -
24 Marcus McCluster SO Largo 1:00.81 -
25 Elchanan Delcis SO Patel 1:01.05 -
26 Khameron Sanford FR Lakewood 1:01.32 -
27 Aidan Tillman FR Bell Creek 1:01.54 -
28 Anthony Tran FR Clearwater Central Catholic 1:02.26 -
29 Conry Cabantac SR Seminole 1:02.40 -
30 Jeremy Chapman FR Lennard 1:02.63 -
31 Isreal Harris JR Gibbs 1:02.75 -
32 Akai Bradley SO St. Petersburg 1:03.88 -
33 Matthew Cohen JR Bell Creek 1:04.41 -
34 Devin Walls FR Lakewood 1:05.40 -
35 Siuming Lam FR Boca Ciega 1:05.61 -
36 Jabari Lewis FR Boca Ciega 1:09.95 -
37 Gavin Leavitt JR St. Petersburg Catholic 1:11.18 -
38 Javonte Scott JR Hollins 1:13.92 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Frank "Griffin" Tenore SR St. Petersburg 53.47 10
3 David Green JR Clearwater Central Catholic 54.41 6
14 Luke Faykus SO St. Petersburg 56.72 -
34 Devin Walls FR Lakewood 1:05.40 -
35 Siuming Lam FR Boca Ciega 1:05.61 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Ethan Martinez FR Bell Creek 1:00.33 -
28 Anthony Tran FR Clearwater Central Catholic 1:02.26 -
31 Isreal Harris JR Gibbs 1:02.75 -
33 Matthew Cohen JR Bell Creek 1:04.41 -
36 Jabari Lewis FR Boca Ciega 1:09.95 -
37 Gavin Leavitt JR St. Petersburg Catholic 1:11.18 -
38 Javonte Scott JR Hollins 1:13.92 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Chris McDaniel SR Largo 59.16 -
23 Adre'ion-sho Harris FR Patel 1:00.45 -
26 Khameron Sanford FR Lakewood 1:01.32 -
27 Aidan Tillman FR Bell Creek 1:01.54 -
29 Conry Cabantac SR Seminole 1:02.40 -
32 Akai Bradley SO St. Petersburg 1:03.88 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Kalomo Allen SR Boca Ciega 56.54 -
16 Antwan Riderburg-Ramos FR Seminole 58.88 -
18 Kaden Bishop SO Hollins 59.20 -
20 Drake Witt FR Clearwater Central Catholic 59.49 -
21 Joseph Campanile SO St. Petersburg 1:00.04 -
24 Marcus McCluster SO Largo 1:00.81 -
25 Elchanan Delcis SO Patel 1:01.05 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Remorreyan Lynn SR Gibbs 55.43 2
8 Matthew MacNichol SR Bell Creek 55.51 1
12 Cunray Jenkins FR Boca Ciega 56.69 -
13 Andres Morales FR St. Petersburg Catholic 56.71 -
15 Justin Shoemake JR Lennard 56.96 -
19 Anderson Kimbrell FR Largo 59.28 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 David Newton SO Largo 53.49 8
4 Al'zaveon Harris JR Gibbs 54.70 5
5 Christopher Tucker SO Seminole 54.72 4
6 Sammy Randle JR Lennard 54.89 3
9 Jayln Bethune SO Lakewood 55.62 -
10 Frank Noel SR Lennard 55.66 -
30 Jeremy Chapman FR Lennard 1:02.63 -