April 13, 2022
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Miguel Pantojas JR Hagerty 1:58.52 10
2 Valentino Balzano JR Winter Springs 2:03.50 8
3 Nathan Henning SO Lake Mary 2:07.43 6
4 Aiden Wetzl JR Hagerty 2:07.63 5
5 Darren Esquivel SR Oviedo 2:08.29 4
6 Myles Egerton SO Oviedo 2:08.89 3
7 Andrew Prowell SO Winter Springs 2:09.79 2
8 Lucas Wells FR Seminole (Sanford) 2:10.58 1
9 Marek Orr SO Hagerty 2:10.61 -
10 Adam Ruble JR Lake Mary 2:11.73 -
11 Christian Sanders SR Seminole (Sanford) 2:12.55 -
12 Alex Madruga FR Hagerty 2:12.84 -
13 Mathew Pruitt FR Seminole (Sanford) 2:13.08 -
14 Samuel Pritchard SR Lake Mary 2:13.24 -
15 Oluwaseum Aluko SO Seminole (Sanford) 2:13.40 -
16 Jose Escobar SR Lake Howell 2:14.20 -
17 Theodore Crouch SO Oviedo 2:15.19 -
18 Luke Haddad JR Oviedo 2:16.78 -
19 Jayden Fuller FR Lake Brantley 2:17.47 -
20 Da'ron Simmons FR Lyman 2:18.01 -
21 Jaden Harris SO Crooms 2:18.20 -
22 Kaden Sidman FR Lake Mary 2:19.07 -
23 Jaelin Stojic FR Lyman 2:20.05 -
24 Keino Parchment FR Lake Howell 2:23.28 -
25 Trenton Stahll JR Lake Brantley 2:28.95 -
26 David Maldonado Batista JR Lake Howell 2:29.02 -
27 Relamp Ramirez SR Lake Brantley 2:38.98 -
  Taner Akin FR Lyman DNS   
  Michael Verdu FR Lake Howell DNS   
  Kaiden Riegler SO Lake Brantley DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Darren Esquivel SR Oviedo 2:08.29 4
7 Andrew Prowell SO Winter Springs 2:09.79 2
10 Adam Ruble JR Lake Mary 2:11.73 -
16 Jose Escobar SR Lake Howell 2:14.20 -
18 Luke Haddad JR Oviedo 2:16.78 -
19 Jayden Fuller FR Lake Brantley 2:17.47 -
20 Da'ron Simmons FR Lyman 2:18.01 -
21 Jaden Harris SO Crooms 2:18.20 -
22 Kaden Sidman FR Lake Mary 2:19.07 -
23 Jaelin Stojic FR Lyman 2:20.05 -
25 Trenton Stahll JR Lake Brantley 2:28.95 -
26 David Maldonado Batista JR Lake Howell 2:29.02 -
27 Relamp Ramirez SR Lake Brantley 2:38.98 -
  Michael Verdu FR Lake Howell DNS   
  Taner Akin FR Lyman DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Miguel Pantojas JR Hagerty 1:58.52 10
2 Valentino Balzano JR Winter Springs 2:03.50 8
3 Nathan Henning SO Lake Mary 2:07.43 6
4 Aiden Wetzl JR Hagerty 2:07.63 5
6 Myles Egerton SO Oviedo 2:08.89 3
8 Lucas Wells FR Seminole (Sanford) 2:10.58 1
9 Marek Orr SO Hagerty 2:10.61 -
11 Christian Sanders SR Seminole (Sanford) 2:12.55 -
12 Alex Madruga FR Hagerty 2:12.84 -
13 Mathew Pruitt FR Seminole (Sanford) 2:13.08 -
14 Samuel Pritchard SR Lake Mary 2:13.24 -
15 Oluwaseum Aluko SO Seminole (Sanford) 2:13.40 -
17 Theodore Crouch SO Oviedo 2:15.19 -
24 Keino Parchment FR Lake Howell 2:23.28 -
  Kaiden Riegler SO Lake Brantley DNS