February 25, 2022
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Amari Turner JR Seminole (Sanford) 10.65 10 0.4
2 Branxton Woodson JR Lake Brantley 11.06 8 0.4
3 C'ontrae Clark SR Palatka 11.12 6 0.4
4 Trarell Beckford FR Seminole (Sanford) 11.15 5 0.4
5 Noah Hernandez SO Oviedo 11.61 4 0.6
6 Rory Thomas JR Seminole (Sanford) 11.71 3 0.4
7 Joshua Joy SR Oviedo 11.72 2 0.4
8 Ryan Farwig SR Hagerty 11.76 1 0.4
9 Ty'ran Bush JR Palatka 11.85 - 0.4
10 Braeden Marshall JR Lake Mary 11.89 - 0.3
11 Jace Vail SO Hagerty 11.89 - 0.6
12 Rashawn Bouey JR Lyman 11.91 - 0.6
13 Alex Saunders SR Oviedo 11.91 - 0.6
14 Jerome Rodriguez JR Lyman 11.92 - 0.6
15 Campbell Hendrix SO Geneva School 11.93 - 0.6
16 Lewis Cornelius SR Lake Howell 12.15 - 0.5
17 Terrence Clayton FR Lake Mary 12.18 - 0.3
18 Jadlen Davis SO Lake Brantley 12.23 - 0.3
19 Jameson Jean SO Lake Mary 12.25 - 0.5
20 Anthony Franklin SO Lake Mary 12.28 - 0.4
21 James Rhodes SO Hagerty 12.28 - 0.5
22 Cameron Bennett JR Lyman 12.32 - 0.5
23 Justin Pierre SO Winter Springs 12.38 - 0.4
24 Relamp Ramirez SR Lake Brantley 12.44 - 0.5
25 Nathaniel Alilin FR Geneva School 12.44 - 0.6
26 Charles White JR Geneva School 12.45 - 0.5
27 Jaay-R Cook FR University (OC) 12.79 - 0.5
28 Logan Rice JR Master's Academy (Oviedo) 12.79 - 0.4
29 Jacob Holmes SO Master's Academy (Oviedo) 12.88 - 0.4
30 ADRIANNA COLEMAN JR Crooms 13.57 - 0.3
31 Peter Astriab JR Master's Academy (Oviedo) 13.73 - 0.4
32 Travelle Kelly SO Winter Springs 14.61 - 0.5
  Roderris Passmore SR Palatka DNS    -
  Salomon Vizcaino SO Winter Springs DNS    -
  DANIEL SITDYKOV SO Crooms DNS    -
  Demarius Joseph SR University (OC) DNS    -
  Tanner Strittmatter JR University (OC) DNS    -
Boys' 100 Meters Section 1
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Amari Turner JR Seminole (Sanford) 10.65 10
2 Branxton Woodson JR Lake Brantley 11.06 8
3 C'ontrae Clark SR Palatka 11.12 6
4 Trarell Beckford FR Seminole (Sanford) 11.15 5
6 Rory Thomas JR Seminole (Sanford) 11.71 3
7 Joshua Joy SR Oviedo 11.72 2
8 Ryan Farwig SR Hagerty 11.76 1
  Roderris Passmore SR Palatka DNS   
Boys' 100 Meters Section 2
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Noah Hernandez SO Oviedo 11.61 4
11 Jace Vail SO Hagerty 11.89 -
12 Rashawn Bouey JR Lyman 11.91 -
13 Alex Saunders SR Oviedo 11.91 -
14 Jerome Rodriguez JR Lyman 11.92 -
15 Campbell Hendrix SO Geneva School 11.93 -
25 Nathaniel Alilin FR Geneva School 12.44 -
  Demarius Joseph SR University (OC) DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Lewis Cornelius SR Lake Howell 12.15 -
19 Jameson Jean SO Lake Mary 12.25 -
21 James Rhodes SO Hagerty 12.28 -
22 Cameron Bennett JR Lyman 12.32 -
24 Relamp Ramirez SR Lake Brantley 12.44 -
26 Charles White JR Geneva School 12.45 -
27 Jaay-R Cook FR University (OC) 12.79 -
32 Travelle Kelly SO Winter Springs 14.61 -
Boys' 100 Meters Section 4
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Ty'ran Bush JR Palatka 11.85 -
20 Anthony Franklin SO Lake Mary 12.28 -
23 Justin Pierre SO Winter Springs 12.38 -
28 Logan Rice JR Master's Academy (Oviedo) 12.79 -
29 Jacob Holmes SO Master's Academy (Oviedo) 12.88 -
31 Peter Astriab JR Master's Academy (Oviedo) 13.73 -
  Tanner Strittmatter JR University (OC) DNS   
  DANIEL SITDYKOV SO Crooms DNS   
Boys' 100 Meters Section 5
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Braeden Marshall JR Lake Mary 11.89 -
17 Terrence Clayton FR Lake Mary 12.18 -
18 Jadlen Davis SO Lake Brantley 12.23 -
30 ADRIANNA COLEMAN JR Crooms 13.57 -
  Salomon Vizcaino SO Winter Springs DNS