February 25, 2022
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Valentino Balzano JR Winter Springs 2:06.64 2:37.04 10
2 Samuel Pritchard SR Lake Mary 2:08.82 2:44.89 8
3 Ethan Urichko SR Master's Academy (Oviedo) 2:09.25 2:38.98 6
4 Tyler Sintscha JR University (OC) 2:10.31 2:23.35 5
5 Cairo Vanegas JR Oviedo 2:12.73 2:16.72 4
6 Steven D'Antonio SR Lake Mary 2:14.32 2:54.62 3
7 Aiden Wetzl JR Hagerty 2:14.98 1:58.79 2
8 Alex Madruga FR Hagerty 2:15.10 2:19.16 1
9 Zach Merly SR Master's Academy (Oviedo) 2:16.15 1:44.84 -
10 Marek Orr SO Hagerty 2:16.56 2:52.07 -
11 Oluwaseum Aluko SO Seminole (Sanford) 2:17.02 2:38.95 -
12 Luke Haddad JR Oviedo 2:17.99 2:35.93 -
13 Andrew Prowell SO Winter Springs 2:18.21 2:25.12 -
14 Mathew Pruitt FR Seminole (Sanford) 2:18.95 1:47.00 -
15 Christian Sanders SR Seminole (Sanford) 2:19.13 1:45.74 -
16 Jayden Fuller FR Lake Brantley 2:19.81 2:40.79 -
17 David Fasking JR University (OC) 2:20.34 2:48.41 -
18 Jaden Harris SO Crooms 2:21.06 2:09.78 -
19 Bryan Pham SO Lake Mary 2:21.11 2:08.41 -
20 Landon Holt FR Lake Brantley 2:21.35 2:12.87 -
21 Tyler Reinisch SR Lake Howell 2:22.37 1:46.78 -
22 Malik Devine JR Winter Springs 2:24.03 2:08.19 -
23 Garrett Seyler SR Palatka 2:26.53 2:17.74 -
24 Da'ron Simmons FR Lyman 2:26.66 2:42.80 -
25 Andrew O'Connor SO Master's Academy (Oviedo) 2:29.93 2:25.44 -
26 Elysha Campbell FR Palatka 2:32.78 2:17.51 -
27 Logan Marchetti SO Lyman 2:34.53 2:08.26 -
28 Jon Brauman JR Palatka 2:36.11 1:50.84 -
29 Nathaniel Pasantes SR Master's Academy (Oviedo) 2:39.80 1:59.85 -
30 Connor Darwent FR Lyman 2:40.61 3:01.49 -
31 Connor Densberger SR Oviedo 2:46.27 2:09.69 -
32 Zechariah Zhong SO Geneva School 2:48.82 2:52.20 -
33 Josue Arita Velasquez SO Lake Howell 2:58.21 2:10.10 -
  Nathan Henning SO Lake Mary DNS DNS   
  Aidan Vollenweider SO Geneva School DNS DNS   
  Skyler Francois FR Lake Brantley DNS DNS   
  Elijah Quintana FR Geneva School DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Valentino Balzano JR Winter Springs 2:06.64 1:51.45 2:31.97 10
2 Samuel Pritchard SR Lake Mary 2:08.82 2:42.32 1:50.79 8
3 Ethan Urichko SR Master's Academy (Oviedo) 2:09.25 2:06.67 1:34.36 6
4 Tyler Sintscha JR University (OC) 2:10.31 1:52.07 2:03.80 5
6 Steven D'Antonio SR Lake Mary 2:14.32 2:46.56 1:56.86 3
7 Aiden Wetzl JR Hagerty 2:14.98 2:12.28 2:32.53 2
8 Alex Madruga FR Hagerty 2:15.10 2:52.93 2:35.37 1
9 Zach Merly SR Master's Academy (Oviedo) 2:16.15 2:35.21 2:12.07 -
10 Marek Orr SO Hagerty 2:16.56 2:13.83 2:20.66 -
11 Oluwaseum Aluko SO Seminole (Sanford) 2:17.02 1:42.77 2:22.50 -
12 Luke Haddad JR Oviedo 2:17.99 1:43.50 2:02.82 -
13 Andrew Prowell SO Winter Springs 2:18.21 2:27.89 2:59.68 -
14 Mathew Pruitt FR Seminole (Sanford) 2:18.95 2:28.68 2:12.01 -
15 Christian Sanders SR Seminole (Sanford) 2:19.13 1:51.31 2:23.31 -
17 David Fasking JR University (OC) 2:20.34 2:48.41 2:17.54 -
20 Landon Holt FR Lake Brantley 2:21.35 3:00.93 2:52.45 -
21 Tyler Reinisch SR Lake Howell 2:22.37 2:16.68 2:03.87 -
24 Da'ron Simmons FR Lyman 2:26.66 1:42.67 2:38.40 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Cairo Vanegas JR Oviedo 2:02.12 2:19.37 1:48.84 2:12.73 4
16 Jayden Fuller FR Lake Brantley 2:00.24 2:03.04 2:58.96 2:19.81 -
18 Jaden Harris SO Crooms 2:18.24 1:38.75 2:36.58 2:21.06 -
19 Bryan Pham SO Lake Mary 2:04.18 2:29.58 2:39.46 2:21.11 -
22 Malik Devine JR Winter Springs 1:40.83 2:47.08 2:28.35 2:24.03 -
23 Garrett Seyler SR Palatka 2:26.53 1:46.97 2:49.98 2:26.53 -
25 Andrew O'Connor SO Master's Academy (Oviedo) 1:49.45 2:43.43 2:56.92 2:29.93 -
26 Elysha Campbell FR Palatka 2:35.84 2:06.81 2:46.53 2:32.78 -
27 Logan Marchetti SO Lyman 2:39.17 1:57.45 2:53.08 2:34.53 -
28 Jon Brauman JR Palatka 2:18.94 2:31.43 2:40.80 2:36.11 -
29 Nathaniel Pasantes SR Master's Academy (Oviedo) 3:00.58 3:13.36 2:06.25 2:39.80 -
30 Connor Darwent FR Lyman 2:42.22 2:11.70 3:04.71 2:40.61 -
31 Connor Densberger SR Oviedo 2:16.35 3:02.90 2:37.96 2:46.27 -
32 Zechariah Zhong SO Geneva School 2:01.55 3:20.90 2:23.50 2:48.82 -
33 Josue Arita Velasquez SO Lake Howell 2:58.21 2:56.43 2:51.09 2:58.21 -
  Elijah Quintana FR Geneva School DNS DNS DNS DNS   
  Aidan Vollenweider SO Geneva School DNS DNS DNS DNS   
  Nathan Henning SO Lake Mary DNS DNS DNS DNS   
  Skyler Francois FR Lake Brantley DNS DNS DNS DNS