February 26, 2022
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Catalina Edwards JR Celebration 5:21.92 10
2 Emily Knopfle FR Olympia 5:24.14 8
3 Hannah Kacer JR Timber Creek 5:29.18 6
4 Megan Dolan JR Boone 5:29.82 5
5 Ava Baldauf SR West Orange 5:37.69 4
6 Maddie Heald SO Olympia 5:40.79 3
7 Jasmine Williams FR Lake Minneola 5:43.34 2
8 Claire Reburn 7 Foundation Academy 5:45.30 1
9 Hanna Warren FR East Ridge 5:46.89 -
10 Lauren Minor JR Windermere 5:48.19 -
11 Aubrey Frost FR Evans 5:48.22 -
12 Vivian Byrnes SR Timber Creek 5:57.56 -
13 Micah Hannah SO Ocoee 5:57.63 -
14 Hailey Garcia FR Boone 5:58.24 -
15 Raina Byerly SO West Orange 5:59.28 -
16 Madeleline Emperic JR Windermere 6:14.74 -
17 Steisy Marrero FR Colonial 6:18.64 -
18 Sadie Klaff SR Freedom (Orlando) 6:23.17 -
19 Elizabeth Notaro FR Edgewater 6:24.31 -
20 Shayma Mahdar SO Celebration 6:37.13 -
21 Kara Simard FR International Community 6:38.06 -
22 Alanis Soler SR Colonial 6:41.97 -
23 Isabelle Thalmann JR Ocoee 6:54.95 -
24 Addison Davis SO Foundation Academy 6:59.82 -
25 Ella Bates SO International Community 7:00.37 -
26 Celia Gomez-Vilea JR East Ridge 7:15.64 -
27 Taylor Sellers FR Apopka 7:38.39 -
  Lily Henne SR Lake Minneola DNS   
  Olivia Eugene SO Apopka DNS   
  Uma Aparicio SR Freedom (Orlando) DNS   
  Alisha Boyer JR Evans DNS   
  Azlin Thompson JR South Plantation DNS   
  Emma Krens JR Edgewater DNS   
  Natalie Kaufman JR Lake Buena Vista DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Catalina Edwards JR Celebration 5:21.92 10
3 Hannah Kacer JR Timber Creek 5:29.18 6
4 Megan Dolan JR Boone 5:29.82 5
5 Ava Baldauf SR West Orange 5:37.69 4
6 Maddie Heald SO Olympia 5:40.79 3
7 Jasmine Williams FR Lake Minneola 5:43.34 2
8 Claire Reburn 7 Foundation Academy 5:45.30 1
10 Lauren Minor JR Windermere 5:48.19 -
11 Aubrey Frost FR Evans 5:48.22 -
12 Vivian Byrnes SR Timber Creek 5:57.56 -
15 Raina Byerly SO West Orange 5:59.28 -
16 Madeleline Emperic JR Windermere 6:14.74 -
17 Steisy Marrero FR Colonial 6:18.64 -
18 Sadie Klaff SR Freedom (Orlando) 6:23.17 -
19 Elizabeth Notaro FR Edgewater 6:24.31 -
20 Shayma Mahdar SO Celebration 6:37.13 -
22 Alanis Soler SR Colonial 6:41.97 -
23 Isabelle Thalmann JR Ocoee 6:54.95 -
27 Taylor Sellers FR Apopka 7:38.39 -
  Lily Henne SR Lake Minneola DNS   
  Alisha Boyer JR Evans DNS   
  Olivia Eugene SO Apopka DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Emily Knopfle FR Olympia 5:24.14 8
9 Hanna Warren FR East Ridge 5:46.89 -
13 Micah Hannah SO Ocoee 5:57.63 -
14 Hailey Garcia FR Boone 5:58.24 -
21 Kara Simard FR International Community 6:38.06 -
24 Addison Davis SO Foundation Academy 6:59.82 -
25 Ella Bates SO International Community 7:00.37 -
26 Celia Gomez-Vilea JR East Ridge 7:15.64 -
  Uma Aparicio SR Freedom (Orlando) DNS   
  Emma Krens JR Edgewater DNS   
  Azlin Thompson JR South Plantation DNS   
  Natalie Kaufman JR Lake Buena Vista DNS