April 1, 2022
|
Charlotte FL - Punta Gorda, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sonia Lountchenko SR Palmetto Ridge 2:16.03 2:29.48 1:53.61 2:11.55 1:46.13 2:16.03 2:41.44 10
2 Charlotte Carley JR Lemon Bay 2:09.12 2:31.90 2:54.69 2:53.17 3:17.47 2:06.08 1:55.45 8
3 Julianna Bassano SR Palmetto Ridge 3:14.17 2:32.89 1:51.61 2:46.65 3:12.65 3:15.70 3:15.70 6
4 Abby Green JR Southwest Florida Christian 2:39.78 2:38.19 3:16.16 1:58.65 2:46.10 2:03.39 3:16.16 5
5 Hanna Hagenbuckle 8 Community School (Naples) 2:47.84 2:39.84 2:23.86 2:06.28 2:25.46 2:51.03 2:14.27 4
6 Erika Romero FR Bishop Verot 2:07.40 2:41.26 1:56.11 2:07.40 2:15.46 3:07.07 3:24.80 3
7 Adeline Dumont FR Gulf Coast 2:14.46 2:42.00 2:38.76 2:46.86 2:51.72 1:56.64 3:28.98 2
8 Alicia Alvarez SR Palmetto Ridge 2:27.44 2:42.02 2:42.02 3:14.43 1:56.66 3:04.71 3:16.05 1
9 Kaia Callis SO Gulf Coast 2:01.54 2:42.05 2:33.95 2:06.40 3:29.05 2:53.40 2:40.43 -
10 Ava White FR North Fort Myers 1:59.10 2:43.14 2:12.15 2:41.51 2:56.20 3:25.56 2:49.67 -
11 Kalee Cipolla SO First Baptist (Naples) 2:26.11 2:44.16 2:06.41 2:26.11 2:14.62 2:57.30 2:01.48 -
12 Gabrielle Cannon JR Venice 2:59.03 2:44.24 3:03.95 3:20.38 3:05.60 3:22.02 2:47.53 -
13 Riley McKinney SO Southwest Florida Christian 2:16.78 2:44.79 2:46.44 2:20.08 2:16.78 2:34.91 2:26.67 -
14 Corin Mohammadbhoy SO Braden River 2:38.48 2:46.82 2:23.47 3:03.51 3:15.18 3:15.18 2:55.17 -
15 Madison Martin SO North Fort Myers 2:10.30 2:47.05 3:32.16 2:32.02 2:53.74 3:18.79 3:18.79 -
16 Madeline Leef JR Southwest Florida Christian 2:05.38 2:47.17 2:30.46 2:35.47 3:10.58 3:32.31 2:07.05 -
17 Raley Kirby JR Gulf Coast 3:08.97 2:48.72 2:35.23 2:11.61 3:05.60 2:40.29 3:29.22 -
18 Ada Thomsen SO Barron Collier 2:42.62 2:49.39 2:42.62 2:39.23 2:56.17 2:34.15 2:12.13 -
19 Maliaya Long FR Lemon Bay 3:10.76 2:51.85 3:33.10 2:39.82 2:03.74 2:03.74 3:15.91 -
20 Emma Dussault JR Braden River 2:48.64 2:52.08 3:26.50 3:17.90 3:36.82 2:33.16 2:10.78 -
21 Abigail Baatz SR Braden River 2:59.23 2:52.33 2:09.25 3:38.86 3:19.91 2:28.21 3:04.40 -
22 Ayahna Rosado SO Port Charlotte 2:08.25 2:53.30 2:35.97 2:08.25 3:07.17 3:27.96 2:01.31 -
23 Hannah Brock SR North Fort Myers 3:11.04 2:53.67 3:04.09 2:03.31 3:14.51 2:58.88 2:01.57 -
24 Haylee Marsicovetere JR Lemon Bay 3:30.42 2:53.90 2:41.73 3:13.03 2:52.17 2:52.17 2:31.30 -
25 Elle Powers SR Community School (Naples) 2:31.02 2:55.60 3:09.65 3:07.90 3:41.26 2:50.34 3:44.77 -
26 Darcy Cernansky JR Venice 3:13.66 2:56.05 3:45.35 3:48.87 2:36.69 3:33.02 2:10.28 -
27 Rylee Volk SR Venice 2:58.14 2:58.14 2:51.02 2:54.58 3:07.05 3:40.90 2:56.36 -
28 Natalia Stepan SO First Baptist (Naples) 2:39.06 2:58.71 3:02.29 3:25.52 3:38.03 3:45.18 2:39.06 -
29 Shianna O'Day SO Island Coast 2:25.26 3:01.57 2:39.79 3:43.34 3:03.39 3:28.81 2:18.00 -
30 Fernanda Martinez FR Island Coast 3:48.98 3:03.18 3:32.49 3:23.33 2:15.56 3:03.18 2:19.22 -
31 Kathryn Kearns SR Charlotte 2:58.99 3:06.44 3:53.05 2:45.94 2:21.70 3:36.27 3:58.65 -
32 Sophia Pezeshkan SR Community School (Naples) 3:06.67 3:14.44 3:02.78 3:14.44 2:53.06 3:57.22 2:43.33 -
33 Hailey Kurzy FR Port Charlotte 3:15.34 3:39.48 4:05.82 3:06.56 4:10.21 2:42.42 4:03.63 -
  Ava Taylor FR Charlotte DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Hanna Martin SO Charlotte DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Ayahna Rosado SO Port Charlotte 3:03.70 2:15.18 3:41.83 2:18.64 2:53.30 3:00.24 2:11.71 -
25 Elle Powers SR Community School (Naples) 3:20.19 3:07.90 2:55.60 2:31.02 2:55.60 2:55.60 3:02.63 -
29 Shianna O'Day SO Island Coast 2:50.68 2:50.68 2:10.73 2:59.76 3:01.57 2:32.52 3:32.44 -
30 Fernanda Martinez FR Island Coast 2:57.69 2:48.53 2:11.89 2:22.88 3:03.18 3:37.99 2:26.55 -
31 Kathryn Kearns SR Charlotte 2:55.26 3:12.04 2:25.43 3:04.58 3:06.44 3:08.31 2:51.53 -
32 Sophia Pezeshkan SR Community School (Naples) 3:02.78 3:00.83 3:55.28 2:39.44 3:14.44 2:41.39 3:00.83 -
33 Hailey Kurzy FR Port Charlotte 3:15.34 4:38.74 3:59.24 4:01.43 3:39.48 3:59.24 3:28.51 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Erika Romero FR Bishop Verot 1:54.50 2:38.04 3:02.23 2:41.26 2:55.78 3
9 Kaia Callis SO Gulf Coast 3:25.81 3:14.46 2:08.02 2:42.05 2:16.13 -
10 Ava White FR North Fort Myers 2:46.41 2:00.73 2:59.46 2:43.14 2:03.99 -
11 Kalee Cipolla SO First Baptist (Naples) 3:05.50 2:14.62 3:25.20 2:44.16 2:14.62 -
12 Gabrielle Cannon JR Venice 1:58.26 2:29.46 2:13.04 2:44.24 2:32.75 -
13 Riley McKinney SO Southwest Florida Christian 3:29.29 3:30.94 2:56.33 2:44.79 2:33.26 -
14 Corin Mohammadbhoy SO Braden River 3:35.20 2:10.12 3:30.20 2:46.82 2:51.83 -
15 Madison Martin SO North Fort Myers 3:25.48 2:48.72 3:02.09 2:47.05 3:00.42 -
16 Madeline Leef JR Southwest Florida Christian 3:18.94 2:18.76 2:28.79 2:47.17 3:02.22 -
19 Maliaya Long FR Lemon Bay 2:17.48 2:19.20 3:36.54 2:51.85 3:39.97 -
20 Emma Dussault JR Braden River 3:36.82 3:28.22 2:40.04 2:52.08 2:57.25 -
21 Abigail Baatz SR Braden River 3:26.80 2:48.89 2:59.23 2:52.33 2:36.82 -
23 Hannah Brock SR North Fort Myers 2:03.31 2:15.47 3:24.93 2:53.67 2:10.26 -
24 Haylee Marsicovetere JR Lemon Bay 2:24.34 2:29.56 2:52.17 2:53.90 2:39.99 -
26 Darcy Cernansky JR Venice 3:43.59 3:13.66 2:43.73 2:56.05 3:40.07 -
28 Natalia Stepan SO First Baptist (Naples) 3:36.24 3:34.46 2:08.68 2:58.71 3:13.01 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sonia Lountchenko SR Palmetto Ridge 2:29.48 10
2 Charlotte Carley JR Lemon Bay 2:31.90 8
3 Julianna Bassano SR Palmetto Ridge 2:32.89 6
4 Abby Green JR Southwest Florida Christian 2:38.19 5
5 Hanna Hagenbuckle 8 Community School (Naples) 2:39.84 4
7 Adeline Dumont FR Gulf Coast 2:42.00 2
8 Alicia Alvarez SR Palmetto Ridge 2:42.02 1
17 Raley Kirby JR Gulf Coast 2:48.72 -
18 Ada Thomsen SO Barron Collier 2:49.39 -
27 Rylee Volk SR Venice 2:58.14 -
  Hanna Martin SO Charlotte DNF -
  Ava Taylor FR Charlotte DNF -