March 4, 2022
|
Bishop Moore - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Liam Griffiths SO Bishop Moore 4:42.40 10
2 Matthew Raucci JR Tavares 4:48.59 8
3 Jacob Wellons FR Lake Highland Prep 4:48.65 6
4 Shane Kinsey FR Astronaut 4:50.07 5
5 Kai Meffe FR Lake Highland Prep 4:51.86 4
6 Aiden Wetzl JR Hagerty 4:53.16 3
7 Anay Shah JR Lake Highland Prep 4:54.22 2
8 Julian Scanlon SO Hagerty 4:54.73 1
9 Marlon Cutkelvin JR Astronaut 4:55.97 -
10 Sawyer Kinsey FR Astronaut 4:58.06 -
11 William Thrash FR Bishop Moore 4:58.19 -
12 Max Choung FR Lake Highland Prep 4:58.37 -
13 Brandon Faris SO Astronaut 4:58.60 -
14 Aidan Brooks SO Bishop Moore 4:59.72 -
15 Diego Herrera SO Bishop Moore 5:01.45 -
16 William Watson JR Orangewood Christian 5:02.67 -
17 Jackson Bailey SR Astronaut 5:04.40 -
18 Andrew Stricklin FR Trinity Prep 5:05.12 -
19 Tyler Lewis FR Seabreeze 5:05.67 -
20 Andrew Prowell SO Winter Springs 5:05.71 -
21 Cohen Hartley JR Tavares 5:06.20 -
22 Jayden Fuller FR Lake Brantley 5:07.79 -
23 Carlos O'Connor JR Trinity Prep 5:08.77 -
24 Jackson Champagne FR Astronaut 5:11.69 -
25 Giancarlo Vecchio FR Edgewater 5:19.21 -
26 Thomas Chitty FR Hagerty 5:19.98 -
27 James Hawley FR Trinity Prep 5:23.23 -
28 Skyler Francois FR Lake Brantley 5:23.77 -
29 Noah Parris JR Seabreeze 5:24.96 -
30 Trenton Stahll JR Lake Brantley 5:26.79 -
31 Rylan Susla JR Orangewood Christian 5:28.73 -
32 Zev Jungreis JR South Lake 5:30.48 -
33 Jared Del Mundo SR Eustis 5:32.24 -
34 Ryan Heath SO Winter Springs 5:33.94 -
35 Cristopher Medina SR Poinciana 5:35.15 -
36 Michael Hanlin JR East River 5:38.76 -
37 Matthew McCrady JR Orangewood Christian 5:39.31 -
38 Levi Buffington FR Winter Springs 5:40.66 -
39 Carson Frasier FR Seabreeze 5:44.03 -
40 Jahir Flemmings SR Eustis 5:44.57 -
41 Erick Vega JR East River 5:45.99 -
42 Frank Sinton SO Seabreeze 5:46.34 -
43 Shiv Patel FR Lake Highland Prep 5:46.45 -
44 Vuong Vu FR East River 5:46.91 -
45 Joseph Carrion FR Tavares 5:49.80 -
46 Gregory Rowland SR Poinciana 5:51.79 -
47 Julian Cash FR East River 5:52.55 -
48 Aeyden Bedard SO Eustis 5:54.68 -
49 Austin Serafine SO Orangewood Christian 5:57.14 -
50 Dylan Pandya JR Lake Highland Prep 5:57.84 -
51 Christian Lopez FR Hagerty 5:58.53 -
52 Kaleo Fornoles FR South Lake 5:59.70 -
53 Carter Giffing FR Tavares 6:00.85 -
54 Carlos Nunez-Sosa SO East River 6:01.36 -
55 Kaleeb Vazquez FR South Lake 6:01.54 -
56 Justice Joseph-Ortiz SR Poinciana 6:03.37 -
57 Nicholas Rodiguez FR Hagerty 6:12.06 -
58 Matthew Eifler FR East River 6:12.71 -
59 Conner Philbrick FR Edgewater 6:14.13 -
60 Shawn Sewpersaud SO South Lake 6:58.36 -
61 Cole Ford FR Edgewater 7:06.59 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Giancarlo Vecchio FR Edgewater 5:19.21 -
26 Thomas Chitty FR Hagerty 5:19.98 -
34 Ryan Heath SO Winter Springs 5:33.94 -
36 Michael Hanlin JR East River 5:38.76 -
41 Erick Vega JR East River 5:45.99 -
50 Dylan Pandya JR Lake Highland Prep 5:57.84 -
51 Christian Lopez FR Hagerty 5:58.53 -
53 Carter Giffing FR Tavares 6:00.85 -
55 Kaleeb Vazquez FR South Lake 6:01.54 -
57 Nicholas Rodiguez FR Hagerty 6:12.06 -
58 Matthew Eifler FR East River 6:12.71 -
59 Conner Philbrick FR Edgewater 6:14.13 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Cristopher Medina SR Poinciana 5:35.15 -
39 Carson Frasier FR Seabreeze 5:44.03 -
43 Shiv Patel FR Lake Highland Prep 5:46.45 -
44 Vuong Vu FR East River 5:46.91 -
46 Gregory Rowland SR Poinciana 5:51.79 -
47 Julian Cash FR East River 5:52.55 -
49 Austin Serafine SO Orangewood Christian 5:57.14 -
52 Kaleo Fornoles FR South Lake 5:59.70 -
54 Carlos Nunez-Sosa SO East River 6:01.36 -
56 Justice Joseph-Ortiz SR Poinciana 6:03.37 -
60 Shawn Sewpersaud SO South Lake 6:58.36 -
61 Cole Ford FR Edgewater 7:06.59 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 William Watson JR Orangewood Christian 5:02.67 -
19 Tyler Lewis FR Seabreeze 5:05.67 -
23 Carlos O'Connor JR Trinity Prep 5:08.77 -
24 Jackson Champagne FR Astronaut 5:11.69 -
27 James Hawley FR Trinity Prep 5:23.23 -
29 Noah Parris JR Seabreeze 5:24.96 -
31 Rylan Susla JR Orangewood Christian 5:28.73 -
32 Zev Jungreis JR South Lake 5:30.48 -
37 Matthew McCrady JR Orangewood Christian 5:39.31 -
38 Levi Buffington FR Winter Springs 5:40.66 -
42 Frank Sinton SO Seabreeze 5:46.34 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Liam Griffiths SO Bishop Moore 4:42.40 10
2 Matthew Raucci JR Tavares 4:48.59 8
3 Jacob Wellons FR Lake Highland Prep 4:48.65 6
4 Shane Kinsey FR Astronaut 4:50.07 5
5 Kai Meffe FR Lake Highland Prep 4:51.86 4
6 Aiden Wetzl JR Hagerty 4:53.16 3
7 Anay Shah JR Lake Highland Prep 4:54.22 2
8 Julian Scanlon SO Hagerty 4:54.73 1
12 Max Choung FR Lake Highland Prep 4:58.37 -
15 Diego Herrera SO Bishop Moore 5:01.45 -
17 Jackson Bailey SR Astronaut 5:04.40 -
18 Andrew Stricklin FR Trinity Prep 5:05.12 -
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Marlon Cutkelvin JR Astronaut 4:55.97 -
10 Sawyer Kinsey FR Astronaut 4:58.06 -
11 William Thrash FR Bishop Moore 4:58.19 -
13 Brandon Faris SO Astronaut 4:58.60 -
14 Aidan Brooks SO Bishop Moore 4:59.72 -
20 Andrew Prowell SO Winter Springs 5:05.71 -
21 Cohen Hartley JR Tavares 5:06.20 -
22 Jayden Fuller FR Lake Brantley 5:07.79 -
28 Skyler Francois FR Lake Brantley 5:23.77 -
30 Trenton Stahll JR Lake Brantley 5:26.79 -
33 Jared Del Mundo SR Eustis 5:32.24 -
40 Jahir Flemmings SR Eustis 5:44.57 -
45 Joseph Carrion FR Tavares 5:49.80 -
48 Aeyden Bedard SO Eustis 5:54.68 -