February 26, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Yates SR Geneva Classical Academy 4:29.93 10
2 Raekwon Hopkins SR Alonso 4:34.05 8
3 Tyler Galley JR Palm Harbor University 4:38.42 6
4 Alan Meriga SR Wharton 4:40.46 5
5 Joshua Uhrig SO Newsome 4:43.81 4
6 Barret Poe JR Tampa Bay HEAT 4:46.14 3
7 Logan Thornton FR Palm Harbor University 4:48.09 2
8 Wade LaRue SR Newsome 4:48.57 1
9 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 4:48.69 -
10 Payson Keown JR Haines City 4:49.76 -
11 Brandon Witherow FR Bloomingdale 4:49.77 -
12 Thomas Schilling JR Bloomingdale 4:50.42 -
13 Preston Cooper FR Alonso 4:50.51 -
14 Alex Lincoln-Velez SO Charlotte 4:50.92 -
15 Caden Baker FR George Jenkins 4:52.27 -
16 Jordan Hierholzer SR Bloomingdale 4:53.02 -
17 Zack Kremkau JR Alonso 4:54.62 -
18 Hunter Beam SR First Baptist (Naples) 4:57.47 -
19 Matthew Gunn SO Palm Harbor University 5:01.03 -
20 Taylor Dreyer SR Riverview 5:01.76 -
21 Hudson Casto 8 First Baptist (Naples) 5:02.81 -
22 Gio Burke SR McKeel 5:06.09 -
23 Kruz Schembri FR Ridge Community 5:06.49 -
24 Kevin Collins JR East Bay 5:06.97 -
25 Israel Mirtil JR Lake Region 5:09.20 -
26 Kyle Beasley FR George Jenkins 5:09.26 -
27 Miles Kennedy SR Geneva Classical Academy 5:09.28 -
28 Simon Pettit SR Charlotte 5:09.29 -
29 Keegan Dandrow SR Newsome 5:10.16 -
30 Nathan Webb FR Land O'Lakes 5:11.64 -
31 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 5:12.30 -
32 Cameron White SO Kathleen 5:12.98 -
33 Ian Caram-Andruet FR McKeel 5:12.98 -
34 Samuel Otero FR George Jenkins 5:13.00 -
35 Dallas Milburn FR Wharton 5:13.06 -
36 Connor Cook JR Kathleen 5:13.62 -
37 Ashton Lopez SR Ridge Community 5:15.61 -
38 Christian Ortiz SR Charlotte 5:15.80 -
39 Henry Moore JR Wiregrass Ranch 5:18.23 -
40 Kahther Hassan JR Mount Dora 5:19.09 -
41 Caden Sessions JR Land O'Lakes 5:19.44 -
42 Wesley Pheffer SO Wiregrass Ranch 5:19.52 -
43 Spencer Louis JR Haines City 5:21.33 -
44 Brady Ward SO Sumner 5:22.73 -
45 Donald Moore SO Sumner 5:24.62 -
46 Manuel Miranda SO Winter Haven 5:24.91 -
47 Daniel Lyon SR Wiregrass Ranch 5:26.04 -
48 Brody Alford SR Geneva Classical Academy 5:27.44 -
49 Tytan Hinson FR Land O'Lakes 5:27.72 -
50 Noah Morris SR Riverview 5:28.52 -
51 Jackson Moxley SR McKeel 5:28.93 -
52 Isaiah Ridore JR Auburndale 5:30.11 -
53 Jackson Queen 8 Riverview 5:30.61 -
54 Bryson Rennard SO Mount Dora 5:31.73 -
55 Justin Williams SR Tenoroc 5:33.08 -
56 Owen Kingery FR Horizon 5:40.83 -
57 Blake Payne SO Tenoroc 5:41.91 -
58 Logan Teeden FR Plant City 5:45.43 -
59 Braden Harris SO Tampa Bay HEAT 5:56.28 -
60 Juan Sanchez SO Frostproof 5:58.28 -
61 Erik ANTONIO-ALONZO SO Plant City 5:59.56 -
62 Nicholas Cabrales SO Sumner 6:12.41 -
63 Jahvoney Vital FR Lake Region 6:16.26 -
64 Zach Leese FR Horizon 6:16.91 -
65 Jacob Moran SO Tenoroc 6:21.29 -
66 Hunter Soares SO Mount Dora 6:21.56 -
67 James Wonders JR Lakeland 6:22.22 -
68 Kenneth Canales JR Ridge Community 6:23.02 -
69 Aiden Bailey JR Tampa Bay HEAT 6:29.58 -
70 Ricardo Concepcion SR Lakeland 6:43.71 -
71 Ivan Chaez JR Lake Region 6:49.34 -
72 Ian Vazquez SR Frostproof 6:51.36 -
73 Eric Ford SR Lakeland 6:59.09 -
74 Jeremiah Bilbrey 7 Oasis Christian Academy 7:20.18 -
75 Elvin Ramirez FR Haines City 7:26.78 -
76 Bailey Spencer JR Oasis Christian Academy 7:41.50 -
  Christian Vasquez-Juarez JR Winter Haven DNS   
  Johnathon Rocendo FR Lake Wales DNS   
  Ashton Rusch JR Oasis Christian Academy DNS   
  Juan Bonilla SO Winter Haven DNS   
  Cade Toohey SO Wharton DNS   
  Colin Fetter JR Auburndale DNS   
  Elijah Ridore FR Auburndale DNS   
  Andrew Cowan FR Horizon DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Brandon Witherow FR Bloomingdale 4:49.77 -
12 Thomas Schilling JR Bloomingdale 4:50.42 -
23 Kruz Schembri FR Ridge Community 5:06.49 -
37 Ashton Lopez SR Ridge Community 5:15.61 -
45 Donald Moore SO Sumner 5:24.62 -
46 Manuel Miranda SO Winter Haven 5:24.91 -
50 Noah Morris SR Riverview 5:28.52 -
52 Isaiah Ridore JR Auburndale 5:30.11 -
55 Justin Williams SR Tenoroc 5:33.08 -
56 Owen Kingery FR Horizon 5:40.83 -
57 Blake Payne SO Tenoroc 5:41.91 -
60 Juan Sanchez SO Frostproof 5:58.28 -
63 Jahvoney Vital FR Lake Region 6:16.26 -
65 Jacob Moran SO Tenoroc 6:21.29 -
66 Hunter Soares SO Mount Dora 6:21.56 -
72 Ian Vazquez SR Frostproof 6:51.36 -
73 Eric Ford SR Lakeland 6:59.09 -
75 Elvin Ramirez FR Haines City 7:26.78 -
76 Bailey Spencer JR Oasis Christian Academy 7:41.50 -
  Elijah Ridore FR Auburndale DNS   
  Colin Fetter JR Auburndale DNS   
  Andrew Cowan FR Horizon DNS   
  Ashton Rusch JR Oasis Christian Academy DNS   
  Christian Vasquez-Juarez JR Winter Haven DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Cameron White SO Kathleen 5:12.98 -
35 Dallas Milburn FR Wharton 5:13.06 -
36 Connor Cook JR Kathleen 5:13.62 -
43 Spencer Louis JR Haines City 5:21.33 -
44 Brady Ward SO Sumner 5:22.73 -
47 Daniel Lyon SR Wiregrass Ranch 5:26.04 -
48 Brody Alford SR Geneva Classical Academy 5:27.44 -
51 Jackson Moxley SR McKeel 5:28.93 -
53 Jackson Queen 8 Riverview 5:30.61 -
54 Bryson Rennard SO Mount Dora 5:31.73 -
59 Braden Harris SO Tampa Bay HEAT 5:56.28 -
62 Nicholas Cabrales SO Sumner 6:12.41 -
64 Zach Leese FR Horizon 6:16.91 -
67 James Wonders JR Lakeland 6:22.22 -
68 Kenneth Canales JR Ridge Community 6:23.02 -
69 Aiden Bailey JR Tampa Bay HEAT 6:29.58 -
70 Ricardo Concepcion SR Lakeland 6:43.71 -
71 Ivan Chaez JR Lake Region 6:49.34 -
74 Jeremiah Bilbrey 7 Oasis Christian Academy 7:20.18 -
  Juan Bonilla SO Winter Haven DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Zack Kremkau JR Alonso 4:54.62 -
21 Hudson Casto 8 First Baptist (Naples) 5:02.81 -
22 Gio Burke SR McKeel 5:06.09 -
24 Kevin Collins JR East Bay 5:06.97 -
25 Israel Mirtil JR Lake Region 5:09.20 -
26 Kyle Beasley FR George Jenkins 5:09.26 -
27 Miles Kennedy SR Geneva Classical Academy 5:09.28 -
29 Keegan Dandrow SR Newsome 5:10.16 -
30 Nathan Webb FR Land O'Lakes 5:11.64 -
31 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 5:12.30 -
33 Ian Caram-Andruet FR McKeel 5:12.98 -
34 Samuel Otero FR George Jenkins 5:13.00 -
39 Henry Moore JR Wiregrass Ranch 5:18.23 -
40 Kahther Hassan JR Mount Dora 5:19.09 -
41 Caden Sessions JR Land O'Lakes 5:19.44 -
42 Wesley Pheffer SO Wiregrass Ranch 5:19.52 -
49 Tytan Hinson FR Land O'Lakes 5:27.72 -
58 Logan Teeden FR Plant City 5:45.43 -
61 Erik ANTONIO-ALONZO SO Plant City 5:59.56 -
  Johnathon Rocendo FR Lake Wales DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Yates SR Geneva Classical Academy 4:29.93 10
2 Raekwon Hopkins SR Alonso 4:34.05 8
3 Tyler Galley JR Palm Harbor University 4:38.42 6
4 Alan Meriga SR Wharton 4:40.46 5
5 Joshua Uhrig SO Newsome 4:43.81 4
6 Barret Poe JR Tampa Bay HEAT 4:46.14 3
7 Logan Thornton FR Palm Harbor University 4:48.09 2
8 Wade LaRue SR Newsome 4:48.57 1
9 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 4:48.69 -
10 Payson Keown JR Haines City 4:49.76 -
13 Preston Cooper FR Alonso 4:50.51 -
14 Alex Lincoln-Velez SO Charlotte 4:50.92 -
15 Caden Baker FR George Jenkins 4:52.27 -
16 Jordan Hierholzer SR Bloomingdale 4:53.02 -
18 Hunter Beam SR First Baptist (Naples) 4:57.47 -
19 Matthew Gunn SO Palm Harbor University 5:01.03 -
20 Taylor Dreyer SR Riverview 5:01.76 -
28 Simon Pettit SR Charlotte 5:09.29 -
38 Christian Ortiz SR Charlotte 5:15.80 -
  Cade Toohey SO Wharton DNS