March 19, 2022
|
Raines - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters Finals

W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ariyanna Griggs 8 Somerset Academy (PP) 23.65 10
2 Jayda Bushay SR Miami Northwestern 24.11 8
3 Sydney Campbell SR Creekside 24.14 6
4 Twaneise Johnson SR St. Francis 24.36 5
5 Armanie Coleman JR First Coast 24.94 4
6 Skyler Watts SO Episcopal 24.97 3
7 Autumn Burrell Sophomore Hillcrest 25.04 2
8 Shanyah Washington SR American Heritage 25.14 1

Girls' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Sydney Campbell SR Creekside 24.19 3.0
2 Ariyanna Griggs 8 Somerset Academy (PP) 24.32 1.8
3 Shanyah Washington SR American Heritage 24.65 4.2
4 Armanie Coleman JR First Coast 24.67 4.3
5 Jayda Bushay SR Miami Northwestern 24.81 2.8
6 Twaneise Johnson SR St. Francis 24.82 1.0
7 Skyler Watts SO Episcopal 25.13 4.3
8 Autumn Burrell Sophomore Hillcrest 25.26 1.5
9 Kalani Vreen JR Gainesville 25.27 3.4
10 Tristen Evatt SO Yulee 25.27 3.0
11 Gabrielle Johnson JR Bishop Kenny 25.38 4.2
12 Emani George JR Sandalwood 25.52 2.6
13 Kennedy Hill SO Andrew Jackson 25.63 2.7
14 Jayla Lawrence Sophomore Richmond Hill 25.73 2.7
15 Kaymin Sales FR Oakleaf 25.78 3.0
16 Kemaj Moore JR Evans 25.84 3.6
17 Bay'Andria Hodges JR Glades Central 26.02 2.6
18 Alexis Cooley SR Dwyer 26.07 2.6
19 Loren Vargas Ojeda SR Naples 26.10 1.5
20 Cache Miller SR Hillsborough 26.11 1.8
21 Rose-Esther Saint-Germain JR Paxon 26.27 1.5
22 Bernadette Lafleur SR American Heritage 26.32 2.7
23 Kimora Kinsey FR Miami Northwestern 26.33 3.4
24 Kennedi DeVoux JR Paxon 26.42 1.8
25 Nya Russell SO Oakleaf 26.46 2.8
26 Hannah Antah JR Mandarin 26.47 3.0
27 Me'Yauney Peoples SO Gadsden County 26.52 4.3
28 Christiana Vickers JR Glades Central 26.55 1.0
29 Mariama Kamara JR Evans 26.59 4.2
30 Jaime Preston JR Bishop Snyder 26.60 3.6
31 Harmani Leak-Harbor FR Wolfson 26.67 2.6
32 Amani Jones FR Sandalwood 26.68 2.8
33 Lourdes Safford SR Ocoee 26.84 3.4
34 Damya Scott Freshman Hillcrest 26.89 1.0
35 Ryan Nickerson SO Bartram Trail 27.24 2.8
36 Megan Hyer SO Holy Names 27.47 1.0
37 Tenisha Noisette SR Raines 27.50 1.5
38 Tiante' Garrett JR Raines 27.62 4.3
39 Stacy White JR Columbia 27.65 4.3
40 Genesis Surlin SO Naples 27.69 4.3
41 Rachael Tawdrous JR Nease 27.71 4.2
42 Alessandra Martin SR Fleming Island 27.72 1.0
43 Faith Joseph SR Dwyer 27.73 1.8
44 Qui'Aundra Brown FR Westside 27.75 1.8
45 Kylie Evans Senior South Effingham 27.83 1.5
46 Nija Story Freshman Brunswick 27.85 4.2
47 Mariona Heartsfield FR Lincoln 27.87 2.8
48 Samiya Edwards JR Palatka 27.97 3.0
49 Jamya Douglas SR Palatka 28.06 1.5
50 Kennedy Berkley FR Fleming Island 28.07 3.6
51 Isabella White SR Nease 28.11 3.0
52 Kamaya Watts FR American Heritage (DB) 28.14 3.4
53 Nakayla McFarlane SO Eastside 28.15 1.5
54 Yesenia Montalvo FR Lake Weir 28.29 3.4
55 Makayla Sutton SR Gainesville 28.31 1.8
56 Kaylee Yebba JR DeLand 28.34 1.8
57 Philia Kelly SR West Port 28.45 4.2
58 Kijonea Valdez SR Eastside 28.46 2.6
59 Cameron Jackson JR Bartram Trail 28.48 2.7
60 Markita West SO Ed White 28.55 2.7
61 Rhianna Smith Freshman Brunswick 28.55 2.6
62 Karlyn Marte FR Creekside 28.58 3.0
63 BriAnna Johnson JR Orange Park 28.63 3.0
64 Kalicia Thomas SO Ribault 28.76 2.7
65 Mercades Johnson FR Lake Weir 28.86 3.4
66 Tyra Kalandyk SR Suwannee 28.92 3.6
67 Lauren Weikel JR Bishop Kenny 29.06 4.3
68 Evoni Jenkins SR Gadsden County 29.32 3.6
69 Lindy Langlois SR Providence 29.32 1.0
70 Onyinye Okoli SO Florida High 29.40 3.4
71 NICOLE DRAGONI SO Miami Palmetto 29.42 2.6
72 Cassandra White FR West Port 29.56 2.7
73 T'aniyah Wilkerson SR North Marion 29.68 4.2
74 Tykeiuna Federick SR Suwannee 29.71 1.5
75 Christina Walker SO Jefferson County 29.98 2.8
76 Sanaa Harris FR Columbia 30.07 2.7
77 Keyani Jones FR University Christian 30.08 1.8
78 Diamond Ferguson FR Bradford 30.86 3.4
79 Lynn Perrier FR Ed White 30.94 1.0
80 Sylvia Cooper FR Westside 31.00 4.3
81 makenzie Sherman 8 Baldwin 31.00 3.6
82 Ailed Ramos-Mered SR Baldwin 31.21 3.6
83 Tavisha Singh SO Stanton 33.05 4.2
84 Jada Dantzler FR Andrew Jackson 34.62 2.6
85 Naudia Williams JR Lincoln 1:40.00 3.6
  Destiny McBroom SO Santa Fe DNF -
  JA'MYA ROBERSON SO Hillsborough DNF -
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 4.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Armanie Coleman JR First Coast 24.67
7 Skyler Watts SO Episcopal 25.13
27 Me'Yauney Peoples SO Gadsden County 26.52
38 Tiante' Garrett JR Raines 27.62
39 Stacy White JR Columbia 27.65
40 Genesis Surlin SO Naples 27.69
67 Lauren Weikel JR Bishop Kenny 29.06
80 Sylvia Cooper FR Westside 31.00
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Autumn Burrell Sophomore Hillcrest 25.26
19 Loren Vargas Ojeda SR Naples 26.10
21 Rose-Esther Saint-Germain JR Paxon 26.27
37 Tenisha Noisette SR Raines 27.50
45 Kylie Evans Senior South Effingham 27.83
49 Jamya Douglas SR Palatka 28.06
53 Nakayla McFarlane SO Eastside 28.15
74 Tykeiuna Federick SR Suwannee 29.71
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 4.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Shanyah Washington SR American Heritage 24.65
11 Gabrielle Johnson JR Bishop Kenny 25.38
29 Mariama Kamara JR Evans 26.59
41 Rachael Tawdrous JR Nease 27.71
46 Nija Story Freshman Brunswick 27.85
57 Philia Kelly SR West Port 28.45
73 T'aniyah Wilkerson SR North Marion 29.68
83 Tavisha Singh SO Stanton 33.05
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Ariyanna Griggs 8 Somerset Academy (PP) 24.32
20 Cache Miller SR Hillsborough 26.11
24 Kennedi DeVoux JR Paxon 26.42
43 Faith Joseph SR Dwyer 27.73
44 Qui'Aundra Brown FR Westside 27.75
55 Makayla Sutton SR Gainesville 28.31
56 Kaylee Yebba JR DeLand 28.34
77 Keyani Jones FR University Christian 30.08
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Twaneise Johnson SR St. Francis 24.82
28 Christiana Vickers JR Glades Central 26.55
34 Damya Scott Freshman Hillcrest 26.89
36 Megan Hyer SO Holy Names 27.47
42 Alessandra Martin SR Fleming Island 27.72
69 Lindy Langlois SR Providence 29.32
79 Lynn Perrier FR Ed White 30.94
  Destiny McBroom SO Santa Fe DNF
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: 3.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Kalani Vreen JR Gainesville 25.27
23 Kimora Kinsey FR Miami Northwestern 26.33
33 Lourdes Safford SR Ocoee 26.84
52 Kamaya Watts FR American Heritage (DB) 28.14
54 Yesenia Montalvo FR Lake Weir 28.29
65 Mercades Johnson FR Lake Weir 28.86
70 Onyinye Okoli SO Florida High 29.40
78 Diamond Ferguson FR Bradford 30.86
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Emani George JR Sandalwood 25.52
17 Bay'Andria Hodges JR Glades Central 26.02
18 Alexis Cooley SR Dwyer 26.07
31 Harmani Leak-Harbor FR Wolfson 26.67
58 Kijonea Valdez SR Eastside 28.46
61 Rhianna Smith Freshman Brunswick 28.55
71 NICOLE DRAGONI SO Miami Palmetto 29.42
84 Jada Dantzler FR Andrew Jackson 34.62
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Kennedy Hill SO Andrew Jackson 25.63
14 Jayla Lawrence Sophomore Richmond Hill 25.73
22 Bernadette Lafleur SR American Heritage 26.32
59 Cameron Jackson JR Bartram Trail 28.48
60 Markita West SO Ed White 28.55
64 Kalicia Thomas SO Ribault 28.76
72 Cassandra White FR West Port 29.56
76 Sanaa Harris FR Columbia 30.07
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 9
W: 3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sydney Campbell SR Creekside 24.19
10 Tristen Evatt SO Yulee 25.27
15 Kaymin Sales FR Oakleaf 25.78
26 Hannah Antah JR Mandarin 26.47
48 Samiya Edwards JR Palatka 27.97
51 Isabella White SR Nease 28.11
62 Karlyn Marte FR Creekside 28.58
63 BriAnna Johnson JR Orange Park 28.63
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 10
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jayda Bushay SR Miami Northwestern 24.81
25 Nya Russell SO Oakleaf 26.46
32 Amani Jones FR Sandalwood 26.68
35 Ryan Nickerson SO Bartram Trail 27.24
47 Mariona Heartsfield FR Lincoln 27.87
75 Christina Walker SO Jefferson County 29.98
  JA'MYA ROBERSON SO Hillsborough DNF
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 11
W: 3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Kemaj Moore JR Evans 25.84
30 Jaime Preston JR Bishop Snyder 26.60
50 Kennedy Berkley FR Fleming Island 28.07
66 Tyra Kalandyk SR Suwannee 28.92
68 Evoni Jenkins SR Gadsden County 29.32
81 makenzie Sherman 8 Baldwin 31.00
82 Ailed Ramos-Mered SR Baldwin 31.21
85 Naudia Williams JR Lincoln 1:40.00