March 19, 2022
|
Raines - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 300 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Zuriel Reed JR P. K. Yonge 45.39 48.41 45.82 37.61 43.22 50.57 10
2 Terica Boyd SR Miramar 37.23 46.32 32.47 54.98 43.29 30.74 8
3 Ar'briel Scott JR Evans 33.96 57.19 38.88 42.90 44.68 35.75 6
4 Paris Baker SR Miami Northwestern 56.33 32.45 50.02 47.77 45.06 36.05 5
5 Gianna Hansen JR American Heritage 53.73 55.11 48.22 56.94 45.92 55.57 4
6 Amaiya Samuel SO American Heritage 54.52 56.37 56.83 33.27 46.20 58.22 3
7 Shalis Tresvant SR Miami Northwestern 35.93 35.46 47.75 58.15 47.27 56.26 2
8 Alexis Cooley SR Dwyer 55.66 50.34 42.60 35.34 48.40 38.24 1

Girls' 300 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Zuriel Reed JR P. K. Yonge 44.19 37.49 46.42 37.94 44.63 36.60 50.44
2 Terica Boyd SR Miramar 33.98 39.87 38.51 45.76 45.30 51.65 54.36
3 Ar'briel Scott JR Evans 41.58 52.09 57.12 36.56 45.69 58.94 49.35
4 Gianna Hansen JR American Heritage 50.95 52.79 41.31 44.53 45.90 36.27 48.66
5 Paris Baker SR Miami Northwestern 33.42 45.02 51.06 1:00.34 46.41 41.31 35.74
6 Shalis Tresvant SR Miami Northwestern 54.11 56.90 32.65 46.64 46.64 36.85 36.85
7 Alexis Cooley SR Dwyer 42.64 37.02 50.13 50.13 46.85 42.64 32.80
8 Amaiya Samuel SO American Heritage 39.95 1:00.16 34.78 35.72 47.00 54.52 1:00.16
9 Delicia Lawrence SR Evans 46.56 51.27 51.27 42.80 47.03 34.81 45.62
10 Cecilia Dixon SO Lincoln 1:00.33 36.77 54.20 48.55 47.13 42.42 36.29
11 Kayla Williams FR Somerset Academy (PP) 38.79 34.91 35.88 56.73 48.48 38.30 51.88
12 Nymera Presley JR P. K. Yonge 34.68 41.52 37.61 46.40 48.84 35.66 59.59
13 Ay'keelah Green FR Florida High 53.56 1:01.91 39.31 39.80 49.13 38.33 42.26
14 Anyah Stevenson SO Ocoee 1:02.27 40.53 1:04.25 1:02.27 49.42 43.00 37.56
15 Serenity Wade SR Paxon 1:04.98 1:04.48 47.48 45.49 49.98 49.98 39.49
16 Amarianna Lofton SR Ocoee 37.80 49.40 47.88 58.47 50.40 49.40 51.41
17 Camille Talbert Senior Hillcrest 51.98 46.93 47.44 35.83 50.46 35.33 58.03
18 Selena Robinson JR Paxon 1:04.78 48.59 46.06 49.60 50.61 1:00.23 42.01
19 Chloe Jones JR Hillsborough 48.16 59.82 57.28 1:05.90 50.69 1:04.89 39.54
20 Yasmyne Williams SR Eastside 55.79 46.15 44.12 53.76 50.71 1:03.39 52.74
21 Khy Burdon JR Dr. Phillips 48.19 43.12 54.27 55.29 50.72 49.20 1:03.91
22 Kate Franklin SO Creekside 44.66 1:01.40 1:02.92 36.54 50.74 44.66 48.71
23 Aydan Larson SO Fleming Island 49.84 47.29 1:02.04 41.70 50.85 39.67 57.97
24 Anya Carey SO Somerset Academy (PP) 36.00 45.77 56.05 50.91 51.42 56.57 52.45
25 Elaine Williams SO Mandarin 42.32 53.16 38.20 40.26 51.61 57.81 1:02.97
26 Danielle Ouko-Omondi FR Gainesville 1:01.42 49.55 1:01.94 49.03 51.61 40.26 56.78
27 V'Kaylynn Ward SR Suwannee 56.17 57.74 56.69 42.65 52.01 42.65 1:03.46
28 Layla Robertson JR Gainesville 44.75 1:06.08 41.63 43.19 52.03 43.71 49.43
29 Trinity Ingoldsby FR Windermere 1:05.13 59.92 1:00.44 44.29 52.10 50.02 57.84
30 Hope Carter JR Orange Park 1:05.20 1:04.68 1:01.03 57.90 52.16 1:05.73 45.90
31 Daisy Avery Junior Richmond Hill 37.64 36.59 50.71 48.09 52.27 41.82 39.73
32 Kemora Brown SR Lincoln 45.53 45.53 45.01 49.72 52.33 54.43 47.62
33 Kayla Havens SR Oakleaf 59.26 52.44 40.91 52.44 52.44 39.86 1:07.13
34 Tyler Washington JR Windermere 54.61 57.77 46.74 53.56 52.51 56.71 39.91
35 Kendal Cox Freshman Richmond Hill 50.00 50.00 1:07.02 1:02.24 53.19 1:00.11 1:02.77
36 Ella Averitt JR Bishop Kenny 43.78 48.59 50.19 59.27 53.39 1:03.00 41.65
37 Jessilyn Garrett SO West Port 57.25 58.85 50.29 56.18 53.50 38.52 1:04.20
38 Akira McMillian JR Ribault 57.90 48.25 46.64 1:07.02 53.61 1:09.16 1:00.05
39 Christeon Lewis Sophomore South Effingham 53.95 50.13 1:03.21 50.68 54.49 51.77 1:02.12
40 Santana Baker Senior Hillcrest 1:10.37 1:01.10 41.46 57.28 54.55 44.19 1:06.56
41 Mahaila Wiggins JR Fleming Island 1:01.77 38.27 50.84 42.64 54.66 50.84 53.02
42 Amelia Peters JR Bishop Kenny 1:02.37 42.13 1:02.92 48.70 54.71 38.30 49.24
43 Aaliyah Blot JR Dr. Phillips 1:00.52 46.21 49.51 44.01 55.01 39.61 47.86
44 Keira Smalls SO Oakleaf 39.76 1:11.78 43.62 49.69 55.21 1:11.78 49.69
45 Summer Cole Junior South Effingham 49.86 1:03.71 58.73 41.00 55.40 41.00 53.74
46 Amayiah Duncan SR First Coast 1:07.44 56.29 48.49 1:11.34 55.73 39.57 45.70
47 Gabriella Evangelista JR West Port 55.93 1:07.12 1:01.53 48.10 55.93 56.49 1:04.32
48 Ayanni Stanley-Cunningham FR Ribault 1:08.45 1:02.28 1:10.69 1:09.01 56.10 56.10 45.45
49 Liria Vargas SO Jefferson County 1:12.77 41.75 49.64 1:07.13 56.41 1:12.21 58.67
50 Shaneyce Quick Sophomore Brunswick 44.51 41.58 49.78 41.58 58.56 41.00 48.61
51 Jew'vanii Hayes SR Raines 49.56 1:03.72 52.51 42.48 59.00 44.84 48.38
52 Honor Matos-On'Neil FR Episcopal 59.77 1:15.15 52.67 52.67 59.17 1:05.09 1:05.09
53 Claire Drake SO Episcopal 1:13.14 1:04.22 1:14.92 45.19 59.46 1:05.41 58.27
54 De'Nya Coleman Sophomore Brunswick 1:10.26 44.66 1:11.45 1:11.45 59.54 50.61 1:17.41
55 Kimberly Carr SO Baldwin 44.72 58.02 50.77 1:02.85 1:00.43 1:16.15 59.23
56 Arielle Livingston SO Eastside 1:12.94 1:11.09 51.92 1:16.65 1:01.81 1:12.32 51.31
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Gianna Hansen JR American Heritage 56.46 32.13 50.95 59.67 39.48 56.92 45.90
17 Camille Talbert Senior Hillcrest 52.48 1:04.59 49.45 45.42 1:03.08 1:01.57 50.46
26 Danielle Ouko-Omondi FR Gainesville 38.20 54.71 56.78 53.68 43.36 1:06.58 51.61
46 Amayiah Duncan SR First Coast 1:01.31 1:00.19 53.50 1:00.75 1:11.90 45.15 55.73
54 De'Nya Coleman Sophomore Brunswick 1:07.88 1:00.73 1:03.71 1:03.12 54.19 1:09.67 59.54
55 Kimberly Carr SO Baldwin 1:08.89 42.91 56.20 43.51 1:16.75 51.97 1:00.43
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Zuriel Reed JR P. K. Yonge 54.90 33.48 43.30 39.28 42.85 45.53 44.63
21 Khy Burdon JR Dr. Phillips 1:04.42 45.14 59.85 1:02.39 1:05.43 44.13 50.72
27 V'Kaylynn Ward SR Suwannee 1:01.90 58.78 1:05.54 57.74 39.53 55.65 52.01
31 Daisy Avery Junior Richmond Hill 1:01.16 41.82 53.84 53.84 39.21 50.71 52.27
47 Gabriella Evangelista JR West Port 50.90 1:11.04 1:04.88 55.93 52.02 52.58 55.93
50 Shaneyce Quick Sophomore Brunswick 55.05 42.75 1:10.28 57.39 55.05 48.61 58.56
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Ar'briel Scott JR Evans 58.94 45.69 53.00 45.69
13 Ay'keelah Green FR Florida High 1:01.91 49.13 35.38 45.69
15 Serenity Wade SR Paxon 1:02.48 49.98 55.48 1:04.48
34 Tyler Washington JR Windermere 1:05.64 52.51 56.71 40.44
39 Christeon Lewis Sophomore South Effingham 54.49 54.49 46.87 55.04
41 Mahaila Wiggins JR Fleming Island 1:01.77 54.66 1:09.42 57.94
43 Aaliyah Blot JR Dr. Phillips 1:11.52 55.01 1:08.77 57.76
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Paris Baker SR Miami Northwestern 46.41
14 Anyah Stevenson SO Ocoee 49.42
18 Selena Robinson JR Paxon 50.61
19 Chloe Jones JR Hillsborough 50.69
44 Keira Smalls SO Oakleaf 55.21
45 Summer Cole Junior South Effingham 55.40
52 Honor Matos-On'Neil FR Episcopal 59.17
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Shalis Tresvant SR Miami Northwestern 46.64 33.58 45.71 48.98 36.85 48.04 40.58
10 Cecilia Dixon SO Lincoln 47.13 58.92 49.96 43.83 55.62 49.02 33.47
16 Amarianna Lofton SR Ocoee 50.40 59.98 56.96 46.37 1:04.52 53.93 41.84
33 Kayla Havens SR Oakleaf 52.44 1:05.55 48.77 52.44 59.26 43.53 46.15
35 Kendal Cox Freshman Richmond Hill 53.19 1:07.56 1:02.77 46.81 46.28 45.22 40.43
36 Ella Averitt JR Bishop Kenny 53.39 1:06.21 42.72 58.73 47.52 58.20 44.32
49 Liria Vargas SO Jefferson County 56.41 1:09.95 53.03 51.34 1:09.39 1:03.75 54.72
51 Jew'vanii Hayes SR Raines 59.00 1:11.39 1:00.77 1:07.85 46.02 1:06.08 1:15.52
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Amaiya Samuel SO American Heritage 36.19 1:00.16 48.41 47.00
9 Delicia Lawrence SR Evans 36.22 35.28 36.69 47.03
23 Aydan Larson SO Fleming Island 58.99 59.50 58.99 50.85
29 Trinity Ingoldsby FR Windermere 53.15 42.21 1:02.52 52.10
30 Hope Carter JR Orange Park 59.47 39.12 54.77 52.16
38 Akira McMillian JR Ribault 54.15 1:09.70 55.76 53.61
40 Santana Baker Senior Hillcrest 1:08.74 45.28 45.83 54.55
42 Amelia Peters JR Bishop Kenny 1:11.13 49.79 1:10.03 54.71
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Terica Boyd SR Miramar 54.82 51.65 53.46 33.98 45.30 44.40 38.96
20 Yasmyne Williams SR Eastside 48.69 37.02 48.69 42.09 50.71 56.80 56.80
22 Kate Franklin SO Creekside 44.15 45.67 51.25 54.30 50.74 48.71 46.18
25 Elaine Williams SO Mandarin 52.13 40.26 1:00.90 1:06.58 51.61 50.07 58.84
37 Jessilyn Garrett SO West Port 57.78 51.90 43.87 48.15 53.50 58.32 49.76
48 Ayanni Stanley-Cunningham FR Ribault 1:10.13 1:09.01 1:09.57 1:06.76 56.10 39.27 41.52
53 Claire Drake SO Episcopal 1:16.11 1:06.60 1:01.25 58.27 59.46 1:17.30 44.60
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Alexis Cooley SR Dwyer 46.85 59.50
11 Kayla Williams FR Somerset Academy (PP) 48.48 51.88
12 Nymera Presley JR P. K. Yonge 48.84 1:03.01
24 Anya Carey SO Somerset Academy (PP) 51.42 40.11
28 Layla Robertson JR Gainesville 52.03 1:00.36
32 Kemora Brown SR Lincoln 52.33 52.33
56 Arielle Livingston SO Eastside 1:01.81 1:17.88