March 4, 2022
|
Weeki Wachee - Weeki Wachee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Chigo Anunobi SR Armwood 2:07.48 1:59.14 10
2 Adam Rahman SR Nature Coast 1:56.03 2:00.86 8
3 Kadin Rahman SR Nature Coast 2:07.27 2:01.21 6
4 Brayden Barrett SO Nature Coast 2:03.21 2:16.89 5
5 Andrew Brittain SR Springstead 2:55.26 2:16.92 4
6 Jesse Foulks SO Hernando 2:27.67 2:18.01 3
7 Miles Davis JR Armwood 2:54.63 2:18.59 2
8 Alexander Merveous SR Armwood 2:17.07 2:19.86 1
9 Isaiah Garcia JR Hernando 2:02.53 2:25.87 -
10 Gianni Rodriguez Gracia FR Springstead 2:23.27 2:30.81 -
11 Zach Van Fleet JR Crystal River 2:23.57 2:34.37 -
12 Darion Lowery SO Hudson 2:06.63 2:34.42 -
13 Wade Koos JR Crystal River 2:15.78 2:36.07 -
14 Cannon Krienes SO Hernando 2:59.70 2:36.26 -
15 Brandon Strong SO Central (Brooksville) 2:28.09 2:37.54 -
16 Thomas Zanios SR Weeki Wachee 1:58.80 2:38.39 -
17 John O' Neil SO Bishop McLaughlin 2:06.73 2:40.41 -
18 David Terzigni FR Bishop McLaughlin 2:47.44 2:47.44 -
19 Daniel Holliday SR Crystal River 3:33.00 2:47.71 -
20 Mason McCauley FR Springstead 2:19.41 2:58.72 -
21 Seth Borges SR Weeki Wachee 2:39.91 3:01.71 -
22 Fisher Smith 7 Taylor County 3:07.91 3:04.22 -
23 Da'Shaun Lee JR Hernando 3:49.27 3:04.89 -
  Matthew Sheffield FR Weeki Wachee NT NT   
  James Morgan SO Central (Brooksville) NT NT   
  John Carbone SR Central (Brooksville) NT NT   
  Austin Woodruff 8 Taylor County NT NT   
  Landon Buffery JR Bishop McLaughlin NT NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Isaiah Garcia JR Hernando 2:25.87 2:50.67 -
12 Darion Lowery SO Hudson 2:34.42 3:02.22 -
13 Wade Koos JR Crystal River 2:36.07 1:57.06 -
15 Brandon Strong SO Central (Brooksville) 2:37.54 2:18.64 -
16 Thomas Zanios SR Weeki Wachee 2:38.39 3:21.16 -
17 John O' Neil SO Bishop McLaughlin 2:40.41 2:38.81 -
18 David Terzigni FR Bishop McLaughlin 2:47.44 3:30.98 -
20 Mason McCauley FR Springstead 2:58.72 3:36.26 -
22 Fisher Smith 7 Taylor County 3:04.22 3:33.70 -
23 Da'Shaun Lee JR Hernando 3:04.89 2:37.16 -
  Matthew Sheffield FR Weeki Wachee NT NT   
  Landon Buffery JR Bishop McLaughlin NT NT   
  Austin Woodruff 8 Taylor County NT NT   
  James Morgan SO Central (Brooksville) NT NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Chigo Anunobi SR Armwood 2:13.44 1:59.14 1:32.93 10
2 Adam Rahman SR Nature Coast 2:03.28 2:00.86 1:37.90 8
3 Kadin Rahman SR Nature Coast 2:04.85 2:01.21 2:33.94 6
4 Brayden Barrett SO Nature Coast 1:53.62 2:16.89 2:21.00 5
5 Andrew Brittain SR Springstead 1:50.91 2:16.92 2:45.68 4
6 Jesse Foulks SO Hernando 1:42.13 2:18.01 2:49.76 3
7 Miles Davis JR Armwood 2:50.47 2:18.59 1:41.17 2
8 Alexander Merveous SR Armwood 2:45.04 2:19.86 2:52.03 1
10 Gianni Rodriguez Gracia FR Springstead 2:24.78 2:30.81 1:45.57 -
11 Zach Van Fleet JR Crystal River 2:11.22 2:34.37 1:49.61 -
14 Cannon Krienes SO Hernando 1:57.20 2:36.26 2:26.89 -
19 Daniel Holliday SR Crystal River 2:57.78 2:47.71 2:52.75 -
21 Seth Borges SR Weeki Wachee 2:25.37 3:01.71 3:48.96 -
  John Carbone SR Central (Brooksville) NT NT NT