March 26, 2022
|
Dunbar - Fort Myers, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Columbus Andrew Nunez, James Orange, Brandon Ruiz, Marcus Mata 6:08.31 7:41.62 8:11.08 8:50.37 8:15.99 7:31.80 10
2 Fort Myers Quin Roberts, Chase Hill, Colsen Palmer, Joseph Koraya 8:55.39 10:19.67 8:15.73 6:11.80 10:09.75 8:35.56 8
3 Bishop Verot Cooper Banks, Marc Adams, Ethan Bruehl 10:01.02 8:55.91 8:20.85 6:40.68 9:56.02 6:30.67 6
4 Naples Hector Toro, Jack Marshall, Matthew Damouni, Andrew McLendon 9:01.23 6:59.83 8:25.82 9:51.81 9:36.64 7:09.95 5
5 North Port Zakil Gallant, Evan Crane, John Schwinne 9:09.28 8:33.68 8:28.59 6:16.36 10:15.40 8:48.94 4
6 American Heritage Emory Clemons, Jayden Geathers, Mehki Hoo, Nicholas Darosa 10:04.41 6:46.51 8:54.87 10:09.76 6:19.76 6:51.85 3
7 Miami Carol City Taneko Bastian, Quinton Mayo, Jamal Roberts, Leon Williams 9:43.23 9:21.83 8:55.07 9:37.88 6:25.25 10:04.63 2
8 Miami Norland Nehemiah Cher-Frere, De'Andre Boykins, Trevin Smith, Hakim Reaves 11:09.57 10:26.71 8:55.65 10:16.00 8:02.09 6:47.10 1
9 Southwest Florida Christian Elliot Anderson, AJ Duda, Blake Wolters, Jack Gifford 8:19.12 7:46.92 8:56.68 7:14.71 10:17.19 10:49.39 -
10 Lakewood Cole Summers, James Morrow, Jayln Bethune, James Cruickshank 6:39.73 10:15.80 9:00.17 10:21.20 9:43.39 8:00.76 -
11 Chaminade-Madonna Lucas Leonardo, Logan Kelly, Chaz Chambers, Troy Waters 8:35.77 8:02.14 9:20.62 11:35.17 7:34.11 8:18.96 -
12 Parrish Roman Ruggiero, Bradley Herbert, Caden Avren, Xavier Rosario 7:14.02 11:44.58 9:23.66 8:44.21 6:57.11 7:02.75 -
13 Cape Coral Martin Campusano, Ryan Mitchinson, Mason Menassa, Ethan Lukow 7:31.42 10:31.99 9:24.27 11:22.77 8:39.13 12:07.91 -
14 Dunbar Fedrick Harris, Ramon Martinez, Jason Sanders, Yessen Guardado 9:47.92 10:33.58 9:30.79 6:50.97 7:19.51 8:05.18 -
15 Mater Lakes Daniel Esquivel, Christopher Gonzalez, Jean Hernandez, Daniel Gomez 7:38.51 8:35.82 9:33.13 11:33.49 7:44.24 11:50.69 -
16 North Fort Myers Nekhi Perry, Adam Hoffman, Carlos Troche, Anderson Hartley 7:59.16 12:01.63 9:37.30 10:23.49 10:58.13 11:03.90 -
17 Coral Reef Vicente Del Cid, Javier Perez, Daniel Zamudio, Sebastian Priante 13:03.83 7:26.18 10:02.94 9:02.65 10:51.18 9:38.83 -
  Oasis Lloyd Jean-Baptiste, Andrew Labash, Lucas McGovern, Truman Wiedner DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Bonita Springs Brian Altuve- Viloria, Omar Buenrostro, Freddy Garrido, Ethan Knize DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Riverdale James De Haan, Dylan Osnac, Brandon Pierce, Christopher Ottolini DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 4 x 800 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Miami Carol City Bastian, Mayo, Roberts, Williams 9:27.18 6:57.36 8:55.07 6:52.01 7:29.46 2
10 Lakewood Summers, Morrow, Bethune, Cruickshank 11:26.02 9:16.38 9:00.17 8:11.56 9:27.18 -
11 Chaminade-Madonna Leonardo, Kelly, Chambers, Waters 7:17.29 10:22.29 9:20.62 8:52.59 6:54.86 -
12 Parrish Ruggiero, Herbert, Avren, Rosario 8:21.66 6:51.48 9:23.66 10:59.49 10:42.58 -
13 Cape Coral Campusano, Mitchinson, Menassa, Lukow 12:13.56 12:07.91 9:24.27 11:50.98 10:54.56 -
  Riverdale De Haan, Osnac, Pierce, Ottolini DNS DNS DNS DNS DNS   
  Oasis Jean-Baptiste, Labash, McGovern, Wiedner DNS DNS DNS DNS DNS   
  Bonita Springs Altuve- Viloria, Buenrostro, Garrido, Knize DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 4 x 800 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Columbus Nunez, Orange, Ruiz, Mata 8:55.28 9:10.01 6:57.42 8:01.26 8:11.08 6:52.51 10
2 Fort Myers Roberts, Hill, Palmer, Koraya 6:26.67 10:19.67 8:30.61 8:20.69 8:15.73 9:10.26 8
3 Bishop Verot Banks, Adams, Bruehl 9:20.96 7:30.77 8:20.85 6:35.68 8:20.85 8:30.87 6
4 Naples Toro, Marshall, Damouni, McLendon 7:35.24 10:42.40 7:45.36 6:14.31 8:25.82 6:24.43 5
5 North Port Gallant, Crane, Schwinne 9:34.71 10:35.74 9:19.45 6:46.88 8:28.59 6:26.53 4
6 American Heritage Clemons, Geathers, Hoo, Darosa 6:25.11 7:56.04 10:41.85 7:34.64 8:54.87 7:45.34 3
8 Miami Norland Cher-Frere, Boykins, Smith, Reaves 9:22.44 10:16.00 6:20.32 9:54.58 8:55.65 8:44.94 1
9 Southwest Florida Christian Anderson, Duda, Wolters, Gifford 11:26.95 11:32.32 8:51.32 9:12.78 8:56.68 6:21.05 -
14 Dunbar Harris, Martinez, Sanders, Guardado 10:16.46 8:05.18 10:16.46 11:47.78 9:30.79 8:45.13 -
15 Mater Lakes Esquivel, Gonzalez, Hernandez, Gomez 7:09.85 9:27.40 10:18.98 10:24.72 9:33.13 10:24.72 -
16 North Fort Myers Perry, Hoffman, Troche, Hartley 7:24.52 10:23.49 9:31.53 7:41.84 9:37.30 7:30.30 -
17 Coral Reef Del Cid, Perez, Zamudio, Priante 12:45.74 11:39.41 7:20.15 10:02.94 10:02.94 12:09.56 -