March 19, 2022
|
Alonso High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Serenity Brazell JR Wharton 56.59 10
2 Lizzie Epps SR Sunlake 1:03.23 8
3 Demetria Henderson SO Freedom (Tampa) 1:03.53 6
4 Camila Garanton SR Carrollwood 1:03.62 5
5 Faith Sidwell SR Wiregrass Ranch 1:04.11 4
6 Amaiya Potter JR Wiregrass Ranch 1:05.56 3
7 Brelie Espinoza JR Sickles 1:05.70 2
8 Ana Rivera SR Sickles 1:05.72 1
9 Layne Goodwin SO Berkeley Prep 1:06.11 -
10 Grace Odikpa SO Bartow 1:06.24 -
11 Moriah Scott SO Robinson 1:06.40 -
12 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 1:06.43 -
13 Julia Maggio SO Wharton 1:07.42 -
14 Ashlynn Jacobson SO Newsome 1:07.81 -
15 Alia Thornton SO Armwood 1:08.15 -
16 Rachel Cunningham FR Berkeley Prep 1:08.43 -
17 Scarlett Kane FR Sickles 1:08.78 -
18 Laila Keys FR Jefferson 1:09.36 -
19 Angeles Irigoyen SR Strawberry Crest 1:09.58 -
20 Maya Miller SO Alonso 1:09.87 -
21 Jayda Bass SO Armwood 1:09.93 -
22 Ava Moon SR George Steinbrenner 1:10.39 -
23 Jayda Parrish SO Auburndale 1:12.02 -
24 Abigail Saintelmy SR Wiregrass Ranch 1:12.46 -
25 Jordyn Anderson JR Jefferson 1:12.61 -
26 Annika Hubingerova SO Carrollwood 1:12.81 -
27 Khalia Woodley FR Alonso 1:13.52 -
28 Isabella Sidwell FR Wiregrass Ranch 1:13.57 -
29 Arielle Pinkston FR Bartow 1:14.11 -
30 Nyona Brown SR Jefferson 1:14.18 -
31 Makenna Jones FR Alonso 1:14.49 -
32 Molly Smith FR Tampa Catholic 1:14.59 -
33 Meredith Mendenhall FR Tampa Catholic 1:14.93 -
34 Rai Hubingerova FR Carrollwood 1:16.20 -
35 Aiva Sizler FR Armwood 1:16.84 -
36 Kyla Baker SR Chamberlain 1:18.85 -
37 Lindsey Glunk FR George Steinbrenner 1:19.53 -
38 Sara Diaz FR Alonso 1:21.76 -
39 Keymarria James FR Bartow 1:26.83 -
40 Amanda Hernandez FR Strawberry Crest 1:29.57 -
41 Kennedy Brown FR Strawberry Crest 1:30.44 -
42 Brooke Miller SR Chamberlain 1:34.58 -
  Touga Wane SR Sickles NT   
  Zariah Jasmin FR Auburndale NT   
  Zelene Jasmin SO Auburndale NT   
  Tori Williams SO Armwood NT   
  Cheyenne Thomas SO Jefferson NT   
  Kennedy Cusack SO George Steinbrenner NT   
  Kaitlin Comrie FR Wharton NT   
  Angel Hopkins SO Bartow NT   
  Sara Lockhart SR Robinson NT   
  Madison Ward SR Robinson NT   
  Alexsia Gonzalez SR Chamberlain NT   
  Katryna Lamboglia SR Chamberlain NT   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Ana Rivera SR Sickles 1:05.72 1
27 Khalia Woodley FR Alonso 1:13.52 -
40 Amanda Hernandez FR Strawberry Crest 1:29.57 -
  Tori Williams SO Armwood NT   
  Angel Hopkins SO Bartow NT   
  Cheyenne Thomas SO Jefferson NT   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Camila Garanton SR Carrollwood 1:03.62 5
33 Meredith Mendenhall FR Tampa Catholic 1:14.93 -
35 Aiva Sizler FR Armwood 1:16.84 -
36 Kyla Baker SR Chamberlain 1:18.85 -
39 Keymarria James FR Bartow 1:26.83 -
42 Brooke Miller SR Chamberlain 1:34.58 -
  Katryna Lamboglia SR Chamberlain NT   
  Alexsia Gonzalez SR Chamberlain NT   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Isabella Sidwell FR Wiregrass Ranch 1:13.57 -
29 Arielle Pinkston FR Bartow 1:14.11 -
30 Nyona Brown SR Jefferson 1:14.18 -
32 Molly Smith FR Tampa Catholic 1:14.59 -
34 Rai Hubingerova FR Carrollwood 1:16.20 -
41 Kennedy Brown FR Strawberry Crest 1:30.44 -
  Zelene Jasmin SO Auburndale NT   
  Sara Lockhart SR Robinson NT   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Alia Thornton SO Armwood 1:08.15 -
19 Angeles Irigoyen SR Strawberry Crest 1:09.58 -
26 Annika Hubingerova SO Carrollwood 1:12.81 -
31 Makenna Jones FR Alonso 1:14.49 -
38 Sara Diaz FR Alonso 1:21.76 -
  Zariah Jasmin FR Auburndale NT   
  Kennedy Cusack SO George Steinbrenner NT   
  Madison Ward SR Robinson NT   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Julia Maggio SO Wharton 1:07.42 -
16 Rachel Cunningham FR Berkeley Prep 1:08.43 -
17 Scarlett Kane FR Sickles 1:08.78 -
18 Laila Keys FR Jefferson 1:09.36 -
21 Jayda Bass SO Armwood 1:09.93 -
22 Ava Moon SR George Steinbrenner 1:10.39 -
25 Jordyn Anderson JR Jefferson 1:12.61 -
37 Lindsey Glunk FR George Steinbrenner 1:19.53 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Faith Sidwell SR Wiregrass Ranch 1:04.11 4
9 Layne Goodwin SO Berkeley Prep 1:06.11 -
14 Ashlynn Jacobson SO Newsome 1:07.81 -
20 Maya Miller SO Alonso 1:09.87 -
23 Jayda Parrish SO Auburndale 1:12.02 -
24 Abigail Saintelmy SR Wiregrass Ranch 1:12.46 -
  Kaitlin Comrie FR Wharton NT   
  Touga Wane SR Sickles NT   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Serenity Brazell JR Wharton 56.59 10
2 Lizzie Epps SR Sunlake 1:03.23 8
3 Demetria Henderson SO Freedom (Tampa) 1:03.53 6
6 Amaiya Potter JR Wiregrass Ranch 1:05.56 3
7 Brelie Espinoza JR Sickles 1:05.70 2
10 Grace Odikpa SO Bartow 1:06.24 -
11 Moriah Scott SO Robinson 1:06.40 -
12 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 1:06.43 -