March 19, 2022
|
Alonso High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cason Meyer SR Sunlake 10:08.10 10
2 Roman Montero SO Robinson 10:13.72 8
3 Liam Ballard JR Gaither 10:22.18 6
4 Preston Cooper FR Alonso 10:27.82 5
5 Trevor Connatser JR Newsome 10:40.08 4
6 Ryan Winslow JR Alonso 10:44.58 3
7 Santiago Foster FR Newsome 10:47.21 2
8 Donovan Petty SO Newsome 10:48.90 1
9 Nathan Lee JR Sunlake 10:51.01 -
10 Haider Malik SO Newsome 10:59.08 -
11 Bryce Reeves SO Sunlake 10:59.20 -
12 Benjamin Borton JR Sunlake 11:06.02 -
13 Jack Garcy SO Tampa Catholic 11:10.29 -
14 Ryder Dutil JR Wiregrass Ranch 11:13.56 -
15 Cade Toohey SO Wharton 11:17.82 -
16 Gabe Slater SR Carrollwood 11:20.79 -
17 Faaris Faisal FR King 11:32.45 -
18 Wesley Pheffer SO Wiregrass Ranch 11:36.26 -
19 Lance Logan SO Sickles 11:38.15 -
20 Ben Bonner SO Wiregrass Ranch 11:56.08 -
21 Matt Schwindler JR Wharton 11:56.23 -
22 Dallas Milburn FR Wharton 11:56.62 -
23 Daniel Lyon SR Wiregrass Ranch 12:03.92 -
24 Henry Green SR Robinson 12:13.49 -
25 Luke Walguarnery FR Alonso 12:22.10 -
26 Chris Sempert SO Bartow 12:34.50 -
27 Joe Mena FR Chamberlain 12:57.66 -
28 Owen Walsh SO Carrollwood 13:05.26 -
29 Adrian Johnson FR Armwood 13:42.54 -
30 Max Irmler JR Tampa Catholic 13:55.96 -
  Caden Delvalle SO Strawberry Crest NT   
  Dylan Ghastin JR Bartow NT   
  Francisco Mondragon SR Bartow NT   
  Mason Cruse JR Berkeley Prep NT   
  Zachary Wilson SO Strawberry Crest NT   
  Benedict Deepesh SO Strawberry Crest NT   
  Blake Arons FR Robinson NT   
  Noa Cruz JR Armwood NT   
  Yael Cruz JR Armwood NT   
  Maddux Hawkins FR Carrollwood NT   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Gabe Slater SR Carrollwood 11:20.79 -
20 Ben Bonner SO Wiregrass Ranch 11:56.08 -
22 Dallas Milburn FR Wharton 11:56.62 -
23 Daniel Lyon SR Wiregrass Ranch 12:03.92 -
24 Henry Green SR Robinson 12:13.49 -
25 Luke Walguarnery FR Alonso 12:22.10 -
26 Chris Sempert SO Bartow 12:34.50 -
27 Joe Mena FR Chamberlain 12:57.66 -
28 Owen Walsh SO Carrollwood 13:05.26 -
29 Adrian Johnson FR Armwood 13:42.54 -
30 Max Irmler JR Tampa Catholic 13:55.96 -
  Dylan Ghastin JR Bartow NT   
  Francisco Mondragon SR Bartow NT   
  Yael Cruz JR Armwood NT   
  Mason Cruse JR Berkeley Prep NT   
  Noa Cruz JR Armwood NT   
  Caden Delvalle SO Strawberry Crest NT   
  Blake Arons FR Robinson NT   
  Zachary Wilson SO Strawberry Crest NT   
  Benedict Deepesh SO Strawberry Crest NT   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cason Meyer SR Sunlake 10:08.10 10
2 Roman Montero SO Robinson 10:13.72 8
3 Liam Ballard JR Gaither 10:22.18 6
4 Preston Cooper FR Alonso 10:27.82 5
5 Trevor Connatser JR Newsome 10:40.08 4
6 Ryan Winslow JR Alonso 10:44.58 3
7 Santiago Foster FR Newsome 10:47.21 2
8 Donovan Petty SO Newsome 10:48.90 1
9 Nathan Lee JR Sunlake 10:51.01 -
10 Haider Malik SO Newsome 10:59.08 -
11 Bryce Reeves SO Sunlake 10:59.20 -
12 Benjamin Borton JR Sunlake 11:06.02 -
13 Jack Garcy SO Tampa Catholic 11:10.29 -
14 Ryder Dutil JR Wiregrass Ranch 11:13.56 -
15 Cade Toohey SO Wharton 11:17.82 -
17 Faaris Faisal FR King 11:32.45 -
18 Wesley Pheffer SO Wiregrass Ranch 11:36.26 -
19 Lance Logan SO Sickles 11:38.15 -
21 Matt Schwindler JR Wharton 11:56.23 -
  Maddux Hawkins FR Carrollwood NT