April 9, 2022
|
Villages - The Villages, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Phillip Clark JR First Academy (Orlando) 53.08 10
2 Donovan Foster JR Lecanto 53.68 8
3 Aiden Langford SO Matanzas 53.96 6
4 David Reed FR Vanguard (Ocala) 54.30 5
5 Travis LaBelle JR Lecanto 55.03 4
6 Ryan Miller SR Matanzas 56.06 3
7 Harry Cardigan SR North Marion 56.19 2
8 Sebastian Yepes JR First Academy (Orlando) 56.43 1
9 Luke Martone FR Citrus 56.82 -
10 Michael Florian SO Villages 56.86 -
11 Kwanye Hickman SR East River 56.96 -
12 Walker Hughes SO First Academy (Orlando) 57.12 -
13 Logan Greene SR North Marion 57.33 -
14 Addison Allen 8 Florida Deaf and Blind 57.36 -
15 Logan Shaw JR Citrus 57.42 -
16 Jordon McDonald SO North Marion 57.82 -
17 Trevion Moore SO Vanguard (Ocala) 58.10 -
18 Elliott pierce SO First Academy (Orlando) 58.20 -
19 Sincere Vazquez FR Florida Deaf and Blind 58.83 -
20 Logan Palmer FR Dunnellon 59.01 -
21 Jason Arias SR North Marion 59.62 -
22 Nicholas Ludena SO East River 59.77 -
23 Kehlil Mcginnis FR Palatka 59.89 -
24 Colin Fletcher JR East River 59.99 -
25 Mario Bryant JR Palatka 1:00.39 -
26 Caden Umpleby SO Belleview 1:01.04 -
27 Oscar Galicia-merida SO Belleview 1:01.04 -
28 Edward Tinker JR Florida Deaf and Blind 1:01.55 -
29 Keiland Collins FR Belleview 1:02.17 -
30 Jordan Hinson SO East River 1:02.33 -
31 Robert Mullins SO Citrus 1:02.50 -
32 Lloyd Jones JR Matanzas 1:02.91 -
33 Daniel Cruz SR Dunnellon 1:04.31 -
34 Jacob Gould SR Lecanto 1:12.33 -
  Lucas Evans SO North Marion 57.82   
  Marshall Foster SO St. John Lutheran NT   
  Joel Hernandez FR Villages NT   
  Key'ryan Mitchell FR Belleview NT   
  Matthew Larner SR Dunnellon NT   
  McFelix Agbo JR Villages NT   
  Javaris Bennett FR Mount Dora Christian NT   
  Jamin Andrews FR Mount Dora Christian NT   
  Brandon Noble JR West Port NT   
  Ikenna Nkwocha SR Lecanto NT   
  Tanner Schick FR Mount Dora Christian NT   
  Ashton Truenow FR Mount Dora Christian NT   
  Roderris Passmore SR Palatka NT   
  C'ontrae Clark SR Palatka NT   
  Jordan Njoku SO Vanguard (Ocala) NT   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Logan Shaw JR Citrus 57.42 -
16 Jordon McDonald SO North Marion 57.82 -
21 Jason Arias SR North Marion 59.62 -
25 Mario Bryant JR Palatka 1:00.39 -
30 Jordan Hinson SO East River 1:02.33 -
34 Jacob Gould SR Lecanto 1:12.33 -
  Lucas Evans SO North Marion 57.82   
  Jordan Njoku SO Vanguard (Ocala) NT   
  Key'ryan Mitchell FR Belleview NT   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Kehlil Mcginnis FR Palatka 59.89 -
24 Colin Fletcher JR East River 59.99 -
26 Caden Umpleby SO Belleview 1:01.04 -
28 Edward Tinker JR Florida Deaf and Blind 1:01.55 -
33 Daniel Cruz SR Dunnellon 1:04.31 -
  Tanner Schick FR Mount Dora Christian NT   
  Ashton Truenow FR Mount Dora Christian NT   
  McFelix Agbo JR Villages NT   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Addison Allen 8 Florida Deaf and Blind 57.36 -
17 Trevion Moore SO Vanguard (Ocala) 58.10 -
20 Logan Palmer FR Dunnellon 59.01 -
27 Oscar Galicia-merida SO Belleview 1:01.04 -
29 Keiland Collins FR Belleview 1:02.17 -
31 Robert Mullins SO Citrus 1:02.50 -
32 Lloyd Jones JR Matanzas 1:02.91 -
  Matthew Larner SR Dunnellon NT   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Harry Cardigan SR North Marion 56.19 2
11 Kwanye Hickman SR East River 56.96 -
13 Logan Greene SR North Marion 57.33 -
18 Elliott pierce SO First Academy (Orlando) 58.20 -
22 Nicholas Ludena SO East River 59.77 -
  Javaris Bennett FR Mount Dora Christian NT   
  Jamin Andrews FR Mount Dora Christian NT   
  Marshall Foster SO St. John Lutheran NT   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 David Reed FR Vanguard (Ocala) 54.30 5
8 Sebastian Yepes JR First Academy (Orlando) 56.43 1
9 Luke Martone FR Citrus 56.82 -
10 Michael Florian SO Villages 56.86 -
12 Walker Hughes SO First Academy (Orlando) 57.12 -
19 Sincere Vazquez FR Florida Deaf and Blind 58.83 -
  Joel Hernandez FR Villages NT   
  Ikenna Nkwocha SR Lecanto NT   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Phillip Clark JR First Academy (Orlando) 53.08 10
2 Donovan Foster JR Lecanto 53.68 8
3 Aiden Langford SO Matanzas 53.96 6
5 Travis LaBelle JR Lecanto 55.03 4
6 Ryan Miller SR Matanzas 56.06 3
  Brandon Noble JR West Port NT   
  C'ontrae Clark SR Palatka NT   
  Roderris Passmore SR Palatka NT