May 1, 2021
|
Tommy Oliver Stadium - Panama City, FL
ICON KEY: FHSAA 2A

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Raines Quincy Burroughs, Kareem Burke, Jaquon King, Kenton Kirkland 3:33.14 3:14.87 3:57.50 3:22.99 3:29.08 10
2 Florida High Jahaz Morgan, Jayden Farmer, Donovan Barnes, Ming Pierson 3:41.68 3:00.24 3:12.67 3:27.17 3:06.46 8
3 Episcopal Don Kohla, Jake Officer, Michael Officer, David Cooper 2:58.76 4:17.75 3:59.04 3:27.86 2:31.74 6
4 Gadsden County Jordan Washington, Dematres Jackson, Ethan Mason, Denvantae Roberts 2:32.47 2:36.65 4:10.64 3:28.86 3:01.71 5
5 South Walton Chadwick Phillips, Jaden Schilling, Evan Summerlin, Jaden Robinson 3:29.05 4:25.50 4:12.95 3:29.05 4:27.59 4
6 Andrew Jackson Justyn Bland, Ronald Hargrove, Brian Johnson, Cornelius Cooks 3:24.25 2:56.87 4:27.42 3:30.56 2:54.77 3
7 Paxon Jaden Fenelon, Auzzie Escoffrey, Aubrey Bryant, John Smith 3:00.22 3:29.90 4:03.83 3:32.02 2:28.42 2
8 Ed White Xavier Simms, Davaughn Patterson, Jamarian Buckman, Keith White 3:30.36 4:34.76 2:51.72 3:34.65 4:32.61 1
9 West Florida Keandre Laster, Ryan Provau, James Simmons, Kornell Graham 4:02.97 4:13.72 3:04.91 3:35.01 2:58.46 -
10 Pensacola Catholic Ethan Chavers, Trevor Janik, Dolan Marcelonis, Darion Lopez 2:47.34 3:37.32 4:36.00 3:37.32 2:51.69 -
11 Clay Bruce Griner, D'Maurion Frazier, Jarvis Lee, Nicholas Robery 4:05.87 4:41.31 4:01.44 3:41.50 3:52.58 -
12 Pensacola Tywann Thomas, Lawrence Stallworth, Theodore Jackson, Jeremiah McWilliams 4:04.62 2:42.34 3:20.15 3:42.38 2:57.91 -
13 Bolles Kyle Crawford, Noah MacGregor, William Morales, Christopher Joost 4:05.10 4:14.43 4:12.10 3:53.42 2:59.74 -
  Baldwin Larry Worth, Dejuan Malpress, Jaylen Hitchens, Dequan Amerson DQ DQ DQ DQ DQ -
  Suwannee Garrison Beach, Brian Fuery, Keiwan Ladler, Marquavious Owens DNF DNF DNF DNF DNF -
  Godby Amarie Moore, Delvion Zanders, Donovan Rackley, Michael Ash Jr DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
5 South Walton Phillips, Schilling, Summerlin, Robinson 3:29.05 4:02.50 4
8 Ed White Simms, Patterson, Buckman, White 3:34.65 3:43.24 1
10 Pensacola Catholic Chavers, Janik, Marcelonis, Lopez 3:37.32 4:07.75 -
11 Clay Griner, Frazier, Lee, Robery 3:41.50 2:39.48 -
12 Pensacola Thomas, Stallworth, Jackson, McWilliams 3:42.38 3:00.13 -
13 Bolles Crawford, MacGregor, Morales, Joost 3:53.42 4:30.77 -
  Baldwin Worth, Malpress, Hitchens, Amerson DQ DQ -
  Suwannee Beach, Fuery, Ladler, Owens DNF DNF -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Raines Burroughs, Burke, King, Kirkland 4:07.65 3:35.17 2:32.25 4:05.62 3:22.99 10
2 Florida High Morgan, Farmer, Barnes, Pierson 3:54.11 2:39.52 4:12.75 2:58.17 3:27.17 8
3 Episcopal Kohla, Officer, Officer, Cooper 3:19.55 4:19.83 3:59.04 4:01.12 3:27.86 6
4 Gadsden County Washington, Jackson, Mason, Roberts 3:10.07 3:53.93 3:03.80 2:42.91 3:28.86 5
6 Andrew Jackson Bland, Hargrove, Johnson, Cooks 2:35.82 3:36.88 4:18.99 2:35.82 3:30.56 3
7 Paxon Fenelon, Escoffrey, Bryant, Smith 2:34.78 2:55.98 3:25.66 3:08.70 3:32.02 2
9 West Florida Laster, Provau, Simmons, Graham 2:49.86 3:47.91 4:26.62 4:02.97 3:35.01 -
  Godby Moore, Zanders, Rackley, Ash Jr DNF DNF DNF DNF DNF -