April 17, 2021
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Morgan LaBord SO Olympia 12.75 13.01 10
2 Rayanna Mathis JR Dr. Phillips 12.84 15.54 8
3 Mariana Morillo FR Windermere 13.15 14.60 6
4 Sophia Jordan SR Boone 13.22 14.81 5
5 Ezzaria Hill SR Olympia 13.36 10.29 4
6 Nasjai White SO Windermere 13.51 15.27 3
7 Arianna Slater JR Lake Nona 13.54 16.52 2
8 LAKISHA MANNING SO Oak Ridge 13.58 9.65 1
9 Starlet Matthews SO Tohopekaliga 13.60 12.52 -
10 Lauren Perkins JR Windermere 13.65 15.57 -
11 Amindie Celestin JR Oak Ridge 13.86 16.91 -
12 Jordan McIntyre JR Freedom (Orlando) 13.91 9.88 -
13 Izariah Frett SR Dr. Phillips 13.97 11.88 -
14 Irina Clough SO Lake Nona 14.15 16.56 -
15 SERENITY GARY SO Oak Ridge 14.19 11.78 -
16 Armoni Hickson FR Olympia 14.31 17.32 -
17 Jaelynn Rosario FR Cypress Creek 14.54 18.47 -
18 Ariana Euceda JR Cypress Creek 14.61 10.96 -
19 Vasty Chery SO Tohopekaliga 14.82 11.56 -
20 Mya Frisby JR Freedom (Orlando) 14.94 14.35 -
21 Mia Arenas JR Cypress Creek 15.00 18.15 -
22 Nicole Hernandez SO Freedom (Orlando) 15.65 11.43 -
  Ruth Johnson FR Dr. Phillips DNF DNF   
  Mykel Williams FR Boone DNS DNS   
  Jenna Sankey JR Boone DNS DNS   
  Stephanie Davis SR Tohopekaliga DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 1
W: -3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Amindie Celestin JR Oak Ridge 16.36 9.98 13.73 13.86 12.20 -
20 Mya Frisby JR Freedom (Orlando) 12.85 15.39 11.81 14.94 14.35 -
22 Nicole Hernandez SO Freedom (Orlando) 18.47 14.09 16.75 15.65 18.00 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: -2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
14 Irina Clough SO Lake Nona 10.33 11.61 14.15 13.45 -
17 Jaelynn Rosario FR Cypress Creek 13.82 13.09 14.54 16.29 -
18 Ariana Euceda JR Cypress Creek 19.00 18.56 14.61 18.27 -
19 Vasty Chery SO Tohopekaliga 18.97 13.93 14.82 17.34 -
21 Mia Arenas JR Cypress Creek 14.40 13.50 15.00 11.70 -
  Mykel Williams FR Boone DNS DNS DNS DNS   
  Jenna Sankey JR Boone DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: -2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Nasjai White SO Windermere 13.51 3
8 LAKISHA MANNING SO Oak Ridge 13.58 1
10 Lauren Perkins JR Windermere 13.65 -
12 Jordan McIntyre JR Freedom (Orlando) 13.91 -
13 Izariah Frett SR Dr. Phillips 13.97 -
15 SERENITY GARY SO Oak Ridge 14.19 -
16 Armoni Hickson FR Olympia 14.31 -
  Stephanie Davis SR Tohopekaliga DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Morgan LaBord SO Olympia 13.14 12.75 11.35 16.45 10
2 Rayanna Mathis JR Dr. Phillips 15.16 12.84 11.05 12.20 8
3 Mariana Morillo FR Windermere 9.34 13.15 14.60 11.44 6
4 Sophia Jordan SR Boone 10.84 13.22 12.03 13.62 5
5 Ezzaria Hill SR Olympia 13.10 13.36 15.64 11.09 4
7 Arianna Slater JR Lake Nona 17.47 13.54 11.65 11.78 2
9 Starlet Matthews SO Tohopekaliga 11.02 13.60 10.75 11.97 -
  Ruth Johnson FR Dr. Phillips DNF DNF DNF DNF