April 16, 2021
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A Region Qualifier

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joe Wester SR Satellite 4:47.30 10
2 Josh Stern SR Satellite 4:47.31 8
3 Gabriel Montague SR Satellite 4:47.32 6
4 Justin Wilson JR Satellite 4:47.35 5
5 Ian Kalra JR Cocoa Beach 4:53.77 4
6 Logan Chapman SO Space Coast 4:54.80 3
7 Austin Harvey SR Cocoa 4:58.50 2
8 Samuel Oliver SR West Shore 4:59.35 1
9 Nathan Corley FR Edgewood 4:59.66 -
10 Dylan Maxik JR West Shore 5:05.33 -
11 Tommy Tibbets JR Cocoa Beach 5:07.07 -
12 Caleb Bonell JR Cocoa Beach 5:12.81 -
13 Kylen Winslett FR Edgewood 5:19.16 -
14 Christopher Townsend SR Edgewood 5:23.15 -
15 Gerardo Diaz JR Lincoln Park 5:26.55 -
16 Tyler Ptague SO Cocoa 5:30.15 -
17 Yaden Beausejour-Joseph 8 Lincoln Park 5:31.56 -
18 Russell Cowan SO Space Coast 5:31.85 -
19 John Struckman SR Melbourne Central Catholic 5:50.14 -
20 Luke Smith SR Melbourne Central Catholic 5:56.15 -
  Adrian Delia SO West Shore DNF   
  Hunter Wittenberg SR Melbourne Central Catholic DNS   
  Christian Young 7 Lincoln Park DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Tyler Ptague SO Cocoa 5:30.15 -
17 Yaden Beausejour-Joseph 8 Lincoln Park 5:31.56 -
18 Russell Cowan SO Space Coast 5:31.85 -
19 John Struckman SR Melbourne Central Catholic 5:50.14 -
20 Luke Smith SR Melbourne Central Catholic 5:56.15 -
  Hunter Wittenberg SR Melbourne Central Catholic DNS   
  Christian Young 7 Lincoln Park DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joe Wester SR Satellite 4:47.30 10
2 Josh Stern SR Satellite 4:47.31 8
3 Gabriel Montague SR Satellite 4:47.32 6
4 Justin Wilson JR Satellite 4:47.35 5
5 Ian Kalra JR Cocoa Beach 4:53.77 4
6 Logan Chapman SO Space Coast 4:54.80 3
7 Austin Harvey SR Cocoa 4:58.50 2
8 Samuel Oliver SR West Shore 4:59.35 1
9 Nathan Corley FR Edgewood 4:59.66 -
10 Dylan Maxik JR West Shore 5:05.33 -
11 Tommy Tibbets JR Cocoa Beach 5:07.07 -
12 Caleb Bonell JR Cocoa Beach 5:12.81 -
13 Kylen Winslett FR Edgewood 5:19.16 -
14 Christopher Townsend SR Edgewood 5:23.15 -
15 Gerardo Diaz JR Lincoln Park 5:26.55 -
  Adrian Delia SO West Shore DNF