April 8, 2021
|
Lake Brantley - Altamonte Springs, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aiden Arnold SR Winter Springs 4:17.32 10
2 Brayden Seymour SO Hagerty 4:27.09 8
3 Blake Lewis SR Lake Mary 4:31.42 6
4 Price Wheeler SO Lake Brantley 4:37.94 5
5 Ashton Fields SR Oviedo 4:38.45 4
6 Jonathan Leon FR Hagerty 4:39.15 3
7 Jack Campbell SR Oviedo 4:42.71 2
8 Marc McDonald SO Oviedo 4:47.31 1
9 August Spurling SR Lake Mary 4:47.85 -
10 Walter Stahll SR Lake Brantley 4:47.89 -
11 Valentino Balzano SO Winter Springs 4:49.63 -
12 Christian Pastrana SR Lake Howell 4:50.58 -
13 Dante Lungaro SO Hagerty 4:50.70 -
14 Marek Orr FR Hagerty 4:52.77 -
15 Samuel Henery SR Oviedo 4:53.63 -
16 Kaiden Riegler FR Lake Brantley 4:59.73 -
17 Brendan Hamilton JR Lake Mary 5:00.40 -
18 Jacob Hogan JR Winter Springs 5:10.02 -
19 Adam Ruble SO Lake Mary 5:14.55 -
20 Andrew Prowell SO Winter Springs 5:16.54 -
21 Alexander Plant JR Seminole (Sanford) 5:23.18 -
22 Fraisure Alfonso FR Lyman 5:27.71 -
23 Nikilkumar Kandala JR Seminole (Sanford) 5:46.47 -
24 Om Pathak JR Seminole (Sanford) 5:55.66 -
25 Relamp Ramirez JR Lake Brantley 5:59.79 -
26 Kimberly Nkere SR Lake Howell 6:00.48 -
  Issac Eshleman SO Lyman DNS   
  Collin Otoole SR Lake Howell DNS   
  Meir Freddy FR Lyman DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Brendan Hamilton JR Lake Mary 5:00.40 -
18 Jacob Hogan JR Winter Springs 5:10.02 -
19 Adam Ruble SO Lake Mary 5:14.55 -
20 Andrew Prowell SO Winter Springs 5:16.54 -
21 Alexander Plant JR Seminole (Sanford) 5:23.18 -
22 Fraisure Alfonso FR Lyman 5:27.71 -
23 Nikilkumar Kandala JR Seminole (Sanford) 5:46.47 -
24 Om Pathak JR Seminole (Sanford) 5:55.66 -
25 Relamp Ramirez JR Lake Brantley 5:59.79 -
26 Kimberly Nkere SR Lake Howell 6:00.48 -
  Issac Eshleman SO Lyman DNS   
  Meir Freddy FR Lyman DNS   
  Collin Otoole SR Lake Howell DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aiden Arnold SR Winter Springs 4:17.32 10
2 Brayden Seymour SO Hagerty 4:27.09 8
3 Blake Lewis SR Lake Mary 4:31.42 6
4 Price Wheeler SO Lake Brantley 4:37.94 5
5 Ashton Fields SR Oviedo 4:38.45 4
6 Jonathan Leon FR Hagerty 4:39.15 3
7 Jack Campbell SR Oviedo 4:42.71 2
8 Marc McDonald SO Oviedo 4:47.31 1
9 August Spurling SR Lake Mary 4:47.85 -
10 Walter Stahll SR Lake Brantley 4:47.89 -
11 Valentino Balzano SO Winter Springs 4:49.63 -
12 Christian Pastrana SR Lake Howell 4:50.58 -
13 Dante Lungaro SO Hagerty 4:50.70 -
14 Marek Orr FR Hagerty 4:52.77 -
15 Samuel Henery SR Oviedo 4:53.63 -
16 Kaiden Riegler FR Lake Brantley 4:59.73 -