April 8, 2021
|
Southridge Park - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mekhi Gammons SO Hialeah-Miami Lakes 47.98 10
2 Cody Brown SR North Miami 49.05 8
3 Adrian Bichara SR Miami Columbus 49.91 6
4 Jeremiah Toussaint SO Hialeah-Miami Lakes 50.58 5
5 DAVID BELLEFLEUR Senior Miami Palmetto 50.69 4
6 Jacob Ramsey JR Miami Norland 50.98 3
7 John Kent SO Miami Northwestern 51.00 2
8 Cornelius Colzie SO Coral Gables 51.12 1
9 Damacio Green SR Miami Northwestern 51.29 -
10 Tyler Smikle SO Dr. Krop 51.50 -
11 Justin Jeune JR North Miami 51.66 -
12 James McMinnis SR Miami Norland 51.78 -
13 Wayne Favors SO Miami Carol City 51.84 -
14 shomari richards JR Miami Carol City 52.18 -
15 Brandon Mignott SR South Dade 52.55 -
16 Nicholas Polanco SR Dr. Krop 52.71 -
17 Noah Sastoque SR Miami Columbus 52.93 -
18 jordan jean SO Miami Carol City 53.18 -
19 Jason Jeune JR North Miami 53.33 -
20 Jayden Rodriguez   Miami Central 53.74 -
21 Jonathan Point-Du-Jour FR Dr. Krop 54.21 -
22 Kenneth Schmid SR Miami Sunset 54.32 -
23 Gabriel Gonzalez SR Southwest Miami 54.69 -
24 Marlin Cochran SO Miami Northwestern 54.75 -
25 Keyshawn Mintz JR Miami Jackson 55.30 -
26 Nicolas Robinson   Goleman 55.36 -
27 raldiris Green SR North Miami Beach 55.77 -
28 LUKE ENFIELD   Miami Palmetto 55.98 -
29 Marc Fanor SO Mourning 56.02 -
30 Devontae Johnson Senior Miami Jackson 56.38 -
31 Craig Straud JR Miami Southridge 56.45 -
32 Jonathan Lawson SO Goleman 56.80 -
33 Diego Neira SO Miami Sunset 56.81 -
34 Max Gelber JR Miami Beach 56.92 -
35 Ja'Juan Bradshaw SO Miami Columbus 57.13 -
36 Carlos Espinoza JR Hialeah Gardens 57.42 -
37 Malcolm Tarpley SO Miami Central 57.48 -
38 Jonathan Gutierrez SR Miami Springs 57.58 -
39 nerlens Christope SR North Miami Beach 57.88 -
40 Ashton Mikulski SO Mourning 57.98 -
40 Jabes Jimenez SR Miami Beach 57.98 -
42 Jordan Alexander   Miami Jackson 58.31 -
43 Caleb Affolon FR North Miami Beach 58.68 -
44 Dale Underwood JR Cutler Bay 58.73 -
45 Devin Franklin JR Homestead 58.88 -
46 Emmanuel Cartagena SO Coral Gables 58.94 -
47 Jason Velasquez   Southwest Miami 59.04 -
48 Armando Ruano   Miami Senior 59.05 -
49 Ander Compere JR Miami Edison 59.16 -
50 Aaron Sanchez-Heft SO Miami Coral Park 59.31 -
51 Vincent Thomas SR Homestead 59.55 -
52 Walton McCollum JR Miami Washington 1:00.17 -
53 Collin Bethel   Southwest Miami 1:00.44 -
54 Jermaine Walton FR Miami Southridge 1:00.47 -
55 Giovanni Chery JR Miami Edison 1:00.54 -
56 Alfredo Aguilar   Varela 1:00.86 -
57 Justin Rodriguez JR South Miami 1:01.34 -
58 Ismael Seda SO Hialeah Gardens 1:01.36 -
59 Justin Orozco SO Miami Coral Park 1:01.48 -
60 Gabriel Pascual SR Braddock 1:01.58 -
61 Christophe Sanchez SO South Miami 1:01.62 -
62 Steven Gonzalez SR Coral Gables 1:02.36 -
63 Michael Martinez JR Braddock 1:02.55 -
64 Lamari McDuffy SR Miami Washington 1:02.72 -
65 Joshua Meza SR Miami Senior 1:02.77 -
66 Stefan Saint-Jean SO Mourning 1:02.83 -
67 Ramazi Rosario SO Cutler Bay 1:02.98 -
68 Aaron Boffill FR Goleman 1:03.05 -
69 Hector Ocando SO Ferguson 1:03.25 -
70 Jaden Henry JR Homestead 1:03.39 -
71 Michael Schimek FR Cutler Bay 1:03.47 -
72 Matthew Cartelle SO Varela 1:04.39 -
73 Adrian Fleitas JR Hialeah Gardens 1:06.80 -
74 Breyon Saintard SR Miami Edison 1:09.07 -
75 Yolymiler Diaz JR Miami Senior 1:11.14 -
  Sebastien Touzard SR Miami Beach DNF -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 shomari richards JR Miami Carol City 52.18 -
42 Jordan Alexander   Miami Jackson 58.31 -
49 Ander Compere JR Miami Edison 59.16 -
55 Giovanni Chery JR Miami Edison 1:00.54 -
66 Stefan Saint-Jean SO Mourning 1:02.83 -
71 Michael Schimek FR Cutler Bay 1:03.47 -
72 Matthew Cartelle SO Varela 1:04.39 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Jayden Rodriguez   Miami Central 53.74 -
29 Marc Fanor SO Mourning 56.02 -
32 Jonathan Lawson SO Goleman 56.80 -
35 Ja'Juan Bradshaw SO Miami Columbus 57.13 -
56 Alfredo Aguilar   Varela 1:00.86 -
62 Steven Gonzalez SR Coral Gables 1:02.36 -
74 Breyon Saintard SR Miami Edison 1:09.07 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Wayne Favors SO Miami Carol City 51.84 -
31 Craig Straud JR Miami Southridge 56.45 -
37 Malcolm Tarpley SO Miami Central 57.48 -
39 nerlens Christope SR North Miami Beach 57.88 -
52 Walton McCollum JR Miami Washington 1:00.17 -
53 Collin Bethel   Southwest Miami 1:00.44 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Gabriel Gonzalez SR Southwest Miami 54.69 -
36 Carlos Espinoza JR Hialeah Gardens 57.42 -
59 Justin Orozco SO Miami Coral Park 1:01.48 -
65 Joshua Meza SR Miami Senior 1:02.77 -
67 Ramazi Rosario SO Cutler Bay 1:02.98 -
68 Aaron Boffill FR Goleman 1:03.05 -
69 Hector Ocando SO Ferguson 1:03.25 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
50 Aaron Sanchez-Heft SO Miami Coral Park 59.31 -
57 Justin Rodriguez JR South Miami 1:01.34 -
58 Ismael Seda SO Hialeah Gardens 1:01.36 -
60 Gabriel Pascual SR Braddock 1:01.58 -
61 Christophe Sanchez SO South Miami 1:01.62 -
70 Jaden Henry JR Homestead 1:03.39 -
73 Adrian Fleitas JR Hialeah Gardens 1:06.80 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Max Gelber JR Miami Beach 56.92 -
43 Caleb Affolon FR North Miami Beach 58.68 -
46 Emmanuel Cartagena SO Coral Gables 58.94 -
47 Jason Velasquez   Southwest Miami 59.04 -
54 Jermaine Walton FR Miami Southridge 1:00.47 -
63 Michael Martinez JR Braddock 1:02.55 -
75 Yolymiler Diaz JR Miami Senior 1:11.14 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 LUKE ENFIELD   Miami Palmetto 55.98 -
38 Jonathan Gutierrez SR Miami Springs 57.58 -
40 Jabes Jimenez SR Miami Beach 57.98 -
44 Dale Underwood JR Cutler Bay 58.73 -
45 Devin Franklin JR Homestead 58.88 -
48 Armando Ruano   Miami Senior 59.05 -
51 Vincent Thomas SR Homestead 59.55 -
  Sebastien Touzard SR Miami Beach DNF -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Jason Jeune JR North Miami 53.33 -
22 Kenneth Schmid SR Miami Sunset 54.32 -
25 Keyshawn Mintz JR Miami Jackson 55.30 -
26 Nicolas Robinson   Goleman 55.36 -
30 Devontae Johnson Senior Miami Jackson 56.38 -
33 Diego Neira SO Miami Sunset 56.81 -
64 Lamari McDuffy SR Miami Washington 1:02.72 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Brandon Mignott SR South Dade 52.55 -
16 Nicholas Polanco SR Dr. Krop 52.71 -
18 jordan jean SO Miami Carol City 53.18 -
21 Jonathan Point-Du-Jour FR Dr. Krop 54.21 -
24 Marlin Cochran SO Miami Northwestern 54.75 -
27 raldiris Green SR North Miami Beach 55.77 -
40 Ashton Mikulski SO Mourning 57.98 -
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Cornelius Colzie SO Coral Gables 51.12 1
9 Damacio Green SR Miami Northwestern 51.29 -
10 Tyler Smikle SO Dr. Krop 51.50 -
11 Justin Jeune JR North Miami 51.66 -
12 James McMinnis SR Miami Norland 51.78 -
17 Noah Sastoque SR Miami Columbus 52.93 -
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mekhi Gammons SO Hialeah-Miami Lakes 47.98 10
2 Cody Brown SR North Miami 49.05 8
3 Adrian Bichara SR Miami Columbus 49.91 6
4 Jeremiah Toussaint SO Hialeah-Miami Lakes 50.58 5
5 DAVID BELLEFLEUR Senior Miami Palmetto 50.69 4
6 Jacob Ramsey JR Miami Norland 50.98 3
7 John Kent SO Miami Northwestern 51.00 2