April 7, 2021
|
Trinity Prep - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Montverde Academy A Isabella Kirst, Madison McMullen , Jaz'Myne Jennings, Keturah Bulford-Trott 4:18.37 4:10.84 3:23.18 3:40.74 3:40.74 3:18.17 3:18.17 10
2 Montverde Academy
(B>)
B Karah White, Kendyl Cardwell, Brianna Hiers, Lily Henne 5:09.60 4:24.61 3:42.28 3:26.40 3:10.52 3:39.63 5:38.70   
3 Lake Highland Prep A Payton Sorensen, Kendal Donnelly, Carly Kahn, Kheli Phillips 4:07.22 4:25.82 3:32.66 4:17.85 3:45.95 4:23.17 3:27.34 8
4 Master's Academy (Oviedo) A Ava Wyant, Maria Newman, Ryleigh Wilson, Alexa Wilson 3:33.96 4:27.45 4:35.48 4:35.48 5:07.57 5:15.59 3:09.89 6
5 Windermere Prep A Kendyl Taylor, Mirabella Miranda, Ann Casey, Sade Laitinen 4:01.56 4:28.39 3:53.50 3:37.40 4:01.56 4:17.66 4:49.87 5
6 Montverde Academy
(C>)
C Zarrah Barbaza , Jayci Brauman , Isabella Recinos , Natalie Nesmith 4:25.93 4:37.01 4:03.77 4:37.01 4:59.17 4:37.01 5:04.72   
7 First Academy (Orlando) A Emily Powelson, Hoshea Joseph, Gabrielle Walters, Calista Mason 3:20.33 4:46.18 5:49.14 5:46.28 3:46.09 5:54.87 5:17.66 4
8 Master's Academy (Oviedo)
(B>)
B Stephanie Boktor, Amelia Bowles, Jacquelyn Martinez, Mikaila Montes 4:14.66 5:06.81 6:35.79 5:49.77 3:50.11 6:26.58 6:38.86   
  Lake Highland Prep
(B>)
B Kayla Desai, Maria Evans, Avery Colombo, Kymbal Smith DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Master's Academy (Oviedo)
(C>)
C Sarah Messemer, Samantha Register, Jessica Merly, Brecken Slockett DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
  Lake Highland Prep
(B>)
Desai, Evans, Colombo, Smith DNS DNS DNS DNS   
  Master's Academy (Oviedo)
(C>)
Messemer, Register, Merly, Slockett DNS DNS DNS DNS   
Girls' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Montverde Academy Kirst, McMullen , Jennings, Bulford-Trott 4:10.84 4:35.93 4:50.98 5:18.57 3:15.66 4:56.00 3:58.30 10
2 Montverde Academy
(B>)
White, Cardwell, Hiers, Henne 4:24.61 3:15.82 5:41.35 5:28.12 5:14.89 4:29.91 4:16.68   
3 Lake Highland Prep Sorensen, Donnelly, Kahn, Phillips 4:25.82 5:32.28 3:56.58 5:16.33 4:39.12 4:07.22 3:30.00 8
4 Master's Academy (Oviedo) Wyant, Newman, Wilson, Wilson 4:27.45 4:00.71 3:20.59 4:51.52 3:15.24 5:31.64 4:06.06 6
5 Windermere Prep Taylor, Miranda, Casey, Laitinen 4:28.39 4:36.45 4:57.92 4:09.61 3:40.08 4:39.13 3:21.30 5
6 Montverde Academy
(C>)
Barbaza , Brauman , Recinos , Nesmith 4:37.01 5:43.50 3:24.99 5:54.58 5:43.50 5:54.58 3:38.84   
7 First Academy (Orlando) Powelson, Joseph, Walters, Mason 4:46.18 5:31.97 3:26.05 5:11.94 5:26.25 3:46.09 5:11.94 4
8 Master's Academy (Oviedo)
(B>)
Boktor, Bowles, Martinez, Montes 5:06.81 4:36.13 3:47.04 6:23.52 5:19.09 5:52.84 5:46.70